fot. organizator

Krokowa zadebiutowała w Energa Cyklo Cup w wielkim stylu. Świetna trasa, z solidnym podjazdem na 3 km przed metą, w końcówce do złudzenia przypominająca takie klasyki jak Amstel Gold Race, dała uczestnikom mnóstwo emocji oraz umożliwiła prawdziwe ściganie czołówce. Blisko 450 osób miało okazję zapoznać się z urokami okolic Jeziora Żarnowieckiego, podjazdem „pod Sobieńczyce” i gościnną Krokową, z miasteczkiem zawodów umiejscowionym w samym centrum miejscowości oraz opieką gospodarza w osobie Wójta Gminy, Adama Śliwickiego.

Mimo chłodnej wiosny pogoda raczej dopisała, oszczędzając uczestnikom deszczu i silnego wiatru. Imprezę – jak wszystkie serii Energa Cyklo Cup – prowadził Włodzimierz Machnikowski z Radia Gdańsk. Mediów także nie zabrakło, relację przygotowywała Twoja Telewizja Morska z Wejherowa, a własny film nagrywała ekipa sponsora, Grupy Energa. Nowością dnia były wóz serwisowy marki Vittoria, który pomagał kolarzom na trasie, a także gorąco dyskutowana profesjonalna kontrola antydopingowa POLADA, której poddać się musieli wybrani zawodnicy TOP10.

Na dużym dystansie ściganie zaczęło się już od samego początku, gdy uciec postanowili Paweł Gołębicki z Damen-Torus Team oraz Jakub Średziński z LTM Masters Team. Jak się później okazało, uciekali przez 60 km, a ich przewaga dochodziła do 3 minut. Ta niezwykle śmiała akcja zakończyła się na kilka kilometrów przed metą, ale drugi z zawodników zdołał jeszcze zająć trzecie miejsce na mecie. Na ostatnim podjeździe doskoczyli do śmiałków – a potem rozegrali między sobą finisz – Jakub Ruciński z Bike U Up Europell i Piotr Rzeszutek z Lwa Lębork. Ostatecznie wygrał ten drugi.

Wśród Pań najlepsza była Beata Modlińska z Majbike Team. Na krótszej pętli obowiązywał start sektorowy z osobnym sektorem dla Pań, który bardzo przypadł im do gustu. Dzięki temu mogły one rywalizować bezpośrednio ze sobą od startu do mety. Zwyciężyła Alfia Kareeva z Kaliningradu, druga była Aleksandra Gordon z Fali, a trzecia Agnieszka Romanowska z Majbike Team.W kategorii Open do mety dotarła 14 osobowa grupa, którą przyprowadził Maciej Chmielewski z STC Stargard.

Sponsorem Tytularnym serii Energa Cyklo Cup jest Grupa Energa. Sponsorami są Hutchison Ports, Nexus Consultants, Port Gdynia i ColdTeam. Sponsorem Technicznym są marki Accent i Vittoria.

Pełne wyniki Cyklo Krokowa:

Galeria blisko 1000 zdjęć:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments