fot. Team Sky

Team Ineos ogłosił swój skład na rozpoczynający się 2 maja wyścig Tour de Yorkshire (kat. 2.HC). W barwach brytyjskiego zespołu zobaczymy między innymi Chritstophera Froome’a i Michała Gołasia.

Na Wyspach ekipa Ineos (tak od 1 maja nazywać się będzie dotychczasowy Team Sky) po raz pierwszy wystartuje w nowych strojach. Co prawda wcześniej rozpoczyna się Tour de Romandie, w którym zespół występuje już pod banderą nowego sponsora, lecz w nim ekipa nosi jedynie “tymczasowe” trykoty, mocno inspirowane dotychczasowymi barwami.

W składzie drużyny Dave’a Brailsforda na czteroetapowy wyścig znalazł się m.in. Christopher Froome. 33-latka ostatnio oglądaliśmy w akcji podczas Tour of the Alps, gdzie poświęcił się pomocy młodszym kolegom: Pawłowi Siwakowowi i Tao Geogheganowi Hartowi.

Obok czterokrotnego zwycięzcy Tour de France w akcji zobaczymy również m.in. Michała Gołasia. Ponadto w składzie znaleźli się: Leonardo Basso, Owain Doull, Eddie Dunbar, Christopher Lawless i Ian Stannard.

Skład Team Ineos na Tour de Yorkshire 2019: Christopher Froome, Michał Gołaś, Leonardo Basso, Owain Doull, Eddie Dunbar, Christopher Lawless i Ian Stannard.