fot. Team INEOS

Drużyna INEOS poinformowała, że Tao Geoghegan Hart, który miał kraksę podczas trzynastego etapu wyścigu Giro d’Italia 2019 doznał złamania prawego obojczyka. Urodzony w Londynie kolarz opuści jutro Włochy.  

– W związku z dzisiejszą kraksą potwierdzamy, że Tao Geoghegan Hart doznał złamania prawego obojczyka. Jutro wróci do domu. Razem z nami życzcie mu szybkiego powrotu do zdrowia. Tao wróci

– napisała drużyna INEOS na Twitterze.

W związku z nieobecnością Egana Bernala, Tao Hart wraz z Pavlem Sivakovem pełnił rolę lidera drużyny. Uzyskał to miano między innymi ze względu na bardzo dobry występ w wyścigu Tour of the Alps, gdzie wygrał dwa etapy i uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.

W Giro wiodło mu się już nieco gorzej. W otwierającej wyścig jeździe na czas w Bolonii zajął co prawda siódme miejsce, ale już w pierwszym tygodniu spadł w klasyfikacji generalnej. Podczas drugiej “czasówki” do San Marino ponownie stracił czas. Do trzynastego, pechowego dla niego etapu, przystąpił na trzydziestym trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments