fot. Team SD Worx-Protime/Getty Sport

Drugi etap i drugie zwycięstwo Loreny Wiebes na Ford RideLondon Classique. Holenderka z Team SD Worx – Protime zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej przed ostatnim etapem.

Drugi dzień rywalizacji i drugi płaski etap z małymi wyjątkami na wyścigu Ford RideLondon Classique. Trasa dookoła Maldon liczyła 142,6 kilometra. Największą trudnością był blisko kilometrowy podjazd na Little Baddow, który trzeba było pokonać trzykrotnie. Po raz ostatni na 12 kilometrów przed metą.

Graphic for Stage 1 of the 2023 Ford RideLondon Classique

Wczoraj z wyścigu wycofała się Daria Pikulik, a dzisiaj zrobiła to jej siostra Wiktoria (Human Powered Health), która nie stanęła na starcie. Długo nie stworzyła się żadna ucieczka. Brak odjazdu był dobrą okazją do walki o sekundy na premiach, ale nie lotnych tylko górskich. Na pierwszym podjeździe najlepiej finiszowała Lorena Wiebes, która powiększyła przewagę w klasyfikacji generalnej.

Holenderka wygrała również lotną premię i drugą górską. Nadal żadna z zawodniczek nie mogła oderwać się od peletonu. Próbowały m.in. Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon//SRAM Racing) i Lotte Kopecky (Team SD Worx-Protime). Po kolejnym ataku Kopecky triumfowała na ostatniej górskiej premii.

Trudną technicznie końcówkę znakomicie rozegrał Team SD Worx – Protime. Lotte Kopecky idealnie wyprowadziła Lorenę Wiebes. Holenderka sięgnęła po drugie zwycięstwo z rzędu i umocniła się na czele klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła Charlotte Kool (Team dsm-firmenich PostNL), a trzecia finiszowała jeszcze Kopecky. Najlepsza z Polek, Marta Lach zajęła 16. pozycję, a w klasyfikacji generalnej jest 13.

Po dwóch zwycięstwach etapowych i bonifikatach na premiach Lorena Wiebes wypracowała już 20 sekund przewagi. Na drugie miejsce awansowała Lotte Kopecky i Team SD Worx – Protime może celować w dublet w wyścigu, który zakończy się jutro. Sekundę więcej traci Letizia Paternoster (Liv AlUla Jayco).

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2024: Luke Plapp i jego problemy żołądkowe
Następny artykułBoucles de la Mayenne 2024: Alberto Bettiol wygrywa etap i zostaje liderem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments