Foto: @ Getty Images

Luis Leon Sanchez (Astana) po pięknej akcji wygrał drugi etap Tour de Suisse. Nowym liderem został Kasper Asgreen (Deceuninck – Quick Step).

Drugi dzień wyścigu w Szwajcarii przyniósł etap rozgrywany na rundach w Langnau im Emmental o łącznej długości niespełna 160 kilometrów. Na każdym okrążeniu na kolarzy czekały dwa dość wymagające podjazdy.

W samotny odjazd zabrał się Claudio Imhof (reprezentacja Szwajcarii). Za nim kręcili Fabien Grellier (Team Total Direct Energie), Gavin Mannion (Rally UHC Cycling) i Guillaume Van Keirsbulck (CCC Team). Po trzecim podjeździe z tej drugiej grupy odpadł Grellier.

Samotny Szwajcar sukcesywnie zdobywał punkty do klasyfikacji górskiej.

70 kilometrów przed metą Mannion i Van Keirsbulck zostali wchłonięci przez peleton. Także na piątej dziś górskiej premii punkty zgarnął Imhoff, ale już na zjeździe duża grupa dogoniła ambitnego Szwajcara.

Po chwili na atak zdecydowali się Kasper Asgreen (Deceuninck – Quick Step), Omar Fraile (Astana) i Roland Thalmann (reprezentacja Szwajcarii).

To właśnie Kasper Asgreen zdobył trzy bonusowe sekundy i wirtualnie wygrywał z liderującym Rohanem Dennisem (Australijczyk na pierwszej lotnej premii zgarnął jedną sekundę).

Mocna praca Bahrain Merida spowodowała, że na ostatnim podjeździe trójka została doścignięta, a duża grupa mocno się uszczupliła.

12 kilometrów przed metą w swoim stylu zaatakował Luis Leon Sanchez (Astana). Hiszpan szybko nadrobił 30 sekund, ale z tyłu pracowała ekipa Sunweb.

“Lulu” Sanchez mocno kręcił i nie dał się już doścignąć do samej mety. Drugie miejsce wywalczył Peter Sagan (BORA-hansgrohe), a trzecie Matteo Trentin (Mitchelton-Scott).

Wyniki drugiego etapu:

1 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 4:01:21
2 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:06
3 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:00:06
4 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck – Quick Step 0:00:06
5 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 0:00:06
6 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:00:06
7 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:00:06
8 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:00:06
9 Nathan Haas (Aus) Team Katusha Alpecin 0:00:06
10 Ben Swift (GBr) Team Ineos 0:00:06
11 Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie 0:00:06
12 Stefan Küng (SUI) Groupama – FDJ 0:00:06
13 Michael Valgren Andersen (Den) Team Dimension Data 0:00:06
14 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:00:06
15 Roland Thalmann (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:06
16 Aurélien Paret-Peintre (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:06
17 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Ineos 0:00:06
18 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:00:06
19 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:06
20 Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team 0:00:06
21 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:00:06
22 Kévin Geniets (Lux) Groupama – FDJ 0:00:06
23 Enric Mas Nicolau (Esp) Deceuninck – Quick Step 0:00:06
24 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:06
25 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 0:00:06
26 Roman Kreuziger (Cze) Team Dimension Data 0:00:06
27 Robert Stannard (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:06
28 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos 0:00:06
29 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 0:00:06
30 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:06
31 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:00:06
32 Rohan Dennis (Aus) Bahrain Merida 0:00:06
33 Enrico Battaglin (Ita) Team Katusha Alpecin 0:00:06
34 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:06
35 Hugh Carthy (GBr) EF Education First 0:00:06
36 Nathan Brown (USA) EF Education First 0:00:06
37 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:00:06
38 Mathias Frank (SUI) AG2R La Mondiale 0:00:06
39 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie 0:00:06
40 Simon Špilak (Slo) Team Katusha Alpecin 0:00:06
41 Patrick Schelling (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:06
42 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:06
43 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:06
44 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:00:06
45 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain Merida 0:00:06
46 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:00:06
47 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:00:06
48 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin 0:00:06
49 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:00:06
50 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:00:06
51 Kenny Elissonde (Fra) Team Ineos 0:00:06
52 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:00:06
53 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:06
54 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Movistar Team 0:00:06
55 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:00:06
56 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Ineos 0:00:06
57 Matteo Badilatti (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:06
58 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:06
59 Simon Geschke (GER) CCC Team 0:00:06
60 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:00:15
61 Michael Schär (SUI) CCC Team 0:00:34
62 Marc Hirschi (SUI) Team Sunweb 0:00:41
63 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:00:55
64 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:01:28
65 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:03:12
66 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha Alpecin 0:03:12
67 Gino Mäder (SUI) Team Dimension Data 0:03:12
68 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:03:12
69 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:03:12
70 Carlos Barbero (Esp) Movistar Team 0:03:12
71 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:04:08
72 Brandon McNulty (USA) Rally UHC Cycling 0:05:21
73 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Merida 0:05:21
74 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:05:21
75 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:06:14
76 Stan Dewulf (Bel) Lotto Soudal 0:06:14
77 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:06:14
78 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:06:14
79 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:06:14
80 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:06:14
81 Simon Pellaud (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:08:10
82 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:08:10
83 Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie 0:08:10
84 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:08:10
85 Robert Britton (Can) Rally UHC Cycling 0:08:10
86 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo – Visma 0:08:10
87 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo – Visma 0:08:10
88 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team 0:08:10
89 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:08:10
90 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:08:10
91 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First 0:08:10
92 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:08:10
93 Lawrence Warbasse (USA) AG2R La Mondiale 0:08:10
94 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:10
95 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain Merida 0:11:36
96 Claudio Imhof (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:11:36
97 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama – FDJ 0:11:36
98 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale 0:11:36
99 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:11:36
100 Gian Friesecke (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:11:36
101 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 0:11:36
102 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain Merida 0:11:36
103 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team 0:11:36
104 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 0:11:36
105 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:11:36
106 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:11:36
107 Fabian Lienhard (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:11:36
108 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:11:36
109 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling 0:11:36
110 Floris De Tier (Bel) Team Jumbo – Visma 0:11:36
111 Jérôme Cousin (Fra) Total Direct Energie 0:11:36
112 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 0:11:36
113 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal 0:11:36
114 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha Alpecin 0:11:36
115 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:11:36
116 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:11:36
117 Daniel McLay (GBr) EF Education First 0:11:36
118 Andrea Garosio (Ita) Bahrain Merida 0:11:36
119 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:11:36
120 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:11:36
121 Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling 0:11:36
122 Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling 0:11:36
123 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team 0:11:36
124 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:11:36
125 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 0:11:36
126 Rick Zabel (GER) Team Katusha Alpecin 0:11:36
127 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:11:36
128 Tom Scully (NZl) EF Education First 0:11:36
129 Antonio Nibali (Ita) Bahrain Merida 0:11:36
130 Pim Ligthart (Ned) Total Direct Energie 0:11:36
131 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 0:11:36
132 Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling 0:11:36
133 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:11:36
134 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck – Quick Step 0:11:36
135 Luke Rowe (GBr) Team Ineos 0:11:36
136 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 0:11:36
137 Owain Doull (GBr) Team Ineos 0:11:36
138 Elia Viviani (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:11:36
139 Thomas Boudat (Fra) Total Direct Energie 0:11:36
140 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:11:36
141 Tom Bohli (SUI) UAE Team Emirates 0:11:36
142 Jürgen Roelandts (Bel) Movistar Team 0:11:36
143 Gavin Mannion (USA) Rally UHC Cycling 0:11:36
144 Taco Van Der Hoorn (Ned) Team Jumbo – Visma 0:11:36
145 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:11:36
DNF Danny Van Poppel (Ned) Team Jumbo – Visma
DNS Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck – Quick Step 4:12:16
2 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:00
3 Rohan Dennis (Aus) Bahrain Merida 0:00:01
4 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:00:01
5 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:00:06
6 Stefan Küng (SUI) Groupama – FDJ 0:00:10
7 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:00:17
8 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos 0:00:18
9 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Ineos 0:00:19
10 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:19
11 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:19
12 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:00:19
13 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:20
14 Nathan Haas (Aus) Team Katusha Alpecin 0:00:20
15 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:00:20
16 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Ineos 0:00:24
17 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:00:24
18 Kévin Geniets (Lux) Groupama – FDJ 0:00:26
19 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 0:00:26
20 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 0:00:27
21 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Movistar Team 0:00:28
22 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:00:30
23 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:31
24 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:00:32
25 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:00:34
26 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie 0:00:35
27 Michael Valgren Andersen (Den) Team Dimension Data 0:00:35
28 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:00:37
29 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 0:00:38
30 Simon Geschke (GER) CCC Team 0:00:39
31 Simon Špilak (Slo) Team Katusha Alpecin 0:00:39
32 Mathias Frank (SUI) AG2R La Mondiale 0:00:40
33 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:00:41
34 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:00:41
35 Hugh Carthy (GBr) EF Education First 0:00:41
36 Enric Mas Nicolau (Esp) Deceuninck – Quick Step 0:00:44
37 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:46
38 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:47
39 Nathan Brown (USA) EF Education First 0:00:49
40 Roman Kreuziger (Cze) Team Dimension Data 0:00:50
41 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin 0:00:53
42 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain Merida 0:00:54
43 Ben Swift (GBr) Team Ineos 0:00:54
44 Roland Thalmann (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:56
45 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:58
46 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:00:59
47 Patrick Schelling (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:01:01
48 Enrico Battaglin (Ita) Team Katusha Alpecin 0:01:02
49 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:01:04
50 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:01:05
51 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:01:05
52 Aurélien Paret-Peintre (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:06
53 Michael Schär (SUI) CCC Team 0:01:09
54 Robert Stannard (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:12
55 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:13
56 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:01:16
57 Marc Hirschi (SUI) Team Sunweb 0:01:17
58 Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team 0:01:20
59 Kenny Elissonde (Fra) Team Ineos 0:01:25
60 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:01:26
61 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:01:29
62 Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie 0:01:39
63 Matteo Badilatti (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:01:47
64 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:02:02
65 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:03:30
66 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:03:48
67 Gino Mäder (SUI) Team Dimension Data 0:04:01
68 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:04:05
69 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha Alpecin 0:04:14
70 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:04:19
71 Carlos Barbero (Esp) Movistar Team 0:04:24
72 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:05:24
73 Brandon McNulty (USA) Rally UHC Cycling 0:05:50
74 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Merida 0:06:09
75 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:06:23
76 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:06:30
77 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:06:35
78 Stan Dewulf (Bel) Lotto Soudal 0:06:39
79 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:07:06
80 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:07:18
81 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First 0:08:30
82 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:08:40
83 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:08:42
84 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:45
85 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:08:51
86 Robert Britton (Can) Rally UHC Cycling 0:08:53
87 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:08:54
88 Lawrence Warbasse (USA) AG2R La Mondiale 0:08:57
89 Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie 0:09:02
90 Simon Pellaud (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:09:10
91 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team 0:09:11
92 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo – Visma 0:09:17
93 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo – Visma 0:09:19
94 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:09:39
95 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:11:31
96 Tom Scully (NZl) EF Education First 0:11:42
97 Claudio Imhof (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:11:44
98 Tom Bohli (SUI) UAE Team Emirates 0:11:46
99 Owain Doull (GBr) Team Ineos 0:11:50
100 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team 0:11:52
101 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 0:11:52
102 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 0:11:56
103 Gian Friesecke (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:11:59
104 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain Merida 0:12:05
105 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:12:05
106 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:12:08
107 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha Alpecin 0:12:09
108 Elia Viviani (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:12:09
109 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 0:12:11
110 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:12:13
111 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:12:15
112 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:12:17
113 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:12:18
114 Gavin Mannion (USA) Rally UHC Cycling 0:12:19
115 Rick Zabel (GER) Team Katusha Alpecin 0:12:20
116 Jérôme Cousin (Fra) Total Direct Energie 0:12:23
117 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 0:12:26
118 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:12:26
119 Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling 0:12:28
120 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team 0:12:28
121 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale 0:12:28
122 Thomas Boudat (Fra) Total Direct Energie 0:12:29
123 Fabian Lienhard (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:12:31
124 Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling 0:12:32
125 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain Merida 0:12:33
126 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:12:34
127 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:12:34
128 Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling 0:12:35
129 Taco Van Der Hoorn (Ned) Team Jumbo – Visma 0:12:35
130 Antonio Nibali (Ita) Bahrain Merida 0:12:38
131 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck – Quick Step 0:12:38
132 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling 0:12:39
133 Daniel McLay (GBr) EF Education First 0:12:43
134 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:12:46
135 Pim Ligthart (Ned) Total Direct Energie 0:12:46
136 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 0:12:47
137 Jürgen Roelandts (Bel) Movistar Team 0:12:47
138 Andrea Garosio (Ita) Bahrain Merida 0:12:50
139 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 0:12:52
140 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:12:52
141 Floris De Tier (Bel) Team Jumbo – Visma 0:12:55
142 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama – FDJ 0:13:02
143 Luke Rowe (GBr) Team Ineos 0:13:06
144 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:13:09
145 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal 0:13:18