fot. Chris Auld Photography / CCC Team

Siedmioosobowy skład CCC Team będzie walczył w Itzulia Basque Country (8-13 kwietnia) o kolejny etapowy triumf w wyścigu UCI WorldTour.

Dyrektor sportowy, Gabriele Missaglia zapowiada, że ekipa CCC Team będzie podchodzić do każdego z sześciu etapów „dzień po dniu”, równocześnie pilnując klasyfikacji generalnej.

„Naszym celem na Itzulia Basque Country będzie agresywna jazda i walka o sukces etapowy. Zaczniemy już pierwszego dnia, w którym Patrick Bevin będzie chciał pokazać się z najlepszej strony w jeździe indywidualnej. W dalszej fazie wyścigu będziemy starali się być widoczni, a że mamy silną drużynę, powinniśmy być w grze przez cały tydzień”

– tłumaczy Missaglia.

„W ostatnich etapówkach pojechaliśmy dobrze i uważam, że znowu stać nas wiele. Mamy w składzie Alessandro De Marchiego, Serge Pauwelsa i Riccardo Zoidla, więc mamy wiele opcji w przypadku ucieczek. Natomiast Jonas Koch i Patrick Bevin potrafią ze sobą współpracować w szybkich końcówkach. Wynik uzyskany w jeździe na czas przez Amaro Antunesa i Víctora de la Parte zadecyduje też o naszych szansach w klasyfikacji generalnej.”

Bevin nastawia się na otwierającą zmagania, 11,2-kilometrową czasówkę, jego pierwszą po wywalczeniu tytułu mistrza Nowej Zelandii.

„Jazda na czas w Zumarradze będzie moją pierwszą próbą w tej specjalności, w nowym stroju z nowozelandzkim symbolem srebrnej paproci. Będzie to zatem dla mnie dodatkowy czynnik motywacyjny. Do każdej czasówki podchodzę z ambitnym nastawieniem, ale ta w Kraju Basków pasuje mi wyjątkowo, gdyż jest kręta, techniczna i pofałdowana”

– mówi Bevin.

„Przystąpię do Itzulia Basque Country po dobrym tygodniu ścigania w Katalonii. Był to niezwykle trudny wyścig, ale czuję, że dyspozycja jest po nim dobra i bardzo chciałbym ją wykorzystać w nadchodzących dniach. Volta a Catalunya zakończyła dosyć długi okres odbudowywania formy po kraksie w Santos Tour Down Under i pod koniec tej katalońskiej etapówki zaczynałem odnajdywać właściwy rytm wyścigowy. Etapy w Kraju Basków mają inną charakterystykę niż te w Katalonii, ale to nie powstrzyma mnie przed tym, by dać z siebie wszystko.”

Itzulia Basque Country (8 – 13 kwietnia):

Skład: Amaro Antunes (POR), Patrick Bevin (NZL), Víctor de la Parte (ESP), Alessandro De Marchi (ITA), Jonas Koch (GER), Serge Pauwels (BEL), Riccardo Zoidl (AUS)

Dyrektorzy sportowi: Gabriele Missaglia (ITA), Marco Pinotti (ITA)

Poprzedni artykułSram Force AXS eTap – tańszy, bezprzewodowy osprzęt
Następny artykułBoże Narodzenie w Belgii – zapowiedź Ronde van Vlaanderen 2019
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments