fot. Canyon SRAM Racing

Za zawodniczkami już 4. etap wyścigu Lotto Thuringen Ladies Tour. Z ucieczki triumfowała Lisa Klein, która wyprzedziła Martę Lach z CCC-Liv.

Czwarty etap wyścigu w Turyngii prowadził dookoła Gothy. Do pokonania było niecałe 120 kilometrów. Na trasie znalazły się 3 premie górskie, który znalazły się w początkowej fazie etapu.

Ucieczka utworzyła się dopiero po premiach górskich. Od peletonu odjechały: Marta Lach (CCC-Liv), Lisa Klein (Canyon SRAM Racing) i Anna Christian (Drops). Zawodniczka polskiej grupy wygrała dwie lotne premie.

Na 25 kilometrów przed metą przewaga czołówki wynosiła 2 minuty. Wówczas Christian musiała zmienić rower, ale wróciła do odjazdu. Na 10 kilometrów przed metą różnicą między ucieczką i peletonem wynosiła minutę i 20 sekund, co zwiastowało ciekawą końcówkę.

Marta Lach została wybrana najaktywniejszą zawodniczką etapu, ale najważniejsze było utrzymanie przewagi nad peletonem, który odrabiał straty. Czołowa trójka dojechała do mety z niewielką przewagą nad grupą zasadniczą. Po długim finiszu triumfowała Klein, a Marta Lach była druga.

Wyniki 4. etapu:

1 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 3:03:15
2 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:00:02
3 Anna Christian (GBr) Drops 0:00:04
4 Marta Bastianelli (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:11
5 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:11
6 Elena Cecchini (Ita) Canyon//SRAM Racing 0:00:11
7 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:11
8 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:11
9 Annemarie Worst (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:15
10 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:15
11 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:00:15
12 Kelly Van Den Steen (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:15
13 Niamh Fisher-Black (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:00:15
14 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:00:15
15 Jenna Merrick (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:00:15
16 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:15
17 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:15
18 Evy Kuijpers (Ned) CCC – Liv 0:00:15
19 Vita Heine (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:15
20 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:00:15
21 Franziska Koch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:15
22 Ellen Van Dijk (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:15
23 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:15
24 Demi De Jong (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:15
25 Claudia Koster (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:20
26 Ingvild Gåskjenn (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:20
27 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:00:20
28 Yara Kastelijn (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:20
29 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:00:20
30 Carolin Schiff (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:00:20
31 Beate Zanner (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:00:20
32 Marieke Van Witzenburg (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:00:20
33 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:20
34 Alice Cobb (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:20
35 Emily Newsom (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:20
36 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:00:20
37 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:20
38 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:20
39 Rozemarijn Ammerlaan (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:00:20
40 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:20
41 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:20
42 Christa Riffel (GER) Canyon//SRAM Racing 0:00:20
43 Nina Buijsman (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:20
44 Tatjana Paller (GER) Team d.velop ladies 0:00:26
45 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:26
46 Hannah Ludwig (GER) Canyon//SRAM Racing 0:00:26
47 Michaela Ebert (GER) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:00:31
48 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:00:32
49 Trixi Worrack (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:32
50 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:00:36
51 Connie O’Brien (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:05:48
52 Senna Feron (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:05:48
53 Gudrun Stock (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:05:48
54 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:05:48
55 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:05:48
56 Urska Bravec (Slo) BTC City Ljubljana 0:05:48
57 Nina Kessler (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:05:48
58 Marta Tagliaferro (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:05:48
59 Roxane Fournier (Fra) Movistar Women’s Team 0:05:48
60 Jolien D`Hoore (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:05:48
61 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb 0:05:48
62 Jacqueline Dietrich (GER) Team Stuttgart 0:05:48
63 Sarah Rijkes (AUT) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:05:48
64 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:05:54
65 Hannah Fandel (GER) Team Stuttgart 0:05:54
66 Laura Verdonschot (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:05:54
67 Sanne Cant (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:05:54
68 Eva Jonkers (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:07:57
69 Lisa Fischer (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:07:57
70 Finja Smekal (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:07:57
71 Katharina Hechler (GER) Team Stuttgart 0:07:57
72 Naima Madlen Diesner (GER) Team d.velop ladies 0:07:57
73 Céline Van Houtum (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:07:57
74 Lisa Robb (GER) Team Stuttgart 0:07:57
75 Hannah Gruber-Stadler (AUT) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:07:57
76 Nathalie Verschelden (Bel) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:07:57
77 Friederike Stern (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:07:57
78 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:07:57
79 Corinna Lechner (GER) Team Stuttgart 0:07:57
80 Lena Charlotte Reißner (GER) Team d.velop ladies 0:07:57
81 Lucy Garner (GBr) Hitec Products – Birk Sport 0:07:57
82 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:07:57
83 Manon Lloyd (GBr) Drops 0:07:57
84 Marit Raaijmakers (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:07:57
85 Ricarda Bauernfeind (GER) Team d.velop ladies 0:08:07
86 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:08:07
87 Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:08:11
88 Hannah Bartram (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:15:51
89 Rozanne Slik (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:15:51
90 Jinse Peeters (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:15:51
91 Tina Schulz (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:15:51
DNF Katarzyna Pawłowska (Pol) Team Virtu Cycling
DNS Britt Knaven (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB

Klasyfikacja generalna:

1 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 11:10:13
2 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:00:12
3 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:13
4 Beate Zanner (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:00:23
5 Christa Riffel (GER) Canyon//SRAM Racing 0:02:19
6 Marieke Van Witzenburg (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:05:30
7 Vita Heine (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:06:51
8 Marta Bastianelli (Ita) Team Virtu Cycling 0:06:57
9 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:06:59
10 Elena Cecchini (Ita) Canyon//SRAM Racing 0:07:04
11 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 0:07:07
12 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:07:10
13 Yara Kastelijn (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:07:13
14 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:07:13
15 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:07:14
16 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:07:15
17 Franziska Koch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:07:17
18 Ellen Van Dijk (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:07:17
19 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:07:17
20 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:07:18
21 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:07:20
22 Carolin Schiff (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:07:25
23 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:07:27
24 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:07:30
25 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:07:31
26 Annemarie Worst (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:07:32
27 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:07:33
28 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:07:39
29 Rozemarijn Ammerlaan (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:07:46
30 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:07:48
31 Kelly Van Den Steen (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:07:53
32 Evy Kuijpers (Ned) CCC – Liv 0:07:55
33 Ingvild Gåskjenn (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:08:02
34 Emily Newsom (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:08:06
35 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:08:13
36 Trixi Worrack (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:08:26
37 Hannah Ludwig (GER) Canyon//SRAM Racing 0:08:34
38 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:09:39
39 Alice Cobb (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:09:39
40 Claudia Koster (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:09:43
41 Demi De Jong (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:09:48
42 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:11:10
43 Niamh Fisher-Black (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:11:58
44 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:12:33
45 Anna Christian (GBr) Drops 0:12:33
46 Nina Buijsman (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:12:40
47 Marit Raaijmakers (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:13:39
48 Jolien D`Hoore (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:13:42
49 Laura Verdonschot (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:15:48
50 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:16:05
51 Jacqueline Dietrich (GER) Team Stuttgart 0:16:05
52 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:16:15
53 Sarah Rijkes (AUT) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:16:29
54 Katharina Hechler (GER) Team Stuttgart 0:17:29
55 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:18:27
56 Jenna Merrick (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:18:29
57 Roxane Fournier (Fra) Movistar Women’s Team 0:18:58
58 Urska Bravec (Slo) BTC City Ljubljana 0:18:59
59 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb 0:19:00
60 Tatjana Paller (GER) Team d.velop ladies 0:19:17
61 Sanne Cant (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:19:31
62 Ricarda Bauernfeind (GER) Team d.velop ladies 0:19:52
63 Corinna Lechner (GER) Team Stuttgart 0:20:42
64 Nina Kessler (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:21:07
65 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:21:24
66 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:21:39
67 Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:21:42
68 Michaela Ebert (GER) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:21:42
69 Gudrun Stock (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:23:36
70 Lisa Robb (GER) Team Stuttgart 0:26:06
71 Friederike Stern (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:26:40
72 Senna Feron (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:26:54
73 Marta Tagliaferro (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:27:42
74 Rozanne Slik (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:28:28
75 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:29:51
76 Manon Lloyd (GBr) Drops 0:31:27
77 Lisa Fischer (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:32:12
78 Eva Jonkers (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:33:08
79 Lucy Garner (GBr) Hitec Products – Birk Sport 0:33:23
80 Finja Smekal (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:34:40
81 Jinse Peeters (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:34:52
82 Hannah Fandel (GER) Team Stuttgart 0:35:07
83 Céline Van Houtum (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:35:23
84 Connie O’Brien (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:35:49
85 Nathalie Verschelden (Bel) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:38:42
86 Hannah Gruber-Stadler (AUT) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:42:15
87 Lena Charlotte Reißner (GER) Team d.velop ladies 0:44:37
88 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:44:52
89 Hannah Bartram (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:46:22
90 Naima Madlen Diesner (GER) Team d.velop ladies 0:47:47
91 Tina Schulz (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:52:24