Foto: AUDRY LAMBERT

Marta Bastianelli (Team Virtu Cycling Women) wygrała po finiszu z grupki klasyk w Belgii. Włoszka triumfowała tu także w 2016 roku.

Panie walczące o prymat w Spar – Omloop van het Hageland – Tielt-Winge miały dziś do przejechania ponad 132 kilometry z Tienen do Tielt – Winge. Po drodze czekały na nich dwie sekcje bruku oraz pięciokrotnie pokonywany Roeselberg.

Od samego początku mieliśmy wiele akcji. Sił w atakach i próbach naciągnięcia peletonu próbowały między innymi Anna Plichta (Trek-Segafredo Women) i Małgorzata Jasińska (Movistar).

Jednak dopiero młodziutka Franziska Koch (Mexx – Watersley International WCT) zdołała na dużej odjechać od dużej grupy. Niemka w połowie dystansu miała nawet minutę przewagi, ale jej akcja została skasowana na 25 kilometrów przed metą.

Mimo kolejnych ataków o zwycięstwie zadecydował finisz z wyselekcjonowanej grupki. Najszybsza okazała się Marta Bastianelli (Team Virtu Cycling Women), która wczoraj wywalczyła drugie miejsce na trasie Omloop Het Nieuwsblad-vrouwen.

Druga była Lotta Lepistö (Trek-Segafredo Women), a trzecia Leah Kirchmann (Sunweb).

Wyniki:

1 BASTIANELLI Marta TVC TEAM VIRTU CYCLING les 130 km en 3h32’50” (moy. 36,648 km/h)
2 LEPISTÖ Lotta Pauliina TFS TREK-SEGAFREDO 00:00
3 KIRCHMANN Leah SUN TEAM SUNWEB 00:00
4 FOURNIER Roxane MOV MOVISTAR TEAM 00:00
5 ELVIN Gracie MTS MITCHELTON SCOTT 00:00
6 DUVAL Eugénie FDJ FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE 00:00
7 MACKAIJ Floortje SUN TEAM SUNWEB 00:00
8 DE VUYST Sofie PHV PARKHOTEL VALKENBURG 00:00
9 MALLING SIGGAARD Christina TVC TEAM VIRTU CYCLING 00:00
10 VAN GOGH Natalie BPC BIEHLER PRO CYCLING 00:00
11 DE JONG Demi LSL LOTTO SOUDAL LADIES 00:00
12 YONAMINE Eri ALE ALE CIPOLLINI 00:00
13 KOREVAAR Jeanne CCC CCC-LIV 00:00
14 BIANNIC Aude MOV MOVISTAR TEAM 00:00
15 BORGLI Stine KEUKENS REDANT CYCLING TEAM 00:05
16 VAN DIJK Ellen TFS TREK-SEGAFREDO 00:10
17 DEMEY Valerie CCC CCC-LIV 00:18
18 WIEBES Lorena PHV PARKHOTEL VALKENBURG 00:24
19 GAß Daniela EQUANO-WASE ZON CYCLING TEAM 00:24
20 ROY Sarah MTS MITCHELTON SCOTT 00:24
21 ERAUD Severine DVE DOLTCINI-VAN EYCK SPORT UCI WOMEN CYCLING 00:24
22 SANGUINETI Ilaria VAL VALCAR CYLANCE CYCLING 00:24
23 TAGLIAFERRO Marta HPU HITEC PRODUCTS-BIRK SPORT 00:24
24 HOSKING Chloe ALE ALE CIPOLLINI 00:24
25 BUJAK Eugenia BTC BTC CITY LJUBLJANA 00:24
26 RAGUSA Katia BPK BEPINK 00:24
27 PATIÑO BEDOYA Paula Andrea MOV MOVISTAR TEAM 00:24
28 CORDON RAGOT Audrey TFS TREK-SEGAFREDO 00:29
29 JASIŃSKA Małgorzata MOV MOVISTAR TEAM 00:29 
30 KOSTER Anouska TVC TEAM VIRTU CYCLING 00:38
31 SCHWEINBERGER Kathrin HMT HEALTH MATE-LADIES TEAM 00:38
32 GARNER Lucy HPU HITEC PRODUCTS-BIRK SPORT 00:38
33 KUIJPERS Evy CCC CCC-LIV 00:48
34 BROWN Grace MTS MITCHELTON SCOTT 00:52
35 STEIGENGA Nicole BPK BEPINK 00:52
36 KASPER Romy ALE ALE CIPOLLINI 00:58
37 QUAGLIOTTO Nadia ALE ALE CIPOLLINI 00:58
38 LIPPERT Liane SUN TEAM SUNWEB 01:01
39 BRAVARD Charlotte FDJ FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE 01:25
40 WATERREUS Kylie HMT HEALTH MATE-LADIES TEAM 01:25
41 KENNEDY Lucy MTS MITCHELTON SCOTT 01:25
42 JUNIPER Nicola MEXX-WATERSLEY WOMEN´S CT 02:05
43 DESSART Marie LSL LOTTO SOUDAL LADIES 02:07
44 LACH Marta CCC CCC-LIV 02:07 
45 VAN T GELOOF Maria Apolonia ALE ALE CIPOLLINI 02:07
46 RICHIOUD Greta FDJ FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE 02:07
47 BUIJSMAN Nina PHV PARKHOTEL VALKENBURG 02:09
48 WILES Tayler TFS TREK-SEGAFREDO 02:09
49 TOMASI Laura TOP TOP GIRLS FASSA BORTOLO 02:09
50 GONZALEZ BLANCO Alicia MOV MOVISTAR TEAM 02:09
51 GUDERZO Tatiana BPK BEPINK 02:09
52 POLLICINI Silvia VAL VALCAR CYLANCE CYCLING 02:09
53 MATHIESEN Pernille SUN TEAM SUNWEB 02:09
54 KOCH Franziska MEXX-WATERSLEY WOMEN´S CT 02:33
55 CHRISTMAS Danielle LSL LOTTO SOUDAL LADIES 02:35
56 PENTON Sara TVC TEAM VIRTU CYCLING 02:35
57 DELBAERE Fien HMT HEALTH MATE-LADIES TEAM 02:35
58 PLICHTA Anna TFS TREK-SEGAFREDO 02:35 
59 WILLIAMS Georgia MTS MITCHELTON SCOTT 02:35
60 RAAIJMAKERS Marit PHV PARKHOTEL VALKENBURG 02:35
61 HOFFMANN Chantal LSL LOTTO SOUDAL LADIES 02:53
62 HANSON Lauretta TFS TREK-SEGAFREDO 03:24
63 PEREKITKO Karolina EQUANO-WASE ZON CYCLING TEAM 03:40 
64 ANDERSEN Susanne SUN TEAM SUNWEB 03:53
65 WIEL Jade FDJ FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE 04:35
66 SKALNIAK Agnieszka CCC CCC-LIV 05:54 
67 MEDVEDOVA Tereza BPK BEPINK 05:57
68 GROSSETETE Maëlle FDJ FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE 06:40
69 VAN VEEN Esther PHV PARKHOTEL VALKENBURG 06:40
70 GEORGI Pfeiffer SUN TEAM SUNWEB 06:40
71 SOEK Julia SUN TEAM SUNWEB 06:40
72 ALLEN Jessica MTS MITCHELTON SCOTT 06:40
73 GUARISCHI Barbara TVC TEAM VIRTU CYCLING 06:40
74 CREAMER Lauren MULTUM ACCOUNTANTS LADIES CYCLINGTEAM 10:09
75 LUTRO Amalie HPU HITEC PRODUCTS-BIRK SPORT 10:12
76 INGHELBRECHT Sarah MEXX-WATERSLEY WOMEN´S CT 12:00
77 BERTEAU Victoire DVE DOLTCINI-VAN EYCK SPORT UCI WOMEN CYCLING 12:00
78 PEÑUELA MARTINEZ Diana Carolina ALE ALE CIPOLLINI 12:00
79 SOLVANG Julie HPU HITEC PRODUCTS-BIRK SPORT 12:00
80 TURBLIN Chloë MULTUM ACCOUNTANTS LADIES CYCLINGTEAM 12:00
81 SWINKELS Karlijn ALE ALE CIPOLLINI 12:00
82 COLBORNE Henrietta BPC BIEHLER PRO CYCLING 12:00
83 RAVNDAL Birgitte KEUKENS REDANT CYCLING TEAM 12:00
84 MARKUS Kelly DVE DOLTCINI-VAN EYCK SPORT UCI WOMEN CYCLING 12:00
85 GRINCZER Natalie BDU BIZKAIA-DURANGO 12:00
86 CROKET Gilke ILLI-BIKES CYCLING TEAM 12:00
87 MARTURANO Greta TOP TOP GIRLS FASSA BORTOLO 12:00
88 ZANARDI Silvia BPK BEPINK 12:00
89 ARMEE Nele ILLI-BIKES CYCLING TEAM 12:00
90 CONSONNI Chiara VAL VALCAR CYLANCE CYCLING 12:00
91 PERINI Chiara BPK BEPINK 12:00
92 NGUYEN Thi That LSL LOTTO SOUDAL LADIES 12:06
93 SCHWEINBERGER Christina HMT HEALTH MATE-LADIES TEAM 12:14
94 VAN HAAFTEN Kirstie HMT HEALTH MATE-LADIES TEAM 12:14
95 UNEKEN Lonneke HPU HITEC PRODUCTS-BIRK SPORT 13:14

Wycofały się:
WINDER Ruth TFS TREK-SEGAFREDO
BRAVEC Urska BTC BTC CITY LJUBLJANA
BOOGAARD Maaike BTC BTC CITY LJUBLJANA
LONGYKA Anja BTC BTC CITY LJUBLJANA
VAN DE REE Monique BTC BTC CITY LJUBLJANA
ŽIGART Urška BTC BTC CITY LJUBLJANA
FELDMANN Pernille Larsen HPU HITEC PRODUCTS-BIRK SPORT
GARNER Grace HPU HITEC PRODUCTS-BIRK SPORT
VEKEMANS Anisha DVE DOLTCINI-VAN EYCK SPORT UCI WOMEN CYCLING
SICOT Marion DVE DOLTCINI-VAN EYCK SPORT UCI WOMEN CYCLING
VANDENBROUCKE Saartje DVE DOLTCINI-VAN EYCK SPORT UCI WOMEN CYCLING
DE BAAT Kim DVE DOLTCINI-VAN EYCK SPORT UCI WOMEN CYCLING
DALLA VALLE Elisa TOP TOP GIRLS FASSA BORTOLO
LEONARDI Elena TOP TOP GIRLS FASSA BORTOLO
PERINOVIĆ Maja TOP TOP GIRLS FASSA BORTOLO
STEFANI Martina TOP TOP GIRLS FASSA BORTOLO
EHRLER Désirée MEXX-WATERSLEY WOMEN´S CT
GEERIS Femke MEXX-WATERSLEY WOMEN´S CT
PRUISSCHER Arianna MEXX-WATERSLEY WOMEN´S CT
GROOTHUESHEIDKAMP Lisa MEXX-WATERSLEY WOMEN´S CT
FRASER Elyse EQUANO-WASE ZON CYCLING TEAM
TORTOLINA Gaia EQUANO-WASE ZON CYCLING TEAM
FLATAAS Marie EQUANO-WASE ZON CYCLING TEAM
BAELE Eveline EQUANO-WASE ZON CYCLING TEAM
SCHWEIZER Doris BDU BIZKAIA-DURANGO
ALONSO DOMINGUEZ Sandra BDU BIZKAIA-DURANGO
ELBUSTO ARTEAGA Ainara BDU BIZKAIA-DURANGO
MARTIN MARTIN Isabel BDU BIZKAIA-DURANGO
IBARROLA ALBIZUA Luisa BDU BIZKAIA-DURANGO
GOROSTIZA ULLOA Aroa BDU BIZKAIA-DURANGO
SÜßEMILCH Laura HMT HEALTH MATE-LADIES TEAM
LOZANO RAMIREZ Laura Camila HMT HEALTH MATE-LADIES TEAM
HOOGEBOOM Roos BPC BIEHLER PRO CYCLING
HOFMAN Merel BPC BIEHLER PRO CYCLING
WASMUS Nienke BPC BIEHLER PRO CYCLING
KLEMENT Melanie BPC BIEHLER PRO CYCLING
GRÖNDAHL Antonia ISOREX CYCLING TEAM
LANE-WRIGHT Crystal ISOREX CYCLING TEAM
STONE Isabella ISOREX CYCLING TEAM
MEAKIN Emily ISOREX CYCLING TEAM
LURQUIN Alyssa ISOREX CYCLING TEAM
DE WULF Yasmine ISOREX CYCLING TEAM
GUTIERREZ RUIZ Sheyla MOV MOVISTAR TEAM
RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria MOV MOVISTAR TEAM
LENSECLAES Ditte ILLI-BIKES CYCLING TEAM
GEOGHEGAN Michelle ILLI-BIKES CYCLING TEAM
MORGAN Savannah ILLI-BIKES CYCLING TEAM
VANDERHEYDEN Liena ILLI-BIKES CYCLING TEAM
GUAZZINI Vittoria VAL VALCAR CYLANCE CYCLING
PERSICO Silvia VAL VALCAR CYLANCE CYCLING
VIGILIA Alessia VAL VALCAR CYLANCE CYCLING
SWINKELS Sylvie PHV PARKHOTEL VALKENBURG
ADEGEEST Loes PHV PARKHOTEL VALKENBURG
DE LANGHE Luca KEUKENS REDANT CYCLING TEAM
ERIKSEN Malin KEUKENS REDANT CYCLING TEAM
VAN LAETHEM Ayse KEUKENS REDANT CYCLING TEAM
JARY Rachel KEUKENS REDANT CYCLING TEAM
VANDER SANDE Elise KEUKENS REDANT CYCLING TEAM
BARBIERI Rachele BPK BEPINK
MOBERG Emilie TVC TEAM VIRTU CYCLING
KRÖGER Mieke TVC TEAM VIRTU CYCLING
FEYTENS Ellen MULTUM ACCOUNTANTS LADIES CYCLINGTEAM
HAERS Carolien MULTUM ACCOUNTANTS LADIES CYCLINGTEAM
HUITFELDT Josefine MULTUM ACCOUNTANTS LADIES CYCLINGTEAM
JOHANSSON Hanna MULTUM ACCOUNTANTS LADIES CYCLINGTEAM
ROOIJAKKERS Paulien CCC CCC-LIV
BRAAM Danique LSL LOTTO SOUDAL LADIES