Fot. Naszosie.pl / Marek Bala

CCC Team wystartuje w najbliższych dniach w trzech wyścigach jednodniowych – Ronde Van Drenthe w Holandii (niedziela, 17 marca) oraz Danilith Nokere Koerse i Bredene Koksijde Classic w Belgii (20, 22 marca).

Dyrektorem sportowym na wszystkie trzy wyścigi będzie Steve Bauer.

Każdy z nich ma inną charakterystykę, co będzie wyzwaniem dla naszych kolarzy. Istotna będzie walka o pozycje w kluczowych momentach rywalizacji, by mieć w końcówce przewagę liczebną.

Imprezy te będą dobrym przygotowaniem dla tych zawodników, którzy mają w planach starty w kolejnych klasykach. Pozostali również będą bardzo zmotywowani do tego, by pojechać mocno i powalczyć o wygraną.

W Ronde Van Drenthe wymagane są podobne umiejętności co w Paryż – Roubaix, gdyż na trasie łącznie jest aż 30 kilometrów odcinków brukowanych. Wierzę, że nasi kolarze poradzą sobie bardzo dobrze w takim terenie. Paweł Bernas, Kamil Gradek, Jonas Koch i Szymon Sajnok jechali tutaj w zeszłym roku i to doświadczenie powinno im pomóc w końcówce, w załapaniu się do czołowej grupki

– tłumaczy Bauer.

Danilith Nokere Koerse i Bredene Koksijde Classic to wyścigi, w których zwykle walczą sprinterzy, szczególnie wtedy, gdy pogoda jest dobra. Z tego właśnie powodu, w Belgii do zespołu dołączy jeden z najszybszych zawodników w ekipie, Jakub Mareczko

– dodał.

Zgromadzone doświadczenie w Ronde van Drenthe pozwala Jonasowi Kochowi z optymizmem patrzeć na jego start w najbliższej edycji.

Po Volta ao Algarve wykonałem serię dobrych treningów w domu i czuję, że jestem w solidnej formie. Doświadczenie zdobyte w Ronde Van Drenthe powinno zadziałać na naszą korzyść w tym wyścigu, gdyż myślę, że kluczowy moment rywalizacji będzie miał miejsce tam gdzie rok temu.

Czuję się coraz pewniej na najtrudniejszych odcinkach i będziemy mieć do tego na wszystkich trzech wyścigach silną drużynę. Każdy z nas jest w stanie pojechać po dobry wynik i jeśli ja otrzymam taką szansę to będę chciał powalczyć o wysokie lokaty w jednej z tych imprez

– powiedział Koch.

Mareczko dołączy do ekipy na Danilith Nokere Koers i Bredene Koksijde Classic po swoim udziale w Paryż – Nicea.

Paryż-Nicea to ciężki wyścig i jest dla mnie okazją, by jeszcze bardziej popracować nad moją dyspozycją. Zarówno Danilith Nokere Koers, jak i Bredene Koksijde Classic odpowiadają sprinterom i liczę na to, że uda mi się wykorzystać na nich formę, którą wywiozę z Francji. Jestem bardzo zmotywowany i mam nadzieje, że uda mi się powalczyć o wysokie lokaty w sprincie

– tłumaczy Mareczko.

Ronde Van Drenthe (17 marca)

Skład: Paweł Bernas (POL), Josef Černý (CZE), Kamil Gradek (POL), Jonas Koch (GER), Łukasz Owsian (POL), Szymon Sajnok (POL)

Dyrektor Sportowy: Steve Bauer (CAN)

————————————————————————————————

Danilith Nokere Koerse (20 marca) i Bredene Koksijde Classic (22 marca)

Skład: Paweł Bernas (POL), Josef Černý (CZE), Kamil Gradek (POL), Jonas Koch (GER), Jakub Mareczko (ITA), Łukasz Owsian (POL), Szymon Sajnok (POL)

Dyrektor Sportowy: Steve Bauer (CAN)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments