Foto: ASO / Alex Broadway

Jak informują włoskie media, Nairo Quintana znalazł się w orbicie zainteresowań UAE Team-Emirates. Kolarz, obecnie reprezentujący barwy Movistaru łączony był wcześniej z prokontynentalną ekipą Arkea-Samsic.

Quintana, który w zespole Eusebio Unzue jeździ od sezonu 2012, od dwóch lat notuje spory zastój. Po raz ostatni na podium Grand Touru stał wiosną 2017 roku, podczas Giro d’Italia, które ukończył na drugim miejscu. Wszystko wskazuje na to, że jego przygoda z Movistarem dobiegnie wkrótce końca.

Zatrudnieniem 29-latka zainteresowane są co najmniej dwa zespoły: Arkea-Samsic oraz UAE-Team Emirates. W tym pierwszym Kolumbijczyk rywalizowałby o miano lidera ekipy z Warrenem Barguilem, w drugim – z również przeżywającym trudny okres Fabio Aru.

Prognozowane odejście Quintany nie jest jedynym prognozowanym osłabieniem Movistaru. Mówi się bowiem również o odejściu Mikela Landy, który jest bliski transferu do Bahrain-Merida. Zespół zmienić ma również Richard Carapaz, choć doniesienia o przenosinach do Team Ineos to na razie jedynie plotki.