Foto: Trek Segafredo

Audrey Cordon-Ragot (Trek-Segafredo Women) po pięknej akcji wygrała na trasie Drentse Acht van Westerveld.

Holenderski klasyk Drentse Acht van Westerveld rozgrywany był dziś na rundach wokół Dwingeloo. Panie miały do pokonania 145 kilometrów. Głównymi trudnościami był dwukrotnie pokonywany VAM-berg oraz krótkie odcinki bruku.

Polscy kibice mogli trzymać kciuki za Annę Plichtę (Trek-Segafredo Women), Katarzynę Pawłowską (Team Virtu Cycling) oraz ekipę CCC-Liv z Martą Lach w składzie.

Sporo zamieszania robił wiatr, który szybko spowodował, że peleton podzielił się na kilka grupek. Na czele kręciły: Amy Pieters (Boels – Dolmans), Lisa Klein i Alexis Ryan (obie Canyon SRAM Racing), Gracie Elvin (Mitchelton-Scott), Evy Kuijpers (CCC – Liv), Marta Bastianelli (Team Virtu Cycling), Audrey Cordon-Ragot i Ellen van Dijk (Trek-Segafredo Women).

Mocna ucieczka bardzo szybko wypracowała sobie ogromną przewagę nad kolejnymi zawodniczkami. Taka sytuacja spowodowała, że peleton walczył o dziewiąte miejsce na przedostatniej rundzie wyścigu! Wszystko po to, aby czołówka nie zdublowała reszty zawodniczek na ostatnim okrążeniu.

Na samotny atak na krótkiej rundzie zdecydowała się Francuzka Cordon-Ragot. 29. letnia zawodniczka nie licząc czasówek ostatni raz wygrała w 2014 roku na jednym z etapów La Route de France.

Cordon-Ragot kręciła z całych sił i nie wypuściła wielkiej szansy z rąk. Mogła się cieszyć z pięknego, długo wyczekiwanego triumfu. Druga była Amy Pieters (Boels – Dolmans), a trzecia Marta Bastianelli (Team Virtu Cycling).

Wyniki:

1 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Trek – Segafredo 3:52:06
2 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:01:30
3 Marta Bastianelli (Ita) Team Virtu Cycling 0:01:30
4 Alexis Ryan (USA) Canyon//SRAM Racing 0:01:30
5 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:30
6 Ellen Van Dijk (Ned) Trek – Segafredo 0:01:30
7 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 0:01:32
8 Evy Kuijpers (Ned) CCC – Liv 0:01:37
9 Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:11:37
10 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:11:37
11 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:11:37
12 Lucy Garner (GBr) Hitec Products – Birk Sport 0:11:37
13 Julie Leth (Den) Bigla 0:11:37
14 Claudia Koster (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:11:37
15 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:11:37
16 Demi De Jong (Ned) Lotto Soudal Ladies 0:11:37
17 Eva Buurman (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:11:37
18 Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:11:37
19 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:11:37
20 Franziska Koch (GER) Mexx – Watersley Women’s CT 0:11:37
21 Lonneke Uneken (Ned) Hitec Products – Birk Sport 0:11:37
22 Natalie Van Gogh (Ned) Biehler Pro Cycling 0:11:37
23 Lauren Kitchen (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:11:37
24 Lotta Lepistö (Fin) Trek – Segafredo 0:11:37
25 Valerie Demey (Bel) CCC – Liv 0:11:37
26 Elisa Balsamo (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:11:37
27 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:11:37
28 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:11:37
29 Grace Brown (Aus) Mitchelton – Scott 0:11:37
30 Trine Schmidt (Den) Team Virtu Cycling 0:11:37
31 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:11:37
32 Maria Apolonia Van ‘T Geloof (Ned) Alé Cipollini 0:11:37
33 Roxane Knetemann (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:11:37
34 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:11:37
35 Ella Harris (NZl) Canyon//SRAM Racing 0:11:37
36 Jessica Allen (Aus) Mitchelton – Scott 0:11:37
DNF Jolien D`Hoore (Bel) Boels Dolmans Cycling Team
DNF Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cycling Team
DNF Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans Cycling Team
DNF Jip Van Den Bos (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
DNF Rotem Gafinovitz (Isr) Canyon//SRAM Racing
DNF Hannah Ludwig (GER) Canyon//SRAM Racing
DNF Karlijn Swinkels (Ned) Alé Cipollini
DNF Jelena Eric (Srb) Alé Cipollini
DNF Martina Alzini (Ita) Bigla
DNF Elizabeth Banks (GBr) Bigla
DNF Nicole Hanselmann (SUI) Bigla
DNF Maria Vittoria Sperotto (Ita) Bigla
DNF Sophie Wright (GBr) Bigla
DNF Marta Lach (Pol) CCC – Liv
DNF Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv
DNF Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope
DNF Coralie Demay (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope
DNF Emilia Fahlin (Swe) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope
DNF Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope
DNF Jade Wiel (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope
DNF Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton – Scott
DNF Marit Raaijmakers (Ned) Parkhotel Valkenburg
DNF Sylvie Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg
DNF Belle De Gast (Ned) Parkhotel Valkenburg
DNF Janine Van Der Meer (Ned) Parkhotel Valkenburg
DNF Nina Kessler (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank
DNF Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank
DNF Rozanne Slik (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank
DNF Sofia Bertizzolo (Ita) Team Virtu Cycling
DNF Katarzyna Pawłowska (Pol) Team Virtu Cycling
DNF Lauretta Hanson (Aus) Trek – Segafredo
DNF Anna Plichta (Pol) Trek – Segafredo
DNF Marta Cavalli (Ita) Valcar Cylance Cycling
DNF Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar Cylance Cycling
DNF Dalia Muccioli (Ita) Valcar Cylance Cycling
DNF Silvia Persico (Ita) Valcar Cylance Cycling
DNF Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar Cylance Cycling
DNF Anna Badegruber (AUT) WNT – Rotor Pro Cycling Team
DNF Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT – Rotor Pro Cycling Team
DNF Sarah Rijkes (AUT) WNT – Rotor Pro Cycling Team
DNF Aafke Soet (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team
DNF Laura Asencio (Fra) WNT – Rotor Pro Cycling Team
DNF Henrietta Colborne (GBr) Biehler Pro Cycling
DNF Merel Hofman (Ned) Biehler Pro Cycling
DNF Roos Hoogeboom (Ned) Biehler Pro Cycling
DNF Melanie Klement (Ned) Biehler Pro Cycling
DNF Nienke Wasmus (Ned) Biehler Pro Cycling
DNF Sandra Alonso Dominguez (Esp) Bizkaia – Durango
DNF Ainara Elbusto Arteaga (Esp) Bizkaia – Durango
DNF Natalie Grinczer (GBr) Bizkaia – Durango
DNF Luisa Ibarrola Albizua (Esp) Bizkaia – Durango
DNF Isabel Martin Martin (Esp) Bizkaia – Durango
DNF Aroa Gorostiza Ulloa (Esp) Bizkaia – Durango
DNF Grace Garner (GBr) Hitec Products – Birk Sport
DNF Amalie Lutro (Nor) Hitec Products – Birk Sport
DNF Chanella Stougje (Ned) Hitec Products – Birk Sport
DNF Marta Tagliaferro (Ita) Hitec Products – Birk Sport
DNF Danielle Christmas (GBr) Lotto Soudal Ladies
DNF Annelies Dom (Bel) Lotto Soudal Ladies
DNF Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Soudal Ladies
DNF Thi That Nguyen (Vie) Lotto Soudal Ladies
DNF Nathalie Bex (Bel) CC Pave76-Rogelli-Gyproc-APB
DNF Shari Bossuyt (Bel) CC Pave76-Rogelli-Gyproc-APB
DNF Cathalijne Hoolwerf (Ned) CC Pave76-Rogelli-Gyproc-APB
DNF Eva Jonkers (Ned) CC Pave76-Rogelli-Gyproc-APB
DNF Ingrit Verhoeff (Ned) CC Pave76-Rogelli-Gyproc-APB
DNF Esmée Peperkamp (Ned) Loving Potatoes de Jonge Renner
DNF Ingrid Van Den Wijngaard (Ned) Loving Potatoes de Jonge Renner
DNF Robin Driehuijs (Ned) Loving Potatoes de Jonge Renner
DNF Tessa Van Der Velden (Ned) Loving Potatoes de Jonge Renner
DNF Lise Visser (Ned) Loving Potatoes de Jonge Renner
DNF Jet Wildeman (Ned) Loving Potatoes de Jonge Renner
DNF Minke Bakker (Ned) Jan van Arckel
DNF Mylene De Zoete (Ned) Jan van Arckel
DNF Charlotte Kool (Ned) Jan van Arckel
DNF Susanne Meistrok (Ned) Jan van Arckel
DNF Janneke Van Rooijen (Ned) Jan van Arckel
DNF Bente Van Teeseling (Ned) Jan van Arckel
DNF Tessa Paardekooper (Ned) Merida Adelaar Ladies Team
DNF Michelle De Graaf (Ned) Merida Adelaar Ladies Team
DNF Yva Geluk (Ned) Merida Adelaar Ladies Team
DNF Willemiek Meinders (Ned) Merida Adelaar Ladies Team
DNF Annet Pit (Ned) Merida Adelaar Ladies Team
DNF Winanda Spoor (Ned) Merida Adelaar Ladies Team
DNF Marit Cent (Ned) NWVG-uplus
DNF Manon De Boer (Ned) NWVG-uplus
DNF Rixt Hoogland (Ned) NWVG-uplus
DNF Wendy Oosterwoud (Ned) NWVG-uplus
DNF Yvet Schoonewille (Ned) NWVG-uplus
DNF Rikke Bak Dalgaard (Den) Restore Cycling Team
DNF Gaby Gieskens (Ned) Restore Cycling Team
DNF Claudia Jongerius (Ned) Restore Cycling Team
DNF Daniela Trcková (Cze) Restore Cycling Team
DNF Ilse Miltenburg (Ned) Restore Cycling Team
DNF Kirsten Peetoom (Ned) Restore Cycling Team
DNF Eva Bijwaard (Ned) SWABO Ladies.nl
DNF Hanneke De Goeje (Ned) SWABO Ladies.nl
DNF Phaedra Krol (Ned) SWABO Ladies.nl
DNF Laura Van Regenmortel (Ned) SWABO Ladies.nl
DNF Lieke Van De Draai (Ned) SWABO Ladies.nl
DNF Myrthe Willemsen (Ned) SWABO Ladies.nl
DNF Lieke Lap (Ned) Team Drenthe
DNF Anneke Dijkstra (Ned) Team Drenthe
DNF Mareille Meijering (Ned) Team Drenthe
DNF Bettina Zijlstra (Ned) Team Drenthe
DNF Marthe Roose (Ned) Team Drenthe
DNF Floor Weerink (Ned) Team Drenthe
DNF Désirée Ehrler (SUI) Mexx – Watersley Women’s CT
DNF Corinna Lechner (GER) Mexx – Watersley Women’s CT
DNF Amanda Jamieson (NZl) Mexx – Watersley Women’s CT
DNF Arianna Pruisscher (Ned) Mexx – Watersley Women’s CT
DNF Minke Slingerland (Ned) Mexx – Watersley Women’s CT
DNF Kim Baptista (GBr) Westland Wil Vooruit
DNF Verena Batenburg (Ned) Westland Wil Vooruit
DNF Emma Boogaard (Ned) Westland Wil Vooruit
DNF Gwenno Hughes (GBr) Westland Wil Vooruit
DNF Sanne Roozemond (Ned) Westland Wil Vooruit
DNF Lotte Overdevest (Ned) Westland Wil Vooruit
DNF Kaat Hannes (Bel) WV Zeeuws Vlaanderen
DNF Amber Aernouts (Bel) WV Zeeuws Vlaanderen
DNF Liisa Ehrberg (Est) WV Zeeuws Vlaanderen
DNF Céline Van Houtum (Ned) WV Zeeuws Vlaanderen
DNF Marieke Van Witzenburg (Ned) WV Zeeuws Vlaanderen
DNF Senna Feron (Ned) WV Zeeuws Vlaanderen
DNF Sara Mustonen (Swe) Health Mate – Ladies Team
DNF Esther Meisels (Isr) Health Mate – Ladies Team
DNF Kathrin Schweinberger (AUT) Health Mate – Ladies Team
DNF Christina Schweinberger (AUT) Health Mate – Ladies Team
DNF Kirstie Van Haaften (Ned) Health Mate – Ladies Team
DNF Kylie Waterreus (Ned) Health Mate – Ladies Team