fot. Team Sky

24-letni obecnie Tao Geoghegan Hart (Team Sky) już nie jeden raz plasował się w czołówce trudnych, górskich wyścigów. Ale to teraz, na pierwszym etapie wyścigu Tour of the Alps z metą w austriackim Kufstein, odniósł pierwsze profesjonalne zwycięstwo w swojej karierze. 

Tao Hart był aktywny w końcówce etapu. Najpierw zabrał się w odjazd wraz z kolegą z drużyny Pavlem Sivakovem (Team Sky), Rafałem Majką (BORA-hansgrohe) oraz z Vincenzo Nibalim (Bahrain-Merida). Następnie, mimo tamtego wysiłku, zdołał znakomicie finiszować w miejscowości Kufstein.

To był piękny dzień i piękna trasa. Jestem bardzo szczęśliwy, że odniosłem swoje pierwsze profesjonalne zwycięstwo, tutaj w Austrii.

Po szczycie ostatniego podjazdu wiał wiatr w twarz, co było kiepskie, ale z drugiej strony było już niedaleko do mety, włącznie z jazdą po płaskowyżu. Mając dwóch kolarzy z musieliśmy zarówno wykazać się zaangażowaniem, jak i myśleniem o finiszu.

Myślę, że mamy tutaj silną drużynę – udowodniliśmy to przekraczając linię mety z czterema kolarzami w pierwszej grupie. Jest tutaj „Froomey” – on jest jednym z najlepszych kolarzy na świecie, więc będziemy go wspierać tak bardzo, jak będziemy mogli. Mamy kilka dobrych kart do gry w następnych dniach i nie mogę się już doczekać dalszej części tego wyścigu

– skomentował wydarzenia pierwszego etapu jego zwycięzca Tao Geoghegan Hart.

Londyńczyk dołączył do drużyny Sky w 2017 roku, zaś w 2015 roku odbył w tej ekipie staż. Jest jednym z wychowanków amerykańskiej kuźni talentów Axela Merckxa – Axeon Hagens Berman.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments