fot. Direct Energie

Ekipa Direct Energie niedługo znów będzie mogła starać się o licencję World Tour. Wszystko za sprawą zmiany sponsora tytularnego, którym od wyścigu Paryż – Roubaix zostanie gigant petrochemiczny, firma Total.

Jean – Rene Bernaudeau ponownie okazał się wybawcą swojego zespołu w odpowiednim czasie. Ekipa ProConti, Direct Energie, przed najważniejszym dla siebie startem w sezonie 2019, zmieni sponsora tytularnego, jakim zostanie koncern Total. To oznacza, że podczas Paryż – Roubaix po raz pierwszy zobaczymy Nikiego Terpstrę i jego kolegów w niebieskich koszulkach z czerwonymi akcentami.

Co oczywiste, największą zmianą ma być wysokość budżetu drużyny, który do tej pory wynosił 10 milionów Euro. Posiadanie większej kwoty na koncie teamu ma też pozwolić powalczyć o wejście do grona ekip World Tour.

Co warto przypomnieć, od przyszłego sezonu w życie wejdą nowe przepisy UCI, według których przyznanie licencji World Tour obowiązywać będzie przez 3 lata. Tym samym wejście do grona najlepszych ekip na sezon 2020 jest zapewnieniem sobie udziału w najważniejszych wyścigach na świecie na długi okres.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments