Foto: Arne Mill

Marta Bastianelli (Team Virtu Cycling) wygrała drugi etap Internationale Lotto Thüringen Ladies Tour. Nową liderką została Kathrin Hammes (WNT-Rotor Pro Cycling).

Drugi etap kobiecego wyścigu w Niemczech liczył ponad 113 kilometrów i rozgrywany był wokół Schleiz. Po drodze na zawodniczki czekały trzy oznaczone podjazdy.

Pierwszy atak zainicjowała Monique van de Ree (BTC City Ljubljana). Do Holenderki po chwili dojechała Alice Barnes (Canyon SRAM Racing). Holenderka nie była w stanie wytrzymać tempa Brytyjki i to Barnes samotnie walczyła z peletonem.

Zawodniczka Canyon SRAM Racing wygrała dwa lotne finisze i zarobiła sześć sekund do klasyfikacji generalnej. Na drugim dziś podjeździe podzielony peleton dogonił Alice Barnes. W goniącej grupie znalazła się liderka wyścigu, Barbara Guarischi (Team Virtu Cycling).

Z czołówki na atak zdecydowała się Vita Heine (Hitec Products), ale 20 kilometrów przed metą także ona została doścignięta. Na ostatnim dziś podjeździe od pierwszej grupy odskoczyły Marta Bastianelli (Team Virtu Cycling) i Pauliena Rooijakkers (CCC – Liv).

Dwójka ładnie pracowała i w pewnym momencie miała 30 sekund przewagi. Więcej sił na walkę o etapowy skalp zachowała Bastianelli i to ona mogła się dzisiaj cieszyć ze zwycięstwa. Druga była Pauliena Rooijakkers (CCC – Liv), a trzecia Coryn Rivera (Team Sunweb).

Nową liderką została Kathrin Hammes (WNT-Rotor Pro Cycling).

Wyniki drugiego etapu:

1 Marta Bastianelli (Ita) Team Virtu Cycling 3:06:35
2 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:00:02
3 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:08
4 Elena Cecchini (Ita) Canyon//SRAM Racing 0:00:08
5 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:00:08
6 Franziska Koch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:08
7 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:08
8 Jolien D`Hoore (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:08
9 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 0:00:08
10 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:00:08
11 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:00:08
12 Vita Heine (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:08
13 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:08
14 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:08
15 Ellen Van Dijk (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:08
16 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:00:08
17 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:08
18 Ingvild Gåskjenn (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:08
19 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:08
20 Beate Zanner (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:00:08
21 Carolin Schiff (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:00:08
22 Yara Kastelijn (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:08
23 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:08
24 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:00:08
25 Katarzyna Pawłowska (Pol) Team Virtu Cycling 0:00:08
26 Trixi Worrack (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:08
27 Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:08
28 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:08
29 Evy Kuijpers (Ned) CCC – Liv 0:00:08
30 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:08
31 Jenna Merrick (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:00:08
32 Kelly Van Den Steen (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:08
33 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:08
34 Emily Newsom (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:20
35 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:22
36 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:22
37 Hannah Ludwig (GER) Canyon//SRAM Racing 0:00:22
38 Annemarie Worst (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:25
39 Christa Riffel (GER) Canyon//SRAM Racing 0:01:46
40 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:01:46
41 Claudia Koster (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:01:46
42 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:01:46
43 Hayley Simmonds (GBr) BTC City Ljubljana 0:01:46
44 Laura Verdonschot (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:46
45 Alice Cobb (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:46
46 Katharina Hechler (GER) Team Stuttgart 0:01:46
47 Jacqueline Dietrich (GER) Team Stuttgart 0:01:46
48 Demi De Jong (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:01:46
49 Sarah Rijkes (AUT) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:01:46
50 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:02:02
51 Rozemarijn Ammerlaan (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:04:46
52 Marieke Van Witzenburg (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:04:46
53 Ann-Sophie Duyck (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:04:46
54 Corinna Lechner (GER) Team Stuttgart 0:04:46
55 Marit Raaijmakers (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:04:46
56 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:04:46
57 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:04:46
58 Ricarda Bauernfeind (GER) Team d.velop ladies 0:04:46
59 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:04:46
60 Tatjana Paller (GER) Team d.velop ladies 0:04:46
61 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:04:46
62 Urska Bravec (Slo) BTC City Ljubljana 0:04:46
63 Roxane Fournier (Fra) Movistar Women’s Team 0:04:46
64 Connie O’Brien (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:04:46
65 Marta Tagliaferro (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:04:46
66 Manon Lloyd (GBr) Drops 0:04:46
67 Nina Buijsman (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:04:46
68 Nina Kessler (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:04:46
69 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:04:46
70 Hannah Fandel (GER) Team Stuttgart 0:04:46
71 Anna Christian (GBr) Drops 0:04:46
72 Senna Feron (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:04:46
73 Niamh Fisher-Black (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:04:46
74 Nathalie Verschelden (Bel) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:04:46
75 Dorothea Heitzmann (GER) Team d.velop ladies 0:04:46
76 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb 0:04:46
77 Rozanne Slik (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:04:46
78 Sanne Cant (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:04:54
79 Hannah Bartram (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:04:56
80 Eva Jonkers (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:08:18
81 Lucy Garner (GBr) Hitec Products – Birk Sport 0:08:18
82 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:09:16
83 Britt Knaven (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:09:16
84 Gudrun Stock (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:09:55
85 Hannah Gruber-Stadler (AUT) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:10:41
86 Christina Malling Siggaard (Den) Team Virtu Cycling 0:10:41
87 Lisa Robb (GER) Team Stuttgart 0:10:41
88 Lisa Fischer (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:10:41
89 Finja Smekal (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:10:41
90 Tina Schulz (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:10:41
91 Céline Van Houtum (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:10:41
92 Lena Charlotte Reißner (GER) Team d.velop ladies 0:10:41
93 Friederike Stern (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:10:44
94 Jinse Peeters (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:10:44
95 Valerie Demey (Bel) CCC – Liv 0:10:48
96 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:10:50
97 Michaela Ebert (GER) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:12:13
98 Emma Smith (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:13:25
99 Cathalijne Hoolwerf (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:13:25
100 Bianca Bernhard (GER) Team Stuttgart 0:13:25
101 Naima Madlen Diesner (GER) Team d.velop ladies 0:13:25
102 Hannah Payton (GBr) Drops 0:13:25
103 Vanessa Wolfram (GER) Team d.velop ladies 0:13:25
104 Monique Van De Ree (Ned) BTC City Ljubljana 0:13:32
OTL Kerstin Genderjahn (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:25:01
DNF Alana Forster (Aus) Mike Greer Homes Women Cycling Team
DNF Nathalie Bex (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB
DNF Shari Bossuyt (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB
DNS Chanella Stougje (Ned) Hitec Products – Birk Sport

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 5:33:31
2 Beate Zanner (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:00:08
3 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:00:12
4 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:13
5 Christa Riffel (GER) Canyon//SRAM Racing 0:01:50
6 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:04:36
7 Manon Lloyd (GBr) Drops 0:04:51
8 Marieke Van Witzenburg (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:04:52
9 Marit Raaijmakers (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:04:58
10 Rozemarijn Ammerlaan (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:06:50
11 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:07:06
12 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:07:08
13 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:07:08
14 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 0:07:10
15 Franziska Koch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:07:10
16 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:07:10
17 Elena Cecchini (Ita) Canyon//SRAM Racing 0:07:10
18 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:07:10
19 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:07:10
20 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:07:10
21 Ellen Van Dijk (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:07:10
22 Vita Heine (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:07:10
23 Jolien D`Hoore (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:07:10
24 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:07:10
25 Katarzyna Pawłowska (Pol) Team Virtu Cycling 0:07:10
26 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:07:10
27 Yara Kastelijn (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:07:10
28 Marta Bastianelli (Ita) Team Virtu Cycling 0:07:10
29 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:07:10
30 Carolin Schiff (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:07:10
31 Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:07:10
32 Emily Newsom (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:07:22
33 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:07:24
34 Hannah Ludwig (GER) Canyon//SRAM Racing 0:07:24
35 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:07:25
36 Annemarie Worst (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:07:27
37 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:07:27
38 Trixi Worrack (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:07:28
39 Jenna Merrick (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:07:28
40 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:07:28
41 Evy Kuijpers (Ned) CCC – Liv 0:07:28
42 Kelly Van Den Steen (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:07:37
43 Ingvild Gåskjenn (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:07:41
44 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:07:42
45 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:08:48
46 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:08:48
47 Sarah Rijkes (AUT) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:08:48
48 Katharina Hechler (GER) Team Stuttgart 0:08:48
49 Jacqueline Dietrich (GER) Team Stuttgart 0:08:48
50 Hayley Simmonds (GBr) BTC City Ljubljana 0:09:06
51 Claudia Koster (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:09:06
52 Laura Verdonschot (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:09:06
53 Demi De Jong (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:09:19
54 Alice Cobb (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:09:19
55 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:09:22
56 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb 0:11:46
57 Ricarda Bauernfeind (GER) Team d.velop ladies 0:11:48
58 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:11:48
59 Nina Kessler (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:11:48
60 Niamh Fisher-Black (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:11:48
61 Connie O’Brien (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:11:48
62 Roxane Fournier (Fra) Movistar Women’s Team 0:11:48
63 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:11:48
64 Senna Feron (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:11:48
65 Ann-Sophie Duyck (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:12:05
66 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:12:06
67 Corinna Lechner (GER) Team Stuttgart 0:12:06
68 Urska Bravec (Slo) BTC City Ljubljana 0:12:06
69 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:12:06
70 Marta Tagliaferro (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:12:06
71 Nina Buijsman (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:12:06
72 Rozanne Slik (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:12:06
73 Nathalie Verschelden (Bel) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:12:15
74 Dorothea Heitzmann (GER) Team d.velop ladies 0:12:15
75 Hannah Bartram (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:12:16
76 Tatjana Paller (GER) Team d.velop ladies 0:12:19
77 Anna Christian (GBr) Drops 0:12:19
78 Hannah Fandel (GER) Team Stuttgart 0:12:19
79 Sanne Cant (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:12:23
80 Lucy Garner (GBr) Hitec Products – Birk Sport 0:15:38
81 Eva Jonkers (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:16:08
82 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:16:12
83 Gudrun Stock (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:17:15
84 Lisa Robb (GER) Team Stuttgart 0:17:43
85 Finja Smekal (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:17:43
86 Hannah Gruber-Stadler (AUT) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:17:43
87 Lisa Fischer (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:17:43
88 Christina Malling Siggaard (Den) Team Virtu Cycling 0:17:43
89 Lena Charlotte Reißner (GER) Team d.velop ladies 0:18:01
90 Friederike Stern (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:18:04
91 Céline Van Houtum (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:18:08
92 Jinse Peeters (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:18:13
93 Tina Schulz (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:18:14
94 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:18:17
95 Michaela Ebert (GER) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:19:46
96 Vanessa Wolfram (GER) Team d.velop ladies 0:20:44
97 Bianca Bernhard (GER) Team Stuttgart 0:20:45
98 Monique Van De Ree (Ned) BTC City Ljubljana 0:20:52
99 Cathalijne Hoolwerf (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:20:54
100 Emma Smith (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:20:58
101 Hannah Payton (GBr) Drops 0:20:58
102 Naima Madlen Diesner (GER) Team d.velop ladies 0:21:17
103 Britt Knaven (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:22:06
104 Valerie Demey (Bel) CCC – Liv 0:23:38