fot. Mitchelton-Scott

Znamy skład ekipy Mitchelton-Scott na nadchodzące Giro d’Italia. Centralną postacią drużyny będzie rzecz jasna Simon Yates, który na włoskich szosach chce powetować sobie niepowodzenie sprzed roku.

Brytyjczyk podczas edycji 2018 przejął koszulkę lidera po szóstym etapie. Długo nie tylko bronił Maglia Rosa, ale i starał się powiększać przewagę nad rywalami, przypuszczając ataki, na których zyskiwał pojedyncze sekundy. W końcu zapłacił za to cenę: podczas 19. dnia rywalizacji stracił do zwycięzcy – Christophera Froome’a niemal 40 minut.

Wnioski z tej porażki wyciągnął kilka miesięcy później, bardzo pewnie wygrywając Vuelta a Espana. 26-latek od dłuższego czasu nie ukrywa, że nadrzędnym celem stał się dla niego triumf w Giro i to myśl o tym “nieustannie go napędza”.

Bardzo lubię jeździć agresywnie, ale cóż – nie zawsze da się zwyciężać w ten sposób. Doświadczyłem tego przed rokiem. Mam nadzieję, że wyciągnę wnioski i zdołam sięgnąć po zwycięstwo

– mówił lider australijskiego zespołu.

Yates do startu przystąpi, mając do dyspozycji bardzo mocnych partnerów. W składzie Mitchelton-Scott znaleźli się bowiem Esteban Chavez i Mikel Nieve, czyli kolarze, którzy walcząc o swoje własne cele byliby w stanie walczyć o czołową piątkę klasyfikacji generalnej. Obok tego duetu, na włoskich szosach pomagać Brytyjczykowi będą jeszcze: Jack Bauer, Brent Bookwalter, Luke Durbridge, Lucas Hamilton i Christopher Juul-Jensen.

Skład Mitchelton-Scott na Giro d’Italia 2019: Simon Yates, Esteban Chavez, Mikel Nieve, Jack Bauer, Brent Bookwalter, Luke Durbridge, Lucas Hamilton, Christopher Juul-Jensen

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments