Foto: ASO/ Alex Broadway

Dla jednych Paryż – Roubaix jest szansą na zapisanie się w kolarskiej historii, dla drugich to jedynie droga przez mękę. Tak jest w przypadku ekipy Astana, która wysyła na wyścig bardzo eksperymentalne zestawienie.

Na ten moment ciężko powiedzieć którzy zawodnicy w niebieskich koszulkach będą w stanie nawiązać jakąkolwiek walkę z rywalami. Ekipa Astany nie ma też wyraźnego lidera na niedzielny wyścig, co też z pewnością odbije się na taktyce zespołu.

Na ten moment wydaje się, że jakiekolwiek możliwości zabierania się w pierwsze “odjazdy drugich noży” ma trójka zawodników. Mowa o Davide Ballerinim, Magnusie Corcie Nielsenie oraz Laurensie De Vreese. Na ten moment nie wydaje się jednak, by którykolwiek z nich mógł powalczyć o najwyższe cele.

Uzupełnieniem składu są zawodnicy, którzy raczej w Roubaix nie będą mieli czego szukać. Na bruki wysłani zostali bowiem uciekinier Hugo Houle, Dimitriy Gruzdev, Daniil Fominykh oraz Zhandos Bizhigitov.

Skład Astany na Paryż – Roubaix 2019: Davide Ballerini, Magnus Cort Nielsen, Laurens De Vreese, Hugo Houle, Dimitriy Gruzdev, Daniil Fominykh oraz Zhandos Bizhigitov.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments