fot. UAE Team Emirates

Fabio Aru (UAE Team Emirates) wystartuje w ten weekend w szwajcarskim wyścigu jednodniowym GP Lugano. Będzie to dla niego pierwszy start po operacji tętnicy biodrowej, którą przeszedł w kwietniu.

Ostatnio Fabio Aru ścigał się w marcu w Paris-Nice, ale wycofał się już podczas trzeciego etapu. Następnie miał pojawić się w Volta a Catalunya, ale wykryto u niego nieprawidłowości w tętnicy biodrowej, które powodowały, że nie mógł on wkładać odpowiedniej siły w pedałowanie – mówiąc wprost brakowało mu mocy w lewej nodze.

Ostatecznie operacja przeprowadzona w kwietniu powiodła się, Sardyńczyk przeszedł już rehabilitację, wrócił do treningów i teraz nadszedł już czas na ściganie.

– Przeszedłem zalecony mi program rehabilitacji, aby odzyskać fizyczną siłę po operacji. Mam tylko i wyłącznie dobre odczucia i nie mam żadnych problemów. W związku z tym, w porozumieniu ze sztabem medycznym i technicznym zdecydowaliśmy, że warto, abym wystartował w GP Lugano, aby złapać trochę rytmu wyścigowego. Po tym wyścigu ocenimy sytuację i zobaczymy, jakie kroki podejmiemy następnie

– powiedział Fabio Aru.

Dystans wyścigu GP Lugano wynosi 185,6 km, a trasa składa się z ośmiu pagórkowatych okrążeń z jednym oznaczonym podjazdem Via Monte Croce. Na liście poprzednich zwycięzców znajdują się m.in. Sonny Colbrelli, Nicco Bonifazio oraz Ivan Basso. Fabio Aru wystartuje w tej imprezie po raz pierwszy, a będą mu towarzyszyli między innymi zwycięzca Tour of California Tadej Pogacar i Diego Ulissi.

Pełny skład drużyny UAE Team Emirates na wyścig GP Lugano 2019: Fabio Aru, Diego Ulissi, Tadej Pogacar, Jan Polanc, Niccolo Bonifazio, Tom Bohli, Marco Marcato oraz Aleksandr Riabushenko.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments