fot. ASO/Alex Broadway

Jak wiadomo już od dobrych kilku tygodni, “Grand Depart” Tour de France 2020 będzie miał miejsce w Nicei. Dziś zaprezentowano trasę pierwszych dwóch etapów, które mogą okazać się bardzo interesujące.

Zgodnie z informacjami podawanymi wcześniej przez niektóre francuskie media, początek ścigania w przyszłorocznej Wielkiej Pętli nie będzie należał do łatwych. Organizatorzy przygotowali bowiem dwa trudne, górzyste etapy, zaczynające się i kończące w Nicei.

Pierwszy z nich będzie łatwiejszym i krótszym z duetu. Kolarze będą mieli do pokonania 170 kilometrów, rozłożonych na dwie rundy wokół pięknego miasta leżącego na Lazurowym Wybrzeżu. Tym razem rywalizacja stanie pod znakiem trzech podjazdów pod Aspremont oraz Levens. O zwycięstwo powinni powalczyć jednak sprinterzy.

Drugi etap będzie już zdecydowanie trudniejszy i rozegrany zostanie na jednej, liczącej 190 kilometrów rundzie wokół terenów oddalonych na północ od miasta. Tym razem jednak do pokonania będzie zdecydowanie więcej trudności. Można wręcz powiedzieć, że będzie to mały wyścig Paryż – Nicea. W pierwszej części etapu peleton zmierzy się bowiem z Col de la Colmiane (16,3 km, 6,2%) oraz z Col de Turini (14,9 km, 7,3%), by później, po powrocie do miasta, zahaczyć jeszcze o Col d’Eze (7,8 km, 7%) oraz Col de Quatre Chemins. Co by nie mówić, będzie bolało.

Pozostałe etapy wyścigu Tour de France 2020 zostaną zaprezentowane jesienią.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments