fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Czy ekipa Katusha – Alpecin odegra kluczową rolę na Giro d’Italia 2019? Raczej nie warto w to wierzyć. O dobre imię zespołu powalczyć powinien Ilnur Zakarin, lider szwajcarskiego teamu.

Jak wiadomo, od pewnego czasu ekipa Katusha – Alpecin boryka się z pewnymi problemami. W tym wszystkim o dobre wyniki walczy m.in. Ilnur Zakarin, którego zadaniem będzie jak najwyżej ukończyć wyścig Giro d’Italia.

W ostatnich tygodniach Rosjanin pokazywał, że jego forma jest całkiem przyzwoita. W szczególności było to widać podczas ostatniego Tour de Romandie, gdzie po ładnej walce i solidnej czasówce udało mu się ukończyć rywalizację na ósmej pozycji.

Na pierwszy rzut oka ciężko znaleźć pomocnika, który przez trzy tygodnie rywalizacji będzie głównym przybocznym Zakarina. Wydaje się, że w solidnej formie powinni być Enrico Battaglin i Daniel Navarro, których jednocześnie powinno być stać na skuteczne ucieczki.

Wiadomo także, że w ostatnich dniach dobrze czuł się Jenthe Biermans, który zanotował solidny wstęp w Tour de Yorkshire. Niewiadomą wydaje się być za to dyspozycja Marco Hallera, który ma za sobą całą kampanię wiosenną.

Skład Katusha – Alpecin na Giro d’Italia 2019: Ilnur Zakarin, Enric Battaglin, Daniel Navarro, Jenthe Biermans, Marco Haller, Reto Hollenstein, Vyacheslav Kuznetsov, Dimitriy Strakhov.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments