lavuelta.com

Po prawie 18 latach w zawodowym peletonie przyszedł czas na koniec kariery Jempy Druckera. 35-letni Luksemburczyk nie znalazł ekipy na sezon 2022 i podjął decyzję o zakończeniu swojej przygody z kolarstwem jako zawodnik.

Jempy Drucker to pochodzący z Luksemburga kolarz, który jak nikt udowodnił, że swoją upartością i pracą można osiągnąć duży sukces. Przygodę z zawodowym peletonem rozpoczął w końcówce 2004 roku jako zawodnik Fidea Cycling Team. Na szczeblu CT reprezentował jeszcze w latach 2009-10 Team Differdange, z którego awansował do Veranda’s Willems – Accent. Z tą ekipą zmieniającą swoich sponsorów (dołączyło m.in. Wanty) spędził kolejne 4 lata.

I wtedy, dość późno jak na standardy kolarstwa, po ponad 10 latach ciągłego rozwoju Jempy Drucker awansował do World Touru. Na angaż dla Luksemburczyka zdecydowała się ekipa BMC Racing Team, w barwach której odnosił swoje największe sukcesy w karierze. Wygrywał m.in. Prudential RideLondon & Surrey Classic, etap Vuelta a España czy dwa odcinki rodzimego Skoda-Tour de Luxembourg.

W sezonie 2019 trafił do drużyny BORA – hansgrohe. Tam był już bardziej kolarzem odpowiedzialnym za rozprowadzenie oraz pomoc w północnych klasykach, przez co rzadziej dostawał okazję do jazdy na własne konto. Na rok 2021 trafił do Cofidisu, który nie zdecydował się na przedłużenie z nim umowy. Jeszcze w listopadzie Jempy wierzył w znalezienie nowego pracodawcy, acz jak czas pokazał nic z tego nie wyszło.

Z kibicami żegna się oświadczeniem na Tweeterze dedykowanym „drogiemu kolarstwu”. Można odnieść wrażenie, że jest on zawodnikiem spełnionym. Oby jego drogą podążało jak najwięcej młodych adeptów kolarstwa – jak widać ciężką pracą także można spełniać swoje marzenia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments