Foto: ASO / Alex Broadway

Kilka dni temu informowaliśmy Państwa o możliwym przejściu Nairo Quintany do ekipy UAE Team Emirates. Teraz jednak wydaje się to niemożliwe, choć Kolumbijczyk podobno wybrał już nowy zespół.

Cała saga transferowa z Quintaną na czele trwa już od dobrych kilku tygodni. Początkowo łączyło się Kolumbijczyka z ekipą Arkea – Samsic, która stara się odzyskać swoje dobre imię po niewypałach transferowych, jakimi niewątpliwie są Warren Barguil i Andre Greipel. Później jednak pojawił się temat ekipy UAE Team Emirates, która także poszukuje wzmocnień.

Jak informują dziś nieoficjalnie włoskie media, sprawa Quintany mocno nabrała rozpędu, lecz nie w tym kierunku, którego wszyscy się spodziewali. Kolumbijczyk miał bowiem praktycznie zdecydować się na przejście do ekipy Arkea – Samsic. Jednocześnie, choć to informacje mocno nieoficjalne, francuski team, by zrobić w budżecie miejsce na kontrakt znakomitego górala, miałby przedwcześnie rozwiązać umowy z Greipelem i Barguilem. Jak wiadomo, w każdej plotce jest ziarnko prawdy, więc niewykluczone, że szykuje się jeden z najgłośniejszych transferów ostatnich lat.

Taka decyzja Quintany byłaby jedynie kolejnym strzałem w kierunku ekipy Movistar, która może tym samym stracić trzech liderów. Oprócz 29-letniego górala odejść mogą bowiem także Mikel Landa i Richard Carapaz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments