fot. Giro d'Italia

Według informacji brytyjskiego tygodnika „Cycling Weekly” Ilnur Zakarin (obecnie Katusha-Alpecin) zostanie od przyszłego roku zawodnikiem polskiej drużyny CCC Team. 29-letni Rosjanin wygrał trzynasty etap kończącego się w niedzielę wyścigu Giro d’Italia z metą na Ceresole Reale. 

Transferowa giełda rozpoczęła się podczas pierwszego wielkiego touru w sezonie – Giro d’Italia. Wysłannikiem tygodnika „Cycling Weekly” na tym wyścigu jest zazwyczaj dobrze poinformowany dziennikarz Gregor Brown, który podał, że kontrakt CCC Team z Ilnurem Zakarinem został już „przyklepany”.

Jeśli te doniesienia okażą się prawdziwe, to Tatar wypełni w CCC Team lukę, jeśli idzie o lidera na trzytygodniowe wyścigi. W 2017 roku zajął on trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej hiszpańskiej Vuelty, za zwycięzcą Chrisem Froomem i Vincenzo Nibalim.

Brown donosi również, że „Pomarańczowi” są zainteresowani pozyskaniem Michała Kwiatkowskiego (obecnie Team INEOS), który zażyczył sobie jednak sowitego kontraktu. Ten zakup najprawdopodobniej się jednak nie uda, ponieważ Jima Ochowicza i spółki nie stać jak na razie na mistrza Polski, byłego mistrza świata, specjalisty od wyścigów klasycznych, a także ekskluzywnego domestique w wielkich tourach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments