Holender Casper van Uden triumfował na trasie juniorskiego Kuurne-Bruksela-Kuurne.

Niespełna 124 kilometry mieli do pokonania juniorzy na trasie 19. edycji Kuurne-Bruksela-Kuurne. W połowie trasy na młodych adeptów kolarstwa czekało kilka ciężkich “hopek” na czele z Oude Kwaremont, Volkegembergiem i Nokerebergiem. Niestety na liście startowej nie było Polaków.

Wyścig dla juniorów nie rozpoczął się szczęśliwie. Na samym początku doszło do dwóch dużych kraks, a jedna była sprowokowana przez samochód organizatora…

Po tych nerwowych chwilach z peletonu oderwali się Thomas Gloag (South East Region) i Loe van Belle (StreetJump – Forte Development Team). Po 25 kilometrach dojechali do nich Antonin Corvaisier (Cref Pays de la Loire) i Oscar Nillson-Julien (Wielka Brytania).

Już w połowie dystansu dojechało do nich kilkunastu faworytów wyścigu i ta grupa szybko wypracowała sobie przewagę nad peletonem. 20 kilometrów przed metą na solowy atak zdecydował się Lewis Askey (South East Region). Zwycięzca ubiegłorocznego Paris – Roubaix juniorów nie zdołał odjechać konkurentom.

Ostatecznie o wyniku zadecydował finisz z grupki. Najszybszy okazał się Casper van Uden (Acrog Pauwels Sauzen). Drugi był Antonin Corvaisier (Cref Pays de la Loire), a trzeci Bodi del Grosso (Spiderking Soenens U19).

Wyniki:

1 VAN UDEN Casper ACROG-PAUWELS SAUZEN-BALEN BC les 123,2 km en 3h05’43” (moy. 39,803 km/h)
2 CORVAISIER Antonin CREF PAYS DE LA LOIRE 00:00
3 DEL GROSSO Bodi SPIDERKING-SOENENS U19 DEVELOPMENT TEAM 00:00
4 HAYTER Leo GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM 00:00
5 REES Oliver HMT CYCLING TEAM 00:00
6 ASKEY Lewis SOUTH EAST REGION BC 00:00
7 VAN VEENENDAAL Hidde WV DE JONGE RENNER 00:00
8 GLOAG Thomas SOUTH EAST REGION BC 00:00
9 LØLAND Sakarias Koller TEAM NTG KONGSVINGER 00:00
10 VAN BELLE Loe STREETJUMP-FORTE DEVELOPMENT TEAM 00:00
11 MARTHE Nicolas VELO CLUB ARDENNES 00:00
12 VAN HAMME Wout BRAIN² OLYMPIA TIENEN 00:03
13 VAN DYCK Jarne CRABBE TOITURES-CC CHEVIGNY 00:05
14 FRETIN Milan ZANNATA-GALLOO TEAM 00:10
15 DEBRUYNE Ramses ACROG-PAUWELS SAUZEN-BALEN BC 00:12
16 BRIDGES Zach GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM 00:16
17 ORINS Robin ACROG-PAUWELS SAUZEN-BALEN BC 01:13
18 ROOTKIN-GRAY Jack GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM 01:18
19 NILSSON-JULIEN Oscar GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM 01:18
20 VANDENBORRE Mathias SPIDERKING-SOENENS U19 DEVELOPMENT TEAM 02:38
21 VERBEECK Calvin VAN MOER LOGISTICS CYCLING TEAM 02:38
22 BILYARD Louis ZAPPI JUNIORS RACING 02:38
23 SCHARRE Stef AVIA-RUDYCO-JANATRANS CYCLING TEAM 02:38
24 NEWMARK Finley SOUTH EAST REGION BC 02:38
25 HOHMANN Lars WV DE JONGE RENNER 02:38
26 DE DECKER Tijl ZANNATA-GALLOO TEAM 02:38
27 VANGHELUWE Warre GAVERZICHT-BE-OKAY 02:38
28 OLLIVIER Clément ARGENTEUIL VAL DE SEINE 02:38
29 ROBERTS Owain SOUTH EAST REGION BC 02:38
30 RASENBERG Martijn RIDLEY-HERMANS DT 02:38
31 DEHAIRS Simon BRAIN² OLYMPIA TIENEN 02:38
32 PIERRE Eliott ARGENTEUIL VAL DE SEINE 02:38
33 CRAPS Lars BRAIN² OLYMPIA TIENEN 02:38
34 LABBE Benjamin OGS U19 CYCLING TEAM 02:38
35 PAVONE Gianni WV DE JONGE RENNER 02:38
36 KNIGHT Oliver HMT CYCLING TEAM 02:45
37 JOHANSSON Oskar Myrestøl TEAM NTG KONGSVINGER 03:38
38 HAINES Alex HMT CYCLING TEAM 03:38
39 NONNEMAN Maxim AVIA-RUDYCO-JANATRANS CYCLING TEAM 03:55
40 HUENS Axel OGS U19 CYCLING TEAM 03:55
41 DHAEYE Enrico ACROG-PAUWELS SAUZEN-BALEN BC 04:01
42 KRIJNSEN Jelte WILLEBRORD WIL VOORUIT 04:01
43 YOUNG Jenson HMT CYCLING TEAM 04:03
44 HUYS Branko AVIA-RUDYCO-JANATRANS CYCLING TEAM 04:03
45 BROUWERS Emile AVIA-RUDYCO-JANATRANS CYCLING TEAM 04:03
46 STOCKWELL Oliver GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM 04:03
47 LEDREUX Lilian CREF PAYS DE LA LOIRE 04:03
48 VAN DER TUUK Axel SPIDERKING-SOENENS U19 DEVELOPMENT TEAM 04:03
49 TENE Rotem CYCLING TEAM LUC WALLAYS-JONGE RENNERS 04:03
50 LE CLAIRE Theo CREF PAYS DE LA LOIRE 04:12
51 VANDENBULCKE Alex ZANNATA-GALLOO TEAM 04:12
52 DE LIE Arnaud CRABBE TOITURES-CC CHEVIGNY 04:12
53 HOSTEN Ian VZW WP DE MOLENSPURTERS MEULEBEKE 04:17
54 MIJNSBERGEN Thomas WILLEBRORD WIL VOORUIT 04:17
55 VAN SINTMAARTENSDIJK Roel WILLEBRORD WIL VOORUIT 04:17
56 BUIJSSE Lukas ZANNATA-GALLOO TEAM 04:17
57 MARTENS Thomas GAVERZICHT-BE-OKAY 04:21
58 SCHUCH Mike STREETJUMP-FORTE DEVELOPMENT TEAM 04:25
59 LECHANTRE Bastien OGS U19 CYCLING TEAM 04:27
60 RYAN Archie ZAPPI JUNIORS RACING 04:28
61 VAN RYCKEGHEM Lars CYCLING TEAM LUC WALLAYS-JONGE RENNERS 04:28
62 GESNOUIN Tristan MIX. CENTRE DE FORMATION NANTES ATLANTIQUE 04:28
63 GASPARD Julien VELO CLUB ARDENNES 04:28
64 SPIJKER Luuk WILLEBRORD WIL VOORUIT 04:28
65 PAGNIER Louka ARGENTEUIL VAL DE SEINE 04:28
66 RUSHBY Max HMT CYCLING TEAM 04:49

Wycofali się:
DE NEVE Tomas ACROG-PAUWELS SAUZEN-BALEN BC
ERAUW Thiemo BRAIN² OLYMPIA TIENEN
LAGROU Stan BRAIN² OLYMPIA TIENEN
VERMEULEN Robban ZANNATA-GALLOO TEAM
CLAUS Benoît CYCLING TEAM LUC WALLAYS-JONGE RENNERS
DE NEVE Arthur CYCLING TEAM LUC WALLAYS-JONGE RENNERS
NUYTTEN Michiel CYCLING TEAM LUC WALLAYS-JONGE RENNERS
VANSTEENKISTE Joshua VZW WP DE MOLENSPURTERS MEULEBEKE
MAEYAERT Baptiste VZW WP DE MOLENSPURTERS MEULEBEKE
DECLERCK Eli VZW WP DE MOLENSPURTERS MEULEBEKE
MEEUS Sander VZW WP DE MOLENSPURTERS MEULEBEKE
VERCAUTEREN Thomas AVIA-RUDYCO-JANATRANS CYCLING TEAM
BERT Jasper GAVERZICHT-BE-OKAY
DESMET Timo GAVERZICHT-BE-OKAY
VANDERBEKE Aiden GAVERZICHT-BE-OKAY
PORTSMOUTH Tom SPIDERKING-SOENENS U19 DEVELOPMENT TEAM
THEUWS Bart SPIDERKING-SOENENS U19 DEVELOPMENT TEAM
LEBRUN Robin VELO CLUB ARDENNES
GOEBEERT Théo VELO CLUB ARDENNES
REX Konstantin VELO CLUB ARDENNES
VAN HOUT Luca CRABBE TOITURES-CC CHEVIGNY
GROOTJANS Jente CRABBE TOITURES-CC CHEVIGNY
GILLES Florent CRABBE TOITURES-CC CHEVIGNY
SMET Jorre VAN MOER LOGISTICS CYCLING TEAM
PERMENTIER Emano VAN MOER LOGISTICS CYCLING TEAM
DE CLEEN Wouter VAN MOER LOGISTICS CYCLING TEAM
ROGIERS Lucas VAN MOER LOGISTICS CYCLING TEAM
LECLERCQ Clément OGS U19 CYCLING TEAM
RAMON Lucien OGS U19 CYCLING TEAM
JAMIN Leo Paul MIX. CENTRE DE FORMATION NANTES ATLANTIQUE
POUVREAU Enzo MIX. CENTRE DE FORMATION NANTES ATLANTIQUE
COTTEREAU Clement MIX. CENTRE DE FORMATION NANTES ATLANTIQUE
CHARRIER Tom MIX. CENTRE DE FORMATION NANTES ATLANTIQUE
MONNIER Bryan CREF PAYS DE LA LOIRE
BOULAIS Paul CREF PAYS DE LA LOIRE
MORVAN Thomas ARGENTEUIL VAL DE SEINE
DE BONA Anthony ARGENTEUIL VAL DE SEINE
BREIN Sindre Hvesser TEAM NTG KONGSVINGER
FJELLHEIM Henrik Teslo TEAM NTG KONGSVINGER
SVESTAD-BÅRDSENG Embret TEAM NTG KONGSVINGER
MILLS-KEELING George SOUTH EAST REGION BC
COUZENS Tom ZAPPI JUNIORS RACING
BLAIN Jamieson ZAPPI JUNIORS RACING
DONLEY Shay ZAPPI JUNIORS RACING
DE KOK Mathijs WV DE JONGE RENNER
VAN DER HOEVEN Luc WV DE JONGE RENNER
ZWAAN Wouter WILLEBRORD WIL VOORUIT
KRAAIJENBRINK Jasper RIDLEY-HERMANS DT
BOSHOVEN Arjan RIDLEY-HERMANS DT
SMEETS Tom RIDLEY-HERMANS DT
VERSÉE Younes RIDLEY-HERMANS DT
WILSHAUS Serginho UW&TC DE VOLHARDING
MEIJDAM Sam UW&TC DE VOLHARDING
DE ZEEUW Timo UW&TC DE VOLHARDING
VEENHUIS Ole UW&TC DE VOLHARDING
WIJFJE Rowan UW&TC DE VOLHARDING
V.D. GRACHT Niels STREETJUMP-FORTE DEVELOPMENT TEAM
SIJBRANDI Philip STREETJUMP-FORTE DEVELOPMENT TEAM
VAN DE WEERDHOF Wouter STREETJUMP-FORTE DEVELOPMENT TEAM