Trinity Sports Management

Przyszedł czas “wielkiego powrotu”? Dość nieoczekiwanie, po około półtorarocznej rozłące, Shane Archbold wrócił do ekipy BORA – hansgrohe.

Archbold wcześniej był związany z ekipą Ralpha Denka od 2015 do 2017 roku. W tym czasie był on głównie zawodnikiem rozprowadzającym, który czasem pojawiał się też w ucieczkach. Później Nowozelandczyk spróbował swoich sił w ekipie Aqua Blue Sport, by ostatecznie skończyć w zespole EvoPro Racing. Jak się jednak okazało, doświadczony zawodnik znów okazał się potrzebny w zespole BORA – hansgrohe, o czym świadczy podpisana dziś umowa.

Bennett, Sagan i Ackermann to bardzo szybcy zawodnicy. Naszym problemem był jednak pociąg, w którym brakowało mocy. Shane to idealny kandydat, by wypełnić lukę w naszym zespole. Kiedy w 2017 roku rozstawaliśmy się, powiedziałem, że nie zamykam dla niego drzwi i jego powrót jest możliwy. Jak widać, dotrzymałem słowa

– powiedział Ralph Denk.

Wiele wskazuje na to, że pierwszym wyścigiem Archbolda w nowych – starych barwach będzie Tour of Turkey, które rozpocznie się już w przyszły wtorek.