fot. Mitchelton-Scott

Mistrz Europy Matteo Trentin będzie liderem drużyny Mitchelton-Scott podczas wyścigu Mediolan -San Remo. Matteo jest naszym liderem. Jest w świetnej formie i zanotował już w tym sezonie kilka zwycięstw – mówi dyrektor sportowy Matt White. 

Do tej pory najlepszą lokatą Trentina w tym wyścigu jest dziesiąte miejsce z 2016 roku, kiedy to finiszował w peletonie za zwycięzcą Arnaud Demarem.

Myślę, że podchodzę w tym roku do wyścigu Mediolan – San Remo w lepszej formie i po nieco lepszym przygotowaniu. Odrobiłem pracę domową, więc zobaczymy w sobotę. Mamy silną drużynę, które świetnie zaprezentowała się w wyścigach Paryż-Nicea i Tirreno-Adriatico

– powiedział Trentin oficjalnej stronie internetowej drużynie Mitchelton-Scott.

Zespół Matta White’a co roku przed “La Primaverą” przypomina zwycięstwo Simona Gerransa z 2012 roku oraz miejsca na podium Michaela Matthewsa i Caleba Ewana. Jednak od tamtych sukcesów minęło już sporo czasu, a poza tym żadnego z tych kolarzy nie ma już w drużynie Mitchelton-Scott.

Zawsze byliśmy w tym wyścigu konkurencyjni i mam nadzieję, że nie inaczej będzie w tym roku. Czymś, co może poważnie wpłynąć na losy MSR jest pogoda – może trafić się piękny, bezwietrzny dzień, ale może być również śnieg, tak jak w 2013 roku

– dodał Matt White.

Matteo Trentin zmierzy się podczas wyścigu Mediolan – San Remo z między innymi Gregiem Van Avermaetem (CCC), Peterem Saganem (BORA-hansgrohe), Elią Vivianim i Julianem Alaphilippem (Deceuninck – Quick Step) oraz z obrońcą tytułu Vincenzo Nibalim (Bahrain-Merida).

Na starcie tego wyścigu zawsze melduje się plejada gwiazd-specjalistów od wyścigów klasycznych oraz czystych sprinterów. To najłatwiejszy wyścig do ścigania, ale najtrudniejszy do wygrania

– zakończył White.

Pełny skład drużyny Mitchelton-Scott na wyścig Mediolan – San Remo 2019: Edoardo Affini, Michael Hepburn, Daryl Impey, Chris Juul-Jensen, Luka Mezgec, Robert Stannard, Matteo Trentin.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments