Canyon-SRAM / Tino Pohlmann

Zwycięstwem Eleny Cecchini zakończył się 6. etap Lotto Thuringen Ladies Tour. W klasyfikacji generalnej triumfowała Kathrin Hammes.

Ostatni etap wyścigu w Turyngii prowadził dookoła Altenburgu. Pagórkowata trasa liczyła ponad 100 kilometrów.

Do ucieczki dnia ponownie zabrała się Marta Lach. Oprócz zawodniczki CCC-Liv w odjeździe jechały: Liane Lippert, Coryn Rivera (obydwie Team Sunweb), Elena Cecchini (Canyon SRAM Racing), Barbara Guarischi (Team Virtu Cycling), Emily Newsom (Team TIBCO-SVB), Paula Patino (Movistar Team), Romy Kasper (Niemcy) i Jolien D’Hoore (Belgia).

Ucieczka utrzymywała ponad minutę przewagi. Na ostatnich kilometrach z czołówki odpadły: Lach, Newsom, Guarischi i Kasper. Jednak zdołały wrócić do grupy.

Ostatecznie ucieczka walczyła o zwycięstwo etapowe. Na finiszu Elena Cecchini wyprzedziła Coryn Riverę i Jolien D’Hoore. W całym wyścigu triumfowała Kathrin Hammes, która utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Marta Lach była dzisiaj 4., a w klasyfikacji generalnej zajęła 13. miejsce.

Wyniki 6. etapu:

1 Elena Cecchini (Ita) Canyon//SRAM Racing 2:10:32
2 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:00
3 Jolien D`Hoore (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:00
4 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:00:03
5 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:03
6 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:00:05
7 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:05
8 Emily Newsom (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:07
9 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:13
10 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:00:39
11 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:39
12 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 0:00:39
13 Annemarie Worst (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:39
14 Evy Kuijpers (Ned) CCC – Liv 0:00:39
15 Roxane Fournier (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:39
16 Franziska Koch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:42
17 Claudia Koster (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:42
18 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:00:42
19 Beate Zanner (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:00:42
20 Marta Tagliaferro (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:00:42
21 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:42
22 Nina Kessler (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:42
23 Katharina Hechler (GER) Team Stuttgart 0:00:42
24 Niamh Fisher-Black (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:00:42
25 Christa Riffel (GER) Canyon//SRAM Racing 0:00:42
26 Marieke Van Witzenburg (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:00:42
27 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:42
28 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:42
29 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:00:42
30 Gudrun Stock (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:00:42
31 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:42
32 Ellen Van Dijk (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:42
33 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:00:42
34 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:42
35 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:00:42
36 Lisa Robb (GER) Team Stuttgart 0:00:42
37 Carolin Schiff (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:00:42
38 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb 0:00:42
39 Nina Buijsman (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:42
40 Alice Cobb (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:42
41 Ricarda Bauernfeind (GER) Team d.velop ladies 0:00:42
42 Kelly Van Den Steen (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:42
43 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:00:42
44 Lena Charlotte Reißner (GER) Team d.velop ladies 0:00:42
45 Hannah Ludwig (GER) Canyon//SRAM Racing 0:00:42
46 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:42
47 Rozemarijn Ammerlaan (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:00:42
48 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:42
49 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:52
50 Friederike Stern (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:52
51 Lisa Fischer (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:00:52
52 Corinna Lechner (GER) Team Stuttgart 0:00:52
53 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:00:52
54 Urska Bravec (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:52
55 Laura Verdonschot (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:52
56 Tatjana Paller (GER) Team d.velop ladies 0:00:52
57 Lucy Garner (GBr) Hitec Products – Birk Sport 0:00:52
58 Ingvild Gåskjenn (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:52
59 Eva Jonkers (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:00:52
60 Rozanne Slik (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:52
61 Finja Smekal (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:52
62 Yara Kastelijn (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:52
63 Jacqueline Dietrich (GER) Team Stuttgart 0:00:58
64 Nathalie Verschelden (Bel) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:00:58
65 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:01:07
66 Marit Raaijmakers (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:01:09
67 Michaela Ebert (GER) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:01:09
68 Sanne Cant (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:09
69 Jenna Merrick (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:01:12
70 Anna Christian (GBr) Drops 0:01:19
71 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:01:19
72 Sarah Rijkes (AUT) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:01:36
73 Manon Lloyd (GBr) Drops 0:01:36
74 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:01:36
75 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:02:30
76 Hannah Gruber-Stadler (AUT) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:05:06
77 Connie O’Brien (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:05:06
78 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:05:06
79 Hannah Bartram (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:05:06
DNF Marta Bastianelli (Ita) Team Virtu Cycling
DNF Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling
DNF Demi De Jong (Ned) Nationalmannschaft Niederlande
DNF Jinse Peeters (Bel) Nationalmannschaft Belgien

Klasyfikacja generalna:

1 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 13:47:57
2 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:00:11
3 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Movistar Women’s Team 0:01:22
4 Christa Riffel (GER) Canyon//SRAM Racing 0:03:38
5 Beate Zanner (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:03:55
6 Ellen Van Dijk (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:06:22
7 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 0:06:42
8 Elena Cecchini (Ita) Canyon//SRAM Racing 0:06:43
9 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:06:46
10 Marieke Van Witzenburg (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:07:07
11 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:07:16
12 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:07:36
13 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:07:37
14 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:07:41
15 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:07:52
16 Emily Newsom (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:08:02
17 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:08:19
18 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:08:25
19 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:08:26
20 Franziska Koch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:08:29
21 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:08:32
22 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:08:58
23 Kelly Van Den Steen (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:09:08
24 Yara Kastelijn (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:09:11
25 Rozemarijn Ammerlaan (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:09:13
26 Hannah Ludwig (GER) Canyon//SRAM Racing 0:09:13
27 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:09:13
28 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:09:44
29 Evy Kuijpers (Ned) CCC – Liv 0:10:03
30 Annemarie Worst (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:10:34
31 Carolin Schiff (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:10:41
32 Claudia Koster (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:10:46
33 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:11:04
34 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:11:04
35 Ingvild Gåskjenn (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:11:38
36 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:11:56
37 Alice Cobb (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:12:24
38 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:13:55
39 Jolien D`Hoore (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:14:33
40 Niamh Fisher-Black (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:14:40
41 Nina Buijsman (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:15:06
42 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:15:06
43 Anna Christian (GBr) Drops 0:16:05
44 Marit Raaijmakers (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:16:41
45 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:18:56
46 Jacqueline Dietrich (GER) Team Stuttgart 0:19:03
47 Sarah Rijkes (AUT) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:19:34
48 Laura Verdonschot (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:20:03
49 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:20:22
50 Katharina Hechler (GER) Team Stuttgart 0:20:54
51 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb 0:21:18
52 Tatjana Paller (GER) Team d.velop ladies 0:21:29
53 Roxane Fournier (Fra) Movistar Women’s Team 0:21:30
54 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:21:51
55 Jenna Merrick (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:21:56
56 Corinna Lechner (GER) Team Stuttgart 0:22:14
57 Ricarda Bauernfeind (GER) Team d.velop ladies 0:22:17
58 Urska Bravec (Slo) BTC City Ljubljana 0:22:19
59 Sanne Cant (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:22:37
60 Nina Kessler (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:24:12
61 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:24:16
62 Michaela Ebert (GER) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:24:58
63 Gudrun Stock (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:25:26
64 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:27:24
65 Lisa Robb (GER) Team Stuttgart 0:29:34
66 Friederike Stern (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:30:12
67 Marta Tagliaferro (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:30:48
68 Rozanne Slik (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:31:43
69 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:33:15
70 Lisa Fischer (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:34:22
71 Manon Lloyd (GBr) Drops 0:34:38
72 Eva Jonkers (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:35:51
73 Lucy Garner (GBr) Hitec Products – Birk Sport 0:37:35
74 Finja Smekal (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:38:06
75 Nathalie Verschelden (Bel) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:42:07
76 Connie O’Brien (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:44:06
77 Lena Charlotte Reißner (GER) Team d.velop ladies 0:48:06
78 Hannah Gruber-Stadler (AUT) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:49:50
79 Hannah Bartram (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:54:13