Simon Clarke
fot. Israel – Premier Tech

Kolejny kolarz może przestać martwić się o swoją przyszłość. Oficjalnie kolarzem Israel – Premier Tech na sezon 2022 został Simon Clarke. 35-letni Australijczyk podpisał roczny kontrakt.

O tym, że Simon Clarke może dołączyć do drużyny z Izraela mówiło się od kilku dni, acz jego saga transferowa zakończyła się dopiero dzisiaj. Kolarz mający w swoim dorobku m.in. 2 wygrane etapy Vuelta a España oraz koszulkę górala z tego wielkiego touru, wygraną w Royal Bernard Drome Classic z 2020 roku czy 2. miejsce w Amstel Gold Race z edycji 2019 znalazł zatrudnienie w Israel – Premier Tech i tym samym zaczyna swój 11 sezon na poziomie World Tour.

Cieszymy się, że możemy powitać w zespole Simona Clarke’a. Rozmawialiśmy z nim w poprzednich latach, więc kiedy nadarzyła się okazja podpisania kontraktu z Australijczykiem to skorzystaliśmy z tej szansy. Simon jest nie tylko doświadczonym i utalentowanym kolarzem, ale jest również sprawdzonym zwycięzcą, a jego dwa triumfy etapowe w Vuelta a España świadczą o tym

— podsumował ten transfer Kjell Carlström, dyrektor ekipy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments