fot. Women's Tour

W Międzynarodowym Dniu Kobiet organizatorzy najstarszego etapowego wyścigu dla kobiet w Wielkiej Brytanii Women’s Tour ogłosili trasę pierwszego etapu tegorocznej edycji. Zawodniczki wystartują z hrabstwa Suffolk we wschodniej Anglii. 

Pierwszy etap tegorocznej edycji Women’s Tour (10-15 czerwca) rozpocznie się w Beccles i po prawie 158 kilometrach zakończy się w Stowmarket. Po drodze zawodniczki przejadą przez miejscowości Bury St Edmonds i Framlingham, które do tej pory po razie organizowały Wielki Start – odpowiednio w 2015 i w 2017 roku.

W tym roku Women’s Tour zawita do wschodniej Anglii, co dla mnie jako kolarki jest ekscytujące, natomiast dla lokalnej społeczności inspirujące. To z pewnością sprawi, że wielu ludzi wsiądzie na swoje rowery, przejedzie trasę tego etapu, a także stanie przy trasie i będzie kibicować. Generalnie więc nasz sport będzie miał szansę zaprezentować się w tym regionie i nie mogę się już tego doczekać

– powiedziała Sophie Wright, kolarka w drużynie Bigla Pro Cycling.

Gdy wyścig Women’s Tour przejeżdżał ostatnio przez Suffolk według szacunków przy trasie oglądało go ponad ćwierć miliona ludzi.

W ubiegłorocznej edycji zwyciężyła Coryn Riviera, ale na liście zwyciężczyń znajdują się także m.in. Marianne Vos i Lizzie Deignan.

Warto również odnotować, że nagrody pieniężne dla pań w tym wyścigu są w takiej samej wysokości, jak te przyznawane w wyścigu dla mężczyzn Tour of Britain.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments