Jazda indywidualna na czas zakończyła Lotto Thuringen Ladies Tour. Etap padł łupem Ellen van Dijk. Liderką klasyfikacji generalnej pozostała Kathrin Hammes.
Zawodniczki ścigały się dookoła Meiningen. Trasa była płaska i liczyła niecałe 18 kilometrów.
Najszybciej trasę pokonała Ellen van Dijk, która w tym wyścigu jechała w barwach reprezentacji Holandii. Zawodniczka z Niderlandów uzyskała czas 25:35. Druga Lisa Brennauer (WNT-Rotor Cycling Team) straciła 21 sekund, a trzecia Lisa Klein (Canyon SRAM Racing) 33 sekundy.
Kathrin Hammes (WNT-Rotor Cycling Team) zajęła 6. miejsce ze stratą 58 sekund i utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Niemka wygrała po ucieczce jeden z etapów. Marta Lach w czasówce była 23. ze stratą 2 minut i 17 sekund.
Wyniki 5. etapu:
1 Ellen Van Dijk (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:25:35,60
2 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:21,33
3 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 0:00:32,68
4 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:00:54,37
5 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:00:57,06
6 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:58,09
7 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:01:01,06
8 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:01:19,35
9 Emily Newsom (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:25,65
10 Elena Cecchini (Ita) Canyon//SRAM Racing 0:01:27,87
11 Hannah Ludwig (GER) Canyon//SRAM Racing 0:01:34,08
12 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:01:45,51
13 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:01:53,55
14 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:01:56,17
15 Claudia Koster (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:01:57,56
16 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:02:01,54
17 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Movistar Women’s Team 0:02:04,22
18 Franziska Koch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:02:06,74
19 Kelly Van Den Steen (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:02:09,98
20 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:02:12,12
21 Christa Riffel (GER) Canyon//SRAM Racing 0:02:14,29
22 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:02:15,45
23 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:02:16,41
24 Corinna Lechner (GER) Team Stuttgart 0:02:16,56
25 Rozemarijn Ammerlaan (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:02:21,63
26 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:02:22,47
27 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:02:25,48
28 Marieke Van Witzenburg (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:02:31,67
29 Jolien D`Hoore (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:02:32,61
30 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:02:34,11
31 Marta Bastianelli (Ita) Team Virtu Cycling 0:02:35,47
32 Yara Kastelijn (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:02:43,05
33 Gudrun Stock (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:02:45,06
34 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:02:49,99
35 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:02:53,97
36 Lisa Fischer (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:02:55,34
37 Tatjana Paller (GER) Team d.velop ladies 0:02:57,20
38 Sarah Rijkes (AUT) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:03:05,88
39 Evy Kuijpers (Ned) CCC – Liv 0:03:06,01
40 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:03:08,60
41 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:03:09,01
42 Manon Lloyd (GBr) Drops 0:03:12,01
43 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb 0:03:12,75
44 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:03:15,15
45 Ricarda Bauernfeind (GER) Team d.velop ladies 0:03:19,53
46 Nina Buijsman (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:03:20,80
47 Eva Jonkers (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:03:28,31
48 Roxane Fournier (Fra) Movistar Women’s Team 0:03:29,45
49 Marit Raaijmakers (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:03:29,71
50 Sanne Cant (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:03:34,20
51 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:03:36,10
52 Niamh Fisher-Black (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:03:37,08
53 Jacqueline Dietrich (GER) Team Stuttgart 0:03:37,16
54 Alice Cobb (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:03:40,00
55 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:03:41,28
56 Michaela Ebert (GER) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:03:43,53
57 Anna Christian (GBr) Drops 0:03:49,73
58 Jenna Merrick (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:03:52,26
59 Rozanne Slik (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:03:59,73
60 Annemarie Worst (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:03:59,81
61 Nina Kessler (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:04:00,24
62 Marta Tagliaferro (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:04:00,51
63 Nathalie Verschelden (Bel) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:04:03,64
64 Urska Bravec (Slo) BTC City Ljubljana 0:04:04,73
65 Hannah Gruber-Stadler (AUT) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:04:06,11
66 Carolin Schiff (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:04:10,70
67 Finja Smekal (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:04:10,72
68 Friederike Stern (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:04:16,64
69 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:04:19,34
70 Katharina Hechler (GER) Team Stuttgart 0:04:19,85
71 Ingvild Gåskjenn (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:04:21,14
72 Demi De Jong (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:04:21,80
73 Hannah Bartram (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:04:22,08
74 Lisa Robb (GER) Team Stuttgart 0:04:22,40
75 Lena Charlotte Reißner (GER) Team d.velop ladies 0:04:23,64
76 Beate Zanner (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:04:26,79
77 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:04:42,12
78 Jinse Peeters (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:04:42,69
79 Connie O’Brien (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:04:47,88
80 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:04:52,41
81 Lucy Garner (GBr) Hitec Products – Birk Sport 0:04:57,10
82 Laura Verdonschot (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:04:59,56
83 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:05:07,15
OTL Naima Madlen Diesner (GER) Team d.velop ladies 0:05:22
OTL Céline Van Houtum (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:05:23
OTL Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:05:43
OTL Hannah Fandel (GER) Team Stuttgart 0:05:51
OTL Senna Feron (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:05:53
OTL Tina Schulz (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:07:20
DNS Vita Heine (Nor) Hitec Products – Birk Sport
DNS Trixi Worrack (GER) Nationalmannschaft Deutschland
Klasyfikacja generalna:
1 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 11:36:46
2 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:00:08
3 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Movistar Women’s Team 0:01:19
4 Christa Riffel (GER) Canyon//SRAM Racing 0:03:35
5 Beate Zanner (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:03:52
6 Ellen Van Dijk (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:06:19
7 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 0:06:42
8 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:06:43
9 Marieke Van Witzenburg (Ned) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:07:04
10 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:07:13
11 Elena Cecchini (Ita) Canyon//SRAM Racing 0:07:34
12 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:07:38
13 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:08:02
14 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:08:16
15 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:08:18
16 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:08:23
17 Franziska Koch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:08:26
18 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:08:29
19 Emily Newsom (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:08:34
20 Marta Bastianelli (Ita) Team Virtu Cycling 0:08:35
21 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:08:37
22 Yara Kastelijn (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:08:58
23 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:08:59
24 Kelly Van Den Steen (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:09:05
25 Rozemarijn Ammerlaan (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:09:10
26 Hannah Ludwig (GER) Canyon//SRAM Racing 0:09:10
27 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:09:35
28 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:09:41
29 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:09:56
30 Evy Kuijpers (Ned) CCC – Liv 0:10:03
31 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:10:24
32 Annemarie Worst (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:10:34
33 Carolin Schiff (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:10:38
34 Claudia Koster (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:10:43
35 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:11:04
36 Ingvild Gåskjenn (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:11:25
37 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:11:43
38 Alice Cobb (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:12:21
39 Demi De Jong (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:13:12
40 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:13:27
41 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:14:09
42 Niamh Fisher-Black (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:14:37
43 Nina Buijsman (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:15:03
44 Jolien D`Hoore (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:15:17
45 Anna Christian (GBr) Drops 0:15:25
46 Marit Raaijmakers (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:16:11
47 Sarah Rijkes (AUT) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:18:37
48 Jacqueline Dietrich (GER) Team Stuttgart 0:18:44
49 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:18:53
50 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:19:49
51 Laura Verdonschot (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:19:50
52 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:20:19
53 Katharina Hechler (GER) Team Stuttgart 0:20:51
54 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb 0:21:15
55 Tatjana Paller (GER) Team d.velop ladies 0:21:16
56 Jenna Merrick (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:21:23
57 Roxane Fournier (Fra) Movistar Women’s Team 0:21:30
58 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:21:38
59 Corinna Lechner (GER) Team Stuttgart 0:22:01
60 Urska Bravec (Slo) BTC City Ljubljana 0:22:06
61 Sanne Cant (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:22:07
62 Ricarda Bauernfeind (GER) Team d.velop ladies 0:22:14
63 Nina Kessler (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:24:09
64 Michaela Ebert (GER) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:24:28
65 Gudrun Stock (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:25:23
66 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:25:33
67 Lisa Robb (GER) Team Stuttgart 0:29:31
68 Friederike Stern (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:29:59
69 Marta Tagliaferro (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:30:45
70 Rozanne Slik (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:31:30
71 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:33:12
72 Manon Lloyd (GBr) Drops 0:33:41
73 Lisa Fischer (GER) maxx-solar LINDIG women cycling team 0:34:09
74 Eva Jonkers (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:35:38
75 Lucy Garner (GBr) Hitec Products – Birk Sport 0:37:22
76 Finja Smekal (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:37:53
77 Jinse Peeters (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:38:37
78 Connie O’Brien (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:39:39
79 Nathalie Verschelden (Bel) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:41:48
80 Hannah Gruber-Stadler (AUT) Jos Feron Lady Force/WV Zeeuws/Vlaanderen 0:45:23
81 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:46:10
82 Lena Charlotte Reißner (GER) Team d.velop ladies 0:48:03
83 Hannah Bartram (NZl) Mike Greer Homes Women Cycling Team 0:49:46