fot. BORA-hansgrohe

Jempy Drucker (BORA-hansgrohe) doznał dość poważnych obrażeń w wyścigu Dwars door Vlaanderen, w związku z czym nie będzie mógł się ścigać przez kilka najbliższych tygodni. 

Drucker złamał kręg szyjny i doznał wstrząśnienia mózgu. Natychmiast po kraksie został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy i zrobiono niezbędne badania. Drużyna BORA-hansgrohe poinformowała za pośrednictwem Twittera, że złamanie jest nieskomplikowane i najprawdopodobniej nie będzie wymagało operacji, ale mimo to czeka go kilkutygodniowa przerwa.

Złamanie wygląda na stabilne i mamy nadzieję, że nie będzie potrzebna operacja, ale [Jempy Drucker] nie będzie mógł się ścigać przez kilka tygodni. Wracaj szybko do zdrowia, Jempy! Wiemy, że wrócisz silniejszy

– napisała drużyna BORA-hansgrohe na Twitterze.

32-latek ma w tym sezonie na koncie dwadzieścia pięć dni wyścigowych. Rozpoczął ściganie w Mallorca Challenge, a następnie ścigał w etapowych wyścigach na południu Europy – Vuelta a Murcia i Volta ao Algarve. W otwierającym sezon klasyków wyścigu Omloop Het Nieuwsblad był szósty, a dzień później ścigał się jeszcze w Kuurne-Bruksela-Kuurne. Ostatnio brał udział w Mediolan-San Remo, E3 BinckBank Classic i w pechowym dla niego Dwars door Vlaanderen.

Bieżący sezon jest dla Jempy’ego Druckera pierwszym w barwach niemieckiego zespołu. Poprzednio, przez cztery lata, reprezentował nieistniejącą już ekipę BMC Racing Team.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments