Fot. ASO / Pauline Ballet

Już za około 30 minut kolarze wystartują do ostatniego w pełni brukowanego klasyku tej wiosny, Paryż – Roubaix. Poniżej prezentujemy pełną listę startową dzisiejszego wydarzenia.

Wielka wojna w Piekle Północy, zgodnie z planem, rozpocznie się dziś po godzinie 11:00. Na kolarzy czekać będzie około 55 kilometrów nie wybaczającego błędów bruku, który, jak co roku, wyłoni najsilniejszego kolarza w stawce. Poniżej prezentujemy pełną listę startową wyścigu, na której znaleźli się praktycznie wszyscy najlepsi specjaliści od jazdy po kocich łbach oprócz Nikiego Terpstry i Mathieu van der Poela.

BORA – HANSGROHE
1 – SAGAN Peter SVK
2 – BODNAR Maciej POL
3 – BURGHARDT Marcus GER
4 – OSS Daniel ITA
5 – SAGAN Juraj SVK
6 – SCHILLINGER Andreas GER
7 – SELIG Rüdiger GER

AG2R LA MONDIALE
11 – DILLIER Silvan SUI
12 – DENZ Nico GER
13 – DUVAL Julien FRA
14 – GODON Dorian FRA
15 – GOUGEARD Alexis FRA
16 – NAESEN Oliver BEL
17 – VANDENBERGH Stijn BEL

CCC TEAM
21 – VAN AVERMAET Greg BEL
22 – GRADEK Kamil POL
23 – SCHÄR Michael SUI
24 – VAN HOECKE Gijs BEL
25 – VAN HOOYDONCK Nathan BEL
26 – VAN KEIRSBULCK Guillaume BEL
27 – WISNIOWSKI Lukasz POL

TREK – SEGAFREDO 
31 – DEGENKOLB John GER
32 – DE KORT Koen NED
33 – KIRSCH Alex LUX
34 – MULLEN Ryan IRL
35 – PEDERSEN Mads DEN
36 – STUYVEN Jasper BEL
37 – THEUNS Edward BEL

EF EDUCATION FIRST
41 – VANMARCKE Sep BEL
42 – BRESCHEL Matti DEN
43 – DOCKER Mitchell AUS
44 – VAN DEN BERG Julius NED
45 – LANGEVELD Sebastian NED
46 – PHINNEY Taylor USA
47 – SCULLY Tom NZL

TEAM KATUSHA ALPECIN
51 – POLITT Nils GER
52 – BIERMANS Jenthe BEL
53 – DEBUSSCHERE Jens BEL
54 – HALLER Marco AUT
55 – HOLLENSTEIN Reto SUI
56 – SCHMIDT WÜRTZ Mads DEN
57 – ZABEL Rick GER

DECEUNINCK-QUICK-STEP
61 – ŠTYBAR Zdenek CZE
62 – ASGREEN Kasper DEN
63 – DECLERCQ Tim BEL
64 – GILBERT Philippe BEL
65 – KEISSE Iljo BEL
66 – LAMPAERT Yves BEL
67 – SENECHAL Florian FRA

TOTAL DIRECT ENERGIE
71 – PETIT Adrien FRA
72 – CARDIS Romain FRA
73 – GAUDIN Damien FRA
74 – GENE Yohann FRA
75 – LIGTHART Pim NED
76 – PICHOT Alexandre FRA
77 – TURGIS Anthony FRA

MITCHELTON – SCOTT
81 – TRENTIN Matteo ITA
82 – AFFINI Edoardo ITA
83 – BAUER Jack NZL
85 – HEPBURN Michael AUS
86 – MEZGEC Luka SLO
87 – SCOTSON Callum AUS
88 – STANNARD Robert AUS

GROUPAMA – FDJ
91 – DEMARE Arnaud FRA
92 – GUARNIERI Jacopo ITA
93 – KONOVALOVAS Ignatas LTU
94 – KÜNG Stefan SUI
95 – LE GAC Olivier FRA
96 – SARREAU Marc FRA
97 – SINKELDAM Ramon NED

LOTTO SOUDAL
101 – KEUKELEIRE Jens BEL
102 – BENOOT Tiesj BEL
103 – DEWULF Stan BEL
104 – FRISON Frederik BEL
105 – MAES Nikolas BEL
106 – NAESEN Lawrence BEL
107 – VAN GOETHEM Brian NED

TEAM JUMBO – VISMA
111 – VAN AERT Wout BEL
112 – EENKHOORN Pascal NED
114 – TEUNISSEN Mike NED
115 – VAN DER HOORN Taco NED
116 – VAN POPPEL Danny NED
117 – WYNANTS Maarten BEL
118 – ROOSEN Timo NED

TEAM SKY
121 – ROWE Luke GBR
122 – DOULL Owain GBR
123 – GANNA Filippo ITA
124 – KNEES Christian GER
125 – MOSCON Gianni ITA
126 – STANNARD Ian GBR
127 – VAN BAARLE Dylan NED

UAE TEAM EMIRATES
131 – KRISTOFF Alexander NOR
132 – BOHLI Tom SUI
133 – BYSTRØM Sven Erik NOR
134 – GAVIRIA Fernando COL
135 – LAENGEN Vegard Stake NOR
136 – MARCATO Marco ITA
137 – PHILIPSEN Jasper BEL

COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
141 – LAPORTE Christophe FRA
142 – FORTIN Filippo ITA
143 – HOFSTETTER Hugo FRA
144 – LEMOINE Cyril FRA
145 – TOUZE Damien FRA
146 – VAN LERBERGHE Bert BEL
147 – VANBILSEN Kenneth BEL

ASTANA PRO TEAM

151 – NIELSEN Magnus Cort DEN
152 – BALLERINI Davide ITA
153 – BIZHIGITOV Zhandos KAZ
154 – DE VREESE Laurens BEL
155 – FOMINYKH Daniil KAZ
156 – GRUZDEV Dmitriy KAZ
157 – HOULE Hugo CAN

BAHRAIN – MERIDA
161 – MOHORIC Matej SLO
162 – BAUHAUS Phil GER
163 – GARCIA CORTINA Ivan ESP
164 – HAUSSLER Heinrich AUS
165 – KOREN Kristijan SLO
166 – SIEBERG Marcel GER
167 – TRATNIK Jan SLO

MOVISTAR TEAM 
171 – ROELANDTS Jurgen BEL
172 – ARCAS Jorge ESP
173 – BENNATI Daniele ITA
174 – CASTRILLO ZAPATER Jaime ESP
175 – ERVITI Imanol ESP
176 – SEPULVEDA Eduardo ARG
177 – SÜTTERLIN Jasha GER

WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 
181 – BACKAERT Frederik BEL
183 – DE WINTER Ludwig BEL
184 – DUPONT Timothy BEL
185 – KREDER Wesley NED
186 – VALLEE Boris BEL
187 – VANSPEYBROUCK Pieter BEL
189 – DEVRIENDT Tom BEL

TEAM DIMENSION DATA
191 – HAGEN Edvald Boasson NOR
192 – BAK YTTING Lars DEN
193 – EISEL Bernhard AUT
194 – JANSE VAN RENSBURG Reinardt RSA
195 – THOMSON Jay Robert RSA
196 – TILLER Rasmus fossum NOR
197 – VERMOTE Julien BEL

TEAM ARKEA – SAMSIC
201 – GREIPEL André GER
202 – BONNAMOUR Franck FRA
203 – FEILLU Brice FRA
204 – JARRIER Benoit FRA
205 – RIOU Alan FRA
206 – RUSSO Clément FRA
207 – WELTEN Bram NED

TEAM SUNWEB
211 – ARNDT Nikias GER
212 – BOL Cees NED
213 – CURVERS Roy NED
214 – KÄMNA Lennard GER
215 – KRAGH ANDERSEN Asbjørn DEN
216 – PEDERSEN Casper Phillip DEN
217 – WALSCHEID Maximilian Richard GER

VITAL CONCEPT – B&B HOTELS
221 – DE BACKER Bert BEL
222 – BOECKMANS Kris BEL
223 – ERMENAULT Corentin FRA
224 – LECROQ Jérémy FRA
225 – MORICE Julien FRA
226 – TURGIS Jimmy FRA
227 – VAN GENECHTEN Jonas BEL

ROOMPOT – CHARLES
231 – BOOM Lars NED
232 – ASSELMAN Jesper NED
233 – LEYSEN Senne BEL
235 – TIMMERMANS Justin NED
236 – VAN GINNEKEN Sjoerd NED
237 – VAN POPPEL Boy NED
238 – VAN STAEYEN Michaël BEL

DELKO MARSEILLE PROVENCE
241 – SISKEVICIUS Evaldas LTU
242 – ARERUYA Joseph RWA
243 – FILOSI Iuri ITA
244 – JONES Brenton AUS
245 – KASPERKIEWICZ Przemyslaw POL
246 – LEVEAU Jérémy FRA
247 – TRARIEUX Julien FRA