fot. UAE Team Emirates / bettiniphoto

Były lider Giro d’Italia Valerio Conti (UAE Team Emirates) opuścił w czwartek wyścig z powodu dolegliwości związanych z siedzeniem na siodełku. 

Conti był właścicielem maglia rosa przez sześć dni od etapu numer siedem do etapu numer dwanaście. W bieżącym tygodniu zmagał się z bólem spowodowanym torbielą, która powstała na kości kulszowej. Pomimo to podczas siedemnastego etapu zabrał się do ucieczki dnia i wówczas jego sytuacja pogorszyła się.

Od kilku dni miałem problemy ze zdrowiem, które miały negatywny wpływ na moje pedałowanie. W związku z tym pomimo wysiłku, który włożyłem w atak [Contiemu chodzi o atak z ucieczki dnia na 17. etapie – przyp. M.W.], nie udało mi się wygrać. Nie w taki sposób chciałem zakończyć mój udział w Giro. Pomimo pomocy ze strony sztabu, moje dolegliwości jeszcze się zwiększyły. Próbowałem to zwalczyć, ale wycofanie się z wyścigu jest jedynym rozwiązaniem

– powiedział Valerio Conti, przyznając jednocześnie, że tegoroczny Corsa Rosa był dla niego pełen satysfakcji, a dni spędzone w różowej koszulce zapamięta na zawsze.