Foto: Velofocus

Vita Heine (Hitec Products) wygrała trzeci etap Internationale Lotto Thüringen Ladies Tour. Liderką pozostała Kathrin Hammes (WNT-Rotor Pro Cycling).

Trzeci dzień niemieckiego wyścigu przyniósł krótki etap ze startem i metą w Dörtendorf . Zawodniczki miały do przejechania 94 kilometry. Po drodze czekały na nie trzy podjazdy, w tym finałowy na metę.

Jako pierwsza na samotny atak zdecydowała się Marieke van Witzenburg (Jos Feron Lady Force). Doświadczona Holenderka wygrała lotną i górską premię, ale po 40 kilometrach peleton jechał już razem.

W kolejną akcję zabrała się kilkunastoosobowa grupka, w której była między innymi Katarzyna Pawłowska (Team Virtu Cycling). Niestety ten odjazd szybko skasowały zawodniczki Movistar Team.

Po drugim podjeździe zaatakowała jadąca w barwach reprezentacji Holandii Ellen van Dijk. Sytuację kontrolowały zawodniczki ekipy WNT-Rotor Pro Cycling, w której była liderka wyścigu Kathrin Hammes. Van Dijk została doścignięta na 15 kilometrów przed metą.

Wszystko rozegrało się na finałowym podjeździe. Było to tylko 1100 metrów, ale o średnim nachyleniu 8,5 %. W końcówce zaatakowała Vita Heine (Hitec Products) i żadna z zawodniczek nie zdołała wyprzedzić Norweżki.

Kolejne miejsca zajęły Liane Lippert (Team Sunweb) i Marta Bastianelli (Team Virtu Cycling).

Wyniki trzeciego etapu:

1 Vita Heine (Nor) Hitec Products – Birk Sport 2:33:03
2 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:00
3 Marta Bastianelli (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:04
4 Yara Kastelijn (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:07
5 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:00:07
6 Elena Cecchini (Ita) Canyon//SRAM Racing 0:00:07
7 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:00:09
8 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:09
9 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:00:09
10 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:09
11 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:09
12 Annemarie Worst (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:14
13 Franziska Koch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:16
14 Ellen Van Dijk (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:16
15 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:16
16 Niamh Fisher-Black (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:00:19
17 Beate Zanner (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:00:19
18 Carolin Schiff (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:00:19
19 Ricarda Bauernfeind (GER) Team d.velop ladies 0:00:21
20 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:21
21 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:21
22 Alice Cobb (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:24
23 Kelly Van Den Steen (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:25
24 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:25
25 Ingvild Gåskjenn (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:25
26 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:00:25
27 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:25
28 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:00:29
29 Christa Riffel (GER) Canyon//SRAM Racing 0:00:33
30 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:00:36
31 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:00:36
32 Evy Kuijpers (Ned) CCC – Liv 0:00:36
33 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 0:00:38
34 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:38
35 Demi De Jong (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:38
36 Nina Buijsman (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:38
37 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:41
38 Claudia Koster (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:41
39 Anna Christian (GBr) Drops 0:00:41
40 Marieke Van Witzenburg (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:00:45
41 Emily Newsom (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:48
42 Lisa Robb (GER) Team Stuttgart 0:00:50
43 Trixi Worrack (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:50
44 Rozanne Slik (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:55
45 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:00:55
46 Gudrun Stock (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:00:57
47 Rozemarijn Ammerlaan (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:01:00
48 Corinna Lechner (GER) Team Stuttgart 0:01:03
49 Friederike Stern (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:01:03
50 Jolien D`Hoore (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:08
51 Hannah Ludwig (GER) Canyon//SRAM Racing 0:01:08
52 Katharina Hechler (GER) Team Stuttgart 0:01:08
53 Marit Raaijmakers (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:01:08
54 Jinse Peeters (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:12
55 Laura Verdonschot (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:12
56 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:01:15
57 Urska Bravec (Slo) BTC City Ljubljana 0:01:29
58 Sanne Cant (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:38
59 Katarzyna Pawłowska (Pol) Team Virtu Cycling 0:01:44
60 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:01:46
61 Roxane Fournier (Fra) Movistar Women’s Team 0:01:46
62 Michaela Ebert (GER) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:01:49
63 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:01:53
64 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:01:53
65 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb 0:01:53
66 Jacqueline Dietrich (GER) Team Stuttgart 0:01:53
67 Sarah Rijkes (AUT) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:02:17
68 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:02:43
69 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:03:03
70 Nina Kessler (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:03:55
71 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:05:19
72 Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:06:45
73 Tatjana Paller (GER) Team d.velop ladies 0:06:56
74 Lisa Fischer (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:06:56
75 Finja Smekal (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:09:24
76 Eva Jonkers (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:09:27
77 Céline Van Houtum (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:09:42
78 Senna Feron (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:09:42
79 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:10:12
80 Lucy Garner (GBr) Hitec Products – Birk Sport 0:10:12
81 Marta Tagliaferro (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:10:12
82 Jenna Merrick (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:11:10
83 Hannah Gruber-Stadler (AUT) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:16:59
84 Hannah Fandel (GER) Team Stuttgart 0:17:18
85 Britt Knaven (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:17:50
86 Connie O’Brien (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:18:37
87 Hannah Bartram (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:18:39
88 Tina Schulz (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:18:43
89 Nathalie Verschelden (Bel) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:18:54
90 Naima Madlen Diesner (GER) Team d.velop ladies 0:18:57
91 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:19:02
92 Lena Charlotte Reißner (GER) Team d.velop ladies 0:19:03
93 Manon Lloyd (GBr) Drops 0:19:03
OTL Christina Malling Siggaard (Den) Team Virtu Cycling 0:19:03
OTL Dorothea Heitzmann (GER) Team d.velop ladies 0:19:03
OTL Cathalijne Hoolwerf (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:19:03
OTL Bianca Bernhard (GER) Team Stuttgart 0:19:03
OTL Vanessa Wolfram (GER) Team d.velop ladies 0:19:03
OTL Emma Smith (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:19:03
OTL Hayley Simmonds (GBr) BTC City Ljubljana 0:19:03
OTL Monique Van De Ree (Ned) BTC City Ljubljana 0:19:03
OTL Hannah Payton (GBr) Drops 0:19:03
DNF Valerie Demey (Bel) CCC – Liv
DNF Ann-Sophie Duyck (Bel) Nationalmannschaft Belgien

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 8:06:43
2 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:00:12
3 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:13
4 Beate Zanner (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:00:18
5 Christa Riffel (GER) Canyon//SRAM Racing 0:02:14
6 Marieke Van Witzenburg (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:05:25
7 Marit Raaijmakers (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:05:57
8 Vita Heine (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:06:51
9 Marta Bastianelli (Ita) Team Virtu Cycling 0:07:01
10 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:07:05
11 Elena Cecchini (Ita) Canyon//SRAM Racing 0:07:08
12 Yara Kastelijn (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:07:08
13 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:07:08
14 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:07:09
15 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:07:10
16 Franziska Koch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:07:17
17 Ellen Van Dijk (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:07:17
18 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:07:17
19 Carolin Schiff (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:07:20
20 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:07:22
21 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:07:22
22 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:07:24
23 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:07:26
24 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:07:26
25 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:07:30
26 Annemarie Worst (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:07:32
27 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:07:37
28 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 0:07:39
29 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:07:39
30 Rozemarijn Ammerlaan (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:07:41
31 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:07:43
32 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:07:52
33 Kelly Van Den Steen (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:07:53
34 Evy Kuijpers (Ned) CCC – Liv 0:07:55
35 Ingvild Gåskjenn (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:07:57
36 Emily Newsom (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:08:01
37 Jolien D`Hoore (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:08:09
38 Trixi Worrack (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:08:09
39 Hannah Ludwig (GER) Canyon//SRAM Racing 0:08:23
40 Katarzyna Pawłowska (Pol) Team Virtu Cycling 0:08:45
41 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:09:34
42 Alice Cobb (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:09:34
43 Claudia Koster (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:09:38
44 Katharina Hechler (GER) Team Stuttgart 0:09:47
45 Demi De Jong (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:09:48
46 Laura Verdonschot (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:10:09
47 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:10:32
48 Jacqueline Dietrich (GER) Team Stuttgart 0:10:32
49 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:10:36
50 Sarah Rijkes (AUT) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:10:56
51 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:10:59
52 Niamh Fisher-Black (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:11:58
53 Ricarda Bauernfeind (GER) Team d.velop ladies 0:12:00
54 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:12:33
55 Nina Buijsman (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:12:35
56 Anna Christian (GBr) Drops 0:12:51
57 Rozanne Slik (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:12:52
58 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:12:54
59 Corinna Lechner (GER) Team Stuttgart 0:13:00
60 Roxane Fournier (Fra) Movistar Women’s Team 0:13:25
61 Urska Bravec (Slo) BTC City Ljubljana 0:13:26
62 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb 0:13:27
63 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:13:32
64 Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:13:46
65 Sanne Cant (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:13:52
66 Nina Kessler (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:15:34
67 Gudrun Stock (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:18:03
68 Lisa Robb (GER) Team Stuttgart 0:18:24
69 Jenna Merrick (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:18:29
70 Friederike Stern (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:18:58
71 Tatjana Paller (GER) Team d.velop ladies 0:19:06
72 Jinse Peeters (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:19:16
73 Senna Feron (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:21:21
74 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:21:22
75 Michaela Ebert (GER) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:21:26
76 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:22:09
77 Marta Tagliaferro (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:22:09
78 Manon Lloyd (GBr) Drops 0:23:45
79 Lisa Fischer (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:24:30
80 Eva Jonkers (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:25:26
81 Lucy Garner (GBr) Hitec Products – Birk Sport 0:25:41
82 Finja Smekal (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:26:58
83 Céline Van Houtum (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:27:41
84 Hannah Fandel (GER) Team Stuttgart 0:29:28
85 Connie O’Brien (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:30:16
86 Hannah Bartram (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:30:46
87 Nathalie Verschelden (Bel) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:31:00
88 Hannah Gruber-Stadler (AUT) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:34:33
89 Tina Schulz (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:36:48
90 Lena Charlotte Reißner (GER) Team d.velop ladies 0:36:55
91 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:37:10
92 Britt Knaven (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:39:47
93 Naima Madlen Diesner (GER) Team d.velop ladies 0:40:05