fot. Giro d'Italia 2019

Nadszedł czas na pożegnanie 102. edycji pierwszego z wielkich tourów – Giro d’Italia. Na zakończenie kolarze zmierzą się z trzecim w tym wyścigu etapem jazdy indywidualnej na czas. 

W wyścigu Giro d’Italia 2019 wciąż jedzie tyle samo polskich zawodników, co stanęło na starcie imprezy. Do ostatniego etapu jazdy indywidualnej na czas w Weronie kolarze będą startować w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc w klasyfikacji generalnej – zatem czerwona latarnia Sho Hatsuyama (Nippo Vini Fantini) wystartuje jako pierwszy, zaś jako ostatni właściciel maglia rosa – Richard Carapaz (Movistar).

O 13:58 jako pierwszy z Polaków wystartuje Kamil Gradek (CCC Team), następnie o 14:38 Paweł Poljański (BORA-hansgrohe), o 14:54 Łukasz Owsian (CCC Team), zaś o 16:28 Rafał Majka (BORA-hansgrohe).

1 13:45 HATSUYAMA Sho Nippo Vini Fantini Faizanè
2 13:46 CLARKE Will Trek – Segafredo
3 13:47 BOHLI Tom UAE-Team Emirates
4 13:48 SIMION Paolo Bardiani – CSF
5 13:49 SCOTSON Miles Groupama – FDJ
6 13:50 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè
7 13:51 IRIZAR Markel Trek – Segafredo
8 13:52 DUNNE Conor Israel Cycling Academy
9 13:53 LOBATO Juan José Nippo Vini Fantini Faizanè
10 13:54 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ
11 13:55 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ
12 13:56 CONSONNI Simone UAE-Team Emirates
13 13:57 CIMOLAI Davide Israel Cycling Academy
14 13:58 GRADEK Kamil CCC Team
15 13:59 GEBREMEDHIN Awet Israel Cycling Academy
16 14:00 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe
17 14:01 MAS Lluís Movistar Team
18 14:02 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ
19 14:03 DENZ Nico AG2R La Mondiale
20 14:04 BOIVIN Guillaume Israel Cycling Academy
21 14:05 STRAKHOV Dmitry Team Katusha Alpecin
22 14:06 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe
23 14:07 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team
24 14:08 LEEZER Tom Team Jumbo-Visma
25 14:09 DAVIES Scott Team Dimension Data
26 14:10 BIERMANS Jenthe Team Katusha Alpecin
27 14:11 ČERNÝ Josef CCC Team
28 14:12 HALLER Marco Team Katusha Alpecin
29 14:13 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe
30 14:14 NIV Guy Israel Cycling Academy
31 14:15 CAMPENAERTS Victor Lotto Soudal
32 14:16 LE GAC Olivier Groupama – FDJ
33 14:17 BOLE Grega Bahrain Merida
34 14:18 BELLETTI Manuel Androni Giocattoli – Sidermec
35 14:19 CAICEDO Jonathan Klever EF Education First
36 14:20 CANOLA Marco Nippo Vini Fantini Faizanè
37 14:21 BENNETT Sean EF Education First
38 14:22 HAGA Chad Team Sunweb
39 14:23 VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma
40 14:24 MAESTRI Mirco Bardiani – CSF
41 14:25 HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step
42 14:26 SANTAROMITA Ivan Nippo Vini Fantini Faizanè
43 14:27 NEILANDS Krists Israel Cycling Academy
44 14:28 MARCATO Marco UAE-Team Emirates
45 14:29 GAROSIO Andrea Bahrain Merida
46 14:30 GOGL Michael Trek – Segafredo
47 14:31 KNEES Christian Team INEOS
48 14:32 BAUER Jack Mitchelton-Scott
49 14:33 HOLLENSTEIN Reto Team Katusha Alpecin
50 14:34 AGNOLI Valerio Bahrain Merida
51 14:35 SABATINI Fabio Deceuninck – Quick Step
52 14:36 GIBBONS Ryan Team Dimension Data
53 14:37 BOARO Manuele Astana Pro Team
54 14:38 POLJAŃSKI Paweł BORA – hansgrohe
55 14:39 CARRETERO Héctor Movistar Team
56 14:40 VENTOSO Francisco José CCC Team
57 14:41 PUCCIO Salvatore Team INEOS
58 14:42 ROTA Lorenzo Bardiani – CSF
59 14:43 COVILI Luca Bardiani – CSF
60 14:44 WYSS Danilo Team Dimension Data
61 14:45 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ
62 14:46 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec
63 14:47 DURBRIDGE Luke Mitchelton-Scott
64 14:48 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale
65 14:49 NARVÁEZ Jhonatan Team INEOS
66 14:50 SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy
67 14:51 NIBALI Antonio Bahrain Merida
68 14:52 BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe
69 14:53 MARTENS Paul Team Jumbo-Visma
70 14:54 OWSIAN Łukasz CCC Team
71 14:55 FLOREZ Miguel Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec
72 14:56 PLAZA Rubén Israel Cycling Academy
73 14:57 JUUL-JENSEN Christopher Mitchelton-Scott
74 14:58 GASPAROTTO Enrico Team Dimension Data
75 14:59 HANSEN Adam Lotto Soudal
76 15:00 BROWN Nathan EF Education First
77 15:01 BATTAGLIN Enrico Team Katusha Alpecin
78 15:02 TOLHOEK Antwan Team Jumbo-Visma
79 15:03 CONCI Nicola Trek – Segafredo
80 15:04 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal
81 15:05 MCCARTHY Jay BORA – hansgrohe
82 15:06 PETERS Nans AG2R La Mondiale
83 15:07 VILLELLA Davide Astana Pro Team
84 15:08 GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec
85 15:09 SENNI Manuel Bardiani – CSF
86 15:10 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF
87 15:11 KUSS Sepp Team Jumbo-Visma
88 15:12 VENDRAME Andrea Androni Giocattoli – Sidermec
89 15:13 ANTUNES Amaro CCC Team
90 15:14 DE GENDT Thomas Lotto Soudal
91 15:15 MONTAGUTI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec
92 15:16 WARBASSE Larry AG2R La Mondiale
93 15:17 ROJAS José Joaquín Movistar Team
94 15:18 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo
95 15:19 CATALDO Dario Astana Pro Team
96 15:20 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale
97 15:21 GHEBREIGZABHIER Amanuel Team Dimension Data
98 15:22 PEDRERO Antonio Movistar Team
99 15:23 SOSA Iván Ramiro Team INEOS
100 15:24 BAKELANTS Jan Team Sunweb
101 15:25 ULISSI Diego UAE-Team Emirates
102 15:26 BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma
103 15:27 AMADOR Andrey Movistar Team
104 15:28 SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step
105 15:29 CHAVES Esteban Mitchelton-Scott
106 15:30 CAPECCHI Eros Deceuninck – Quick Step
107 15:31 IZAGIRRE Ion Astana Pro Team
108 15:32 HINDLEY Jai Team Sunweb
109 15:33 HAMILTON Chris Team Sunweb
110 15:34 JUNGELS Bob Deceuninck – Quick Step
111 15:35 BILBAO Pello Astana Pro Team
112 15:36 O’CONNOR Ben Team Dimension Data
113 15:37 BIDARD François AG2R La Mondiale
114 15:38 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale
115 15:39 CATTANEO Mattia Androni Giocattoli – Sidermec
116 15:40 ZEITS Andrey Astana Pro Team
117 15:41 HAMILTON Lucas Mitchelton-Scott
118 15:42 HIRT Jan Astana Pro Team
119 15:43 HENAO Sebastián Team INEOS
120 15:44 CARUSO Damiano Bahrain Merida
121 15:45 DE LA PARTE Víctor CCC Team
122 15:46 DUNBAR Eddie Team INEOS
123 15:49 MASNADA Fausto Androni Giocattoli – Sidermec
124 15:52 POZZOVIVO Domenico Bahrain Merida
125 15:55 KANGERT Tanel EF Education First
126 15:58 NIEVE Mikel Mitchelton-Scott
127 16:01 CICCONE Giulio Trek – Segafredo
128 16:04 POLANC Jan UAE-Team Emirates
129 16:07 FORMOLO Davide BORA – hansgrohe
130 16:10 MADOUAS Valentin Groupama – FDJ
131 16:13 DOMBROWSKI Joe EF Education First
132 16:16 CARTHY Hugh EF Education First
133 16:19 ZAKARIN Ilnur Team Katusha Alpecin
134 16:22 SIVAKOV Pavel Team INEOS
135 16:25 YATES Simon Mitchelton-Scott
136 16:28 MAJKA Rafał BORA – hansgrohe
137 16:31 LÓPEZ Miguel Ángel Astana Pro Team
138 16:34 MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo
139 16:37 ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma
140 16:40 LANDA Mikel Movistar Team
141 16:43 NIBALI Vincenzo Bahrain Merida
142 16:46 CARAPAZ Richard Movistar Team

 

Pełną zapowiedź 21. etapu można przeczytać tutaj.