Miguel Angel Lopez stanie na czele ekipy Astana podczas zbliżającego się Giro d’Italia. Cały zespół wydaje się być jednak naprawdę kosmiczny.

O liderowaniu Lopeza podczas tegorocznego Giro d’Italia mówiło się już naprawdę wiele. “Superman” z pewnością jest w tym momencie jednym z faworytów do zajęcia miejsca na podium, co z resztą udało mu się w ubiegłym roku. Teraz jednak cele Kolumbijczyka są zdecydowanie wyższe.

Mimo wszystko chyba nikt do końca nie wie na co będzie stać znakomitego górala. Lopez nie ścigał się bowiem od wygranego wyścigu Volta a Catalunya, czyli prawie półtora miesiąca.

Jeśli chodzi o “najważniejszych pomocników” 25-letniego zawodnika, co najmniej kilku z nich samemu mogłoby walczyć o miejsce w czołowej “10” generalki. Mowa tu przede wszystkim o Pello Bilbao (6. w 2018 roku), Ionie Izagirre oraz Janie Hircie, którzy w ostatnim czasie prezentowali co najmniej bardzo dobrą formę.

Jak można było się spodziewać, pozostała część ekipy Astany także to “kiepskiej” należeć nie będzie. Skład uzupełniają bowiem Manuele Boaro, Dario Cataldo, Andrey Zeits oraz Davide Vilella.

Skład Astany na Giro d’Italia 2019: Miguel Angel Lopez, Pello Bilbao, Ion Izagirre, Jan Hirt, Manuele Boaro, Dario Cataldo, Andrey Zeits, Davide Vilella.