Bardzo dobre wieści napływają z Włoch. Niewykluczone, że Fabio Aru powróci do wielkiego ścigania już podczas Tour de France 2019.

Ostatnie miesiące nie są najłatwiejsze dla lidera ekipy UAE Team Emirates. Znakomity Włoch musiał bowiem całkiem niedawno poddać operacji udrożnienia lewej tętnicy udowej, która na jakiś czas wykluczyła go z zawodowego uprawiania sportu. Wszystko jednak wskazuje, że problemy Włocha są już przeszłością. Wszystkie badania kontrolne mówią bowiem, że jego noga wróciła do pełnej sprawności, a to może mu pozwolić nawet wystartować w tegorocznym Tour de France.

Na ten moment Fabio nie jest jeszcze gotowy na powrót, gdyż sprawdzamy co mogło doprowadzić do problemów z przepływem krwi przez tętnice. Jesteśmy więc na etapie badań i testów. Dopiero za jakiś czas będzie można wszystko podsumować. Jeśli chodzi o program – ustali go zespół wraz z Fabio. Na ten moment jedzie Vueltę, lecz nie wykluczamy także udziału w Wielkiej Pętli

– powiedział menadżer zawodnika, Alberto Ziliani.

Jak wiadomo, Fabio Aru nie będzie przesadnie spieszył się z powrotem, gdyż nie musi walczyć o nowy kontrakt. Jednocześnie jednak Włoch z pewnością chciałby wystartować w najważniejszym wyścigu w sezonie.