fot. Criterium du Dauphine

Tegoroczna edycja Critérium du Dauphiné 2019 (9-16 czerwca) jest bardzo dobrze obsadzona i wystartuje w niej trzech Polaków. Poniżej zamieszczamy pełną listę startową. 

Lotto-Soudal (Bel)

ARMÉE Sander (Bel)
HAGEN Carl Fredrik (Nor)
KEUKELEIRE Jens (Bel)
LAMBRECHT Bjorg (Bel)
MARCZYŃSKI Tomasz (Pol)
MERTZ Rémy (Bel)
VANHOUCKE Harm (Bel)

Ag2r La Mondiale (Fra)

BARDET Romain (Fra)
CHEREL Mickaël (Fra)
NAESEN Oliver (Bel)
GENIEZ Alexandre (Fra)
COSNEFROY Benoît (Fra)
GOUGEARD Alexis (Fra)
VENTURINI Clément (Fra)

Astana (Kaz)

FUGLSANG Jakob (Den)
BALLERINI Davide (Ita)
BOHÓRQUEZ Hernando (Col)
CORT Magnus (Den)
HOULE Hugo (Can)
IZAGIRRE Gorka (Esp)
LUTSENKO Alexey (Kaz)

Bahrain-Merida (Brn)

COLBRELLI Sonny (Ita)
FENG Chun Kai (Tpe)
PADUN Mark (Ukr)
PERNSTEINER Hermann (Aut)
PIBERNIK Luka (Slo)
TEUNS Dylan (Bel)
TRATNIK Jan (Slo)

Bora-Hansgrohe (Ger) – confirmed

GROßSCHARTNER Felix (Aut)
BUCHMANN Emanuel (Ger)
BENNETT Sam (Irl)
MÜHLBERGER Gregor (Aut)
PFINGSTEN Christoph (Ger)
ARCHBOLD Shane (NZl)
BENEDETTI Cesare (Ita)

CCC Team (Pol)

TEN DAM Laurens (Ned)
BERNAS Paweł (Pol)
DE MARCHI Alessandro (Ita)
KOCH Jonas (Ger)
PAUWELS Serge (Bel)
ROSSKOPF Joey (USA)
ZOIDL Riccardo (Aut)

Deceuninck – Quick-Step (Bel)

ŠTYBAR Zdeněk (Cze)
ALAPHILIPPE Julian (Fra)
HODEG Álvaro José (Col)
GILBERT Philippe (Bel)
VAKOČ Petr (Cze)
DECLERCQ Tim (Bel)
CAVAGNA Rémi (Fra)

Groupama-FDJ

PINOT Thibaut (Fra)
BONNET William (Fra)
GAUDU David (Fra)
LADAGNOUS Matthieu (Fra)
MOLARD Rudy (Fra)
REICHENBACH Sébastien (Sui)
ROUX Anthony (Fra)

Mitchelton-Scott (Aus)

YATES Adam (GBr)
IMPEY Daryl (RSA)
HOWSON Damien (Aus)
HAIG Jack (Aus)
MEZGEC Luka (Slo)
SCHULTZ Nick (Aus)
SMITH Dion (NZl)

Movistar (Esp)

QUINTANA Nairo (Col)
ERVITI Imanol (Esp)
FERNÁNDEZ Rubén (Esp)
OLIVEIRA Nelson (Por)
SEPÚLVEDA Eduardo (Arg)
VALLS Rafael (Esp)
VERONA Carlos (Esp)

Dimension Data (RSA)

BOASSON HAGEN Edvald (Nor)
CUMMINGS Steve (GBr)
VERMOTE Julien (Bel)
VENTER Jaco (RSA)
DE BOD Stefan (RSA)
JANSE VAN RENSBURG Jacques (RSA)
DLAMINI Nic (RSA)

EF Education First (USA)

WOODS Michael (Can)
BETTIOL Alberto (Ita)
CLARKE Simon (Aus)
OWEN Logan (USA)
VAN DEN BERG Julius (NED)
VAN GARDEREN Tejay (USA)
WHELAN James (Aus

Arkéa-Samsic (Fra)

BARGUIL Warren (Fra)
MAISON Jérémy (Fra)
LEDANOIS Kévin (Fra)
GREIPEL André (Ger)
BOUET Maxime (Fra)
DELAPLACE Anthony (Fra)
VACHON Florian (Fra)

Jumbo-Visma (Ned)

KRUIJSWIJK Steven (Ned)
VAN AERT Wout (Bel)
EENKHOORN Pascal (Ned)
HOFSTEDE Lennard (Ned)
KUSS Sepp (USA)
POWLESS Neilson (USA)
WYNANTS Maarten (Bel)

Cofidis, Solutions Crédits (Fra)

EDET Nicolas (Fra)
ATAPUMA Darwin (Col)
BOUHANNI Nacer (Fra)
BERHANE Natnael (Eri)
HANSEN Jesper (Den)
SOUPE Geoffrey (Fra)
ROSSETTO Stéphane (Fra)

Katusha-Alpecin (Sui)

CRAS Steff (Bel)
DOWSETT Alex (GBr)
DEBUSSCHERE Jens (Bel)
GONÇALVES José (Por)
WÜRTZ SCHMIDT Mads (Den)
POLITT Nils (Ger)
GUERREIRO Ruben (Por)

Team Ineos (GBr)

FROOME Chris (GBr)
KIRYIENKA Vasil (Blr)
KWIATKOWSKI Michał (Pol)
MOSCON Gianni (Ita)
POELS Wout (Ned)
STANNARD Ian (GBr)
VAN BAARLE Dylan (Ned)

Sunweb (Ger)

DUMOULIN Tom (Ned)
FRÖHLINGER Johannes (Ger)
NIEUWENHUIS Joris (Ned)
PEDERSEN Casper (Den)
POWER Robert (USA)
STORK Florian (Ger)
TUSVELD Martijn (Ned)

Trek-Segafredo (USA) – confirmed

PORTE Richie (Aus)
THEUNS Edward (Bel)
SKUJIŅŠ Toms (Lat)
STETINA Peter (USA)
DE KORT Koen (Ned)
EG Niklas (Den)
BERNARD Julien (Fra)

UAE-Team Emirates (UAE)

LAENGEN Vegard Stake (Nor)
MARTIN Dan (Irl)
MUÑOZ Cristian Camilo (Col)
PETILLI Simone (Ita)
RAVASI Edward (Ita)
SUTHERLAND Rory (Aus)
TROIA Oliviero (Ita)

Wanty – Gobert Cycling Team (Bel) – confirmed

DE CLERCQ Bart (Bel)
DEGAND Thomas (Bel)
DOUBEY Fabien (Fra)
EIKING Odd Christian (Nor)
MARTIN Guillaume (Fra)
MEURISSE Xandro (Bel)
MINNAARD Marco (Ned)

Vital Concept – B&B Hotels

ROLLAND Pierre (Fra)
BAGOT Yoann (Fra)
CAM Maxime (Fra)
COURTEILLE Arnaud (Fra)
GAUTIER Cyril (Fra)
MANZIN Lorrenzo (Fra)
PACHER Quentin (Fra)

Zapowiedź wyścigu można przeczytać tutaj.