fot. Twitter

Tegoroczny Tour of Oman należy do Alexeya Lutsenki. Kolarz Astany wygrał już dwa etapy, a dzisiaj triumfował na królewskim odcinku. Mistrz Kazachstanu powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej.

Piąty etap określany był mianem królewskiego. To na nim, a dokładnie na finałowym podjeździe, miały rozegrać się losy całego wyścigu. Trasa z Samayil na Al Jabal Al Akhdar (zwane jako Green Mountain) liczyła 154 kilometry. Finałowa wspinaczka to prawie 6 kilometrów z nachyleniem ponad 10%.

Po kilku kilometrach utworzyła się ucieczka w składzie: Julien Duval (AG2R La Mondiale), Julien Mortier (Wallonie-Bruxelles), Fabian Grellier, Romain Cardis (obaj Direct Energie), Stijn Steels (Roompot-Charles) i Kenneth van Rooy (Sport Vlaanderen-Baloise). Maksymalnie przewaga wynosiła 6 minut.

Na 20 kilometrów przed metą ucieczka miała ponad 4 minuty przewagi. Uciekinierzy jako pierwsi rozpoczęli podjazd, a najlepiej z nich radził sobie Grellier, który walczył z najlepszymi o zwycięstwo.

W końcówce Francuza wyprzedził Alexey Lutsenko. Lider wyścigu sięgnął po trzecie zwycięstwo etapowe. Grellier stracił 7 sekund, a trzeci Domenico Pozzovivo 11 sekund. Najlepszy z kolarzy CCC Team, Michael Schar był 23. ze stratą minuty i 50 sekund.

Przed ostatnim etapem Lutsenko ma 44 sekundy przewagi nad Pozzovivo. Trzeci Jesus Herrada traci już 47 sekund.

Klasyfikacja 5. etapu:

RANK RIDER RIDER NO. TEAM TIMES GAP B P
1  ALEXEY LUTSENKO 1 ASTANA PRO TEAM 03H 44′ 03” B : 10”
2  FABIEN GRELLIER 105 DIRECT ENERGIE 03H 44′ 10” + 00H 00′ 07” B : 6”
3  DOMENICO POZZOVIVO 21 BAHRAIN – MERIDA 03H 44′ 14” + 00H 00′ 11” B : 4”
4  RUI COSTA 33 UAE TEAM EMIRATES 03H 44′ 22” + 00H 00′ 19”
5  ELIE GESBERT 93 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 44′ 22” + 00H 00′ 19”
6  JESUS HERRADA 41 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H 44′ 22” + 00H 00′ 19”
7  JAN POLANC 37 UAE TEAM EMIRATES 03H 44′ 26” + 00H 00′ 23”
8  FABIEN DOUBEY 125 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 03H 44′ 33” + 00H 00′ 30”
9  MATHIAS FRANK 71 AG2R LA MONDIALE 03H 44′ 42” + 00H 00′ 39”
10  MATTEO FABBRO 56 TEAM KATUSHA ALPECIN 03H 44′ 47” + 00H 00′ 44”
11  PIETER WEENING 131 ROOMPOT – CHARLES 03H 44′ 47” + 00H 00′ 44”
12  JHON DARWIN ATAPUMA HURTADO 42 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H 44′ 49” + 00H 00′ 46”
13  ELIOT LIETAER 154 WALLONIE BRUXELLES 03H 44′ 49” + 00H 00′ 46”
14  BRANDON MCNULTY 111 RALLY UHC CYCLING 03H 44′ 54” + 00H 00′ 51”
15  STEFF CRAS 55 TEAM KATUSHA ALPECIN 03H 45′ 06” + 00H 01′ 03”
16  JACQUES WILLEM JANSE VAN RENSBURG 83 TEAM DIMENSION DATA 03H 45′ 09” + 00H 01′ 06”
17  QUENTIN PACHER 66 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 03H 45′ 10” + 00H 01′ 07”
18  JULIEN MORTIER 155 WALLONIE BRUXELLES 03H 45′ 39” + 00H 01′ 36” B : 1”
19  ANDREA GAROSIO 24 BAHRAIN – MERIDA 03H 45′ 42” + 00H 01′ 39”
20  RYAN GIBBONS 82 TEAM DIMENSION DATA 03H 45′ 46” + 00H 01′ 43”
21  BART DE CLERCQ 121 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 03H 45′ 46” + 00H 01′ 43”
22  OLIVER NAESEN 75 AG2R LA MONDIALE 03H 45′ 46” + 00H 01′ 43”
23  MICHAEL SCHÄR 13 CCC TEAM 03H 45′ 53” + 00H 01′ 50”
24  MAURITS LAMMERTINK 134 ROOMPOT – CHARLES 03H 46′ 01” + 00H 01′ 58”
25  BENJAMIN DECLERCQ 173 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 03H 46′ 08” + 00H 02′ 05”
26  JESPER HANSEN 44 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H 46′ 11” + 00H 02′ 08”
27  ENRICO GASPAROTTO 81 TEAM DIMENSION DATA 03H 46′ 11” + 00H 02′ 08”
28  IAN BOSWELL 54 TEAM KATUSHA ALPECIN 03H 46′ 11” + 00H 02′ 08”
29  IURI FILOSI 142 DELKO MARSEILLE PROVENCE 03H 46′ 29” + 00H 02′ 26”
30  MARCO MINNAARD 126 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 03H 46′ 29” + 00H 02′ 26”
31  STIJN STEELS 136 ROOMPOT – CHARLES 03H 46′ 35” + 00H 02′ 32” B : 2”
32  GREG VAN AVERMAET 11 CCC TEAM 03H 46′ 43” + 00H 02′ 40”
33  HUGO HOULE 5 ASTANA PRO TEAM 03H 46′ 43” + 00H 02′ 40”
34  PATRICK MÜLLER 65 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 03H 46′ 45” + 00H 02′ 42”
35  TOM-JELTE SLAGTER 86 TEAM DIMENSION DATA 03H 46′ 51” + 00H 02′ 48”
36  LUIS ANGEL MATE MARDONES 46 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H 46′ 51” + 00H 02′ 48”
37  EMIEL PLANCKAERT 175 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 03H 47′ 15” + 00H 03′ 12”
38  ARJEN LIVYNS 135 ROOMPOT – CHARLES 03H 47′ 22” + 00H 03′ 19”
39  JULEN IRIZAR LASKURAIN 165 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 03H 47′ 32” + 00H 03′ 29”
40  RETO HOLLENSTEIN 57 TEAM KATUSHA ALPECIN 03H 47′ 39” + 00H 03′ 36”
41  THOMAS DEGAND 124 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 03H 47′ 51” + 00H 03′ 48”
42  HECTOR SAEZ BENITO 162 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 03H 47′ 53” + 00H 03′ 50”
43  ZHANDOS BIZHIGITOV 3 ASTANA PRO TEAM 03H 48′ 19” + 00H 04′ 16”
44  LUKASZ WISNIOWSKI 17 CCC TEAM 03H 48′ 45” + 00H 04′ 42”
45  JESPER ASSELMAN 132 ROOMPOT – CHARLES 03H 49′ 05” + 00H 05′ 02”
46  ARITZ BAGUES KALPARSORO 163 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 03H 49′ 10” + 00H 05′ 07”
47  MIKEL ARISTI GARDOKI 161 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 03H 49′ 10” + 00H 05′ 07”
48  KENNETH VAN ROOY 177 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 03H 49′ 22” + 00H 05′ 19” B : 6”
49  GUILLAUME VAN KEIRSBULCK 16 CCC TEAM 03H 49′ 46” + 00H 05′ 43”
50  GIJS VAN HOECKE 14 CCC TEAM 03H 49′ 46” + 00H 05′ 43”
51  STIJN VANDENBERGH 76 AG2R LA MONDIALE 03H 50′ 10” + 00H 06′ 07”
52  ROMAIN CARDIS 103 DIRECT ENERGIE 03H 50′ 10” + 00H 06′ 07” B : 3”
53  JULIEN DUVAL 73 AG2R LA MONDIALE 03H 50′ 10” + 00H 06′ 07”
54  ROBERT BRITTON 112 RALLY UHC CYCLING 03H 50′ 10” + 00H 06′ 07”
55  YUKIYA ARASHIRO 22 BAHRAIN – MERIDA 03H 50′ 28” + 00H 06′ 25”
56  ANTONIO NIBALI 26 BAHRAIN – MERIDA 03H 50′ 42” + 00H 06′ 39”
57  AMAURY CAPIOT 171 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 03H 50′ 42” + 00H 06′ 39”
58  SONNY COLBRELLI 23 BAHRAIN – MERIDA 03H 50′ 47” + 00H 06′ 44”
59  BAPTISTE PLANCKAERT 151 WALLONIE BRUXELLES 03H 50′ 52” + 00H 06′ 49”
60  NATHAN VAN HOOYDONCK 15 CCC TEAM 03H 50′ 59” + 00H 06′ 56”
61  CLEMENT VENTURINI 77 AG2R LA MONDIALE 03H 51′ 04” + 00H 07′ 01”
62  MILAN MENTEN 174 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 03H 51′ 11” + 00H 07′ 08”
63  ENRICO BATTAGLIN 52 TEAM KATUSHA ALPECIN 03H 51′ 19” + 00H 07′ 16”
64  BAGDONAS GEDIMINAS 74 AG2R LA MONDIALE 03H 51′ 28” + 00H 07′ 25”
65  JACO VENTER 87 TEAM DIMENSION DATA 03H 51′ 40” + 00H 07′ 37”
66  CLÉMENT RUSSO 96 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 51′ 58” + 00H 07′ 55”
67  LAURENT PICHON 95 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 51′ 58” + 00H 07′ 55”
68  JÉRÉMY LEVEAU 146 DELKO MARSEILLE PROVENCE 03H 52′ 09” + 00H 08′ 06”
69  KENNY DEHAES 152 WALLONIE BRUXELLES 03H 52′ 11” + 00H 08′ 08”
70  NIKI TERPSTRA 101 DIRECT ENERGIE 03H 52′ 31” + 00H 08′ 28”
71  PIM LIGTHART 106 DIRECT ENERGIE 03H 52′ 38” + 00H 08′ 35”
72  DOMEN NOVAK 27 BAHRAIN – MERIDA 03H 52′ 49” + 00H 08′ 46”
73  DAVIDE BALLERINI 2 ASTANA PRO TEAM 03H 52′ 59” + 00H 08′ 56”
74  BENOIT JARRIER 94 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 53′ 04” + 00H 09′ 01”
75  KEVIN REZA 67 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 03H 53′ 04” + 00H 09′ 01”
76  JÉRÔME BAUGNIES 122 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 03H 53′ 15” + 00H 09′ 12”
77  JULIEN MORICE 64 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 03H 53′ 15” + 00H 09′ 12”
78  JENTHE BIERMANS 53 TEAM KATUSHA ALPECIN 03H 53′ 15” + 00H 09′ 12”
79  JOHAN LE BON 63 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 03H 53′ 15” + 00H 09′ 12”
80  PREBEN VAN HECKE 176 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 03H 53′ 15” + 00H 09′ 12”
81  PIET ALLEGAERT 172 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 03H 53′ 15” + 00H 09′ 12”
82  BRENTON JONES 145 DELKO MARSEILLE PROVENCE 03H 53′ 15” + 00H 09′ 12”
83  JAVIER MORENO BAZAN 141 DELKO MARSEILLE PROVENCE 03H 53′ 15” + 00H 09′ 12”
84  MARCO MARCATO 35 UAE TEAM EMIRATES 03H 53′ 29” + 00H 09′ 26”
85  KRISTIJAN KOREN 25 BAHRAIN – MERIDA 03H 53′ 29” + 00H 09′ 26”
86  EVAN HUFFMAN 115 RALLY UHC CYCLING 03H 53′ 52” + 00H 09′ 49”
87  CYRIL LEMOINE 45 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H 54′ 06” + 00H 10′ 03”
88  LUKAS SPENGLER 156 WALLONIE BRUXELLES 03H 54′ 15” + 00H 10′ 12”
89  EMILS LIEPINS 153 WALLONIE BRUXELLES 03H 54′ 15” + 00H 10′ 12”
90  SILVAN DILLIER 72 AG2R LA MONDIALE 03H 54′ 19” + 00H 10′ 16”
91  NICCOLÒ BONIFAZIO 102 DIRECT ENERGIE 03H 54′ 28” + 00H 10′ 25”
92  MAGNUS CORT NIELSEN 6 ASTANA PRO TEAM 03H 54′ 45” + 00H 10′ 42”
93  NACER BOUHANNI 43 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H 54′ 51” + 00H 10′ 48”
94  GEOFFREY SOUPE 47 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H 54′ 56” + 00H 10′ 53”
95  DAMIEN GAUDIN 104 DIRECT ENERGIE 03H 54′ 56” + 00H 10′ 53”
96  PIER ANDRE COTE 113 RALLY UHC CYCLING 03H 54′ 56” + 00H 10′ 53”
97  BRYAN COQUARD 61 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 03H 54′ 56” + 00H 10′ 53”
98  ALEXIS GUERIN 144 DELKO MARSEILLE PROVENCE 03H 55′ 00” + 00H 10′ 57”
99  ROBERT THOMAS WAGNER 97 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 55′ 09” + 00H 11′ 06”
100  ANDRÉ GREIPEL 91 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 55′ 09” + 00H 11′ 06”
101  ADRIEN PETIT 107 DIRECT ENERGIE 03H 56′ 21” + 00H 12′ 18”
102  LIONEL TAMINIAUX 157 WALLONIE BRUXELLES 03H 56′ 30” + 00H 12′ 27”
103  ARTYOM ZAKHAROV 7 ASTANA PRO TEAM 03H 56′ 52” + 00H 12′ 49”
104  YEVGENIY GIDICH 4 ASTANA PRO TEAM 03H 56′ 52” + 00H 12′ 49”
105  ADAM DE VOS 114 RALLY UHC CYCLING 03H 56′ 52” + 00H 12′ 49”
106  KAMIL GRADEK 12 CCC TEAM 03H 56′ 52” + 00H 12′ 49”
107  SERGIO RODRIGUEZ RECHE 166 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 03H 56′ 56” + 00H 12′ 53”
108  BORIS VALLEE 127 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 03H 57′ 01” + 00H 12′ 58”
109  JOHN MURPHY 117 RALLY UHC CYCLING 03H 57′ 15” + 00H 13′ 12”
110  TYLER MAGNER 116 RALLY UHC CYCLING 03H 57′ 15” + 00H 13′ 12”
111  EVALDAS SISKEVICIUS 147 DELKO MARSEILLE PROVENCE 03H 57′ 25” + 00H 13′ 22”
112  ALEXANDER KRISTOFF 31 UAE TEAM EMIRATES 03H 57′ 25” + 00H 13′ 22”
113  SVEN ERIK BYSTRØM 32 UAE TEAM EMIRATES 03H 57′ 25” + 00H 13′ 22”
114  VEGARD STAKE LAENGEN 34 UAE TEAM EMIRATES 03H 57′ 25” + 00H 13′ 22”
115  BOY VAN POPPEL 137 ROOMPOT – CHARLES 03H 57′ 27” + 00H 13′ 24”
116  KRIS BOECKMANS 62 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 03H 57′ 30” + 00H 13′ 27”
117  GIACOMO NIZZOLO 84 TEAM DIMENSION DATA 03H 57′ 31” + 00H 13′ 28”
118  EDUARD-MICHAEL GROSU 143 DELKO MARSEILLE PROVENCE 03H 57′ 43” + 00H 13′ 40”
119  JOSE DANIEL VIEJO REDONDO 167 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 03H 59′ 14” + 00H 15′ 11”
Klasyfikacja generalna:
RANK RIDER RIDER NO. TEAM TIMES GAP B P
1  ALEXEY LUTSENKO 1 ASTANA PRO TEAM 18H 38′ 39” B : 30”
2  DOMENICO POZZOVIVO 21 BAHRAIN – MERIDA 18H 39′ 23” + 00H 00′ 44” B : 4”
3  JESUS HERRADA 41 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 18H 39′ 26” + 00H 00′ 47” B : 6”
4  RUI COSTA 33 UAE TEAM EMIRATES 18H 39′ 32” + 00H 00′ 53”
5  ELIE GESBERT 93 TEAM ARKEA – SAMSIC 18H 39′ 42” + 00H 01′ 03”
6  JAN POLANC 37 UAE TEAM EMIRATES 18H 39′ 53” + 00H 01′ 14”
7  ELIOT LIETAER 154 WALLONIE BRUXELLES 18H 40′ 04” + 00H 01′ 25”
8  FABIEN DOUBEY 125 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 18H 40′ 10” + 00H 01′ 31”
9  BRANDON MCNULTY 111 RALLY UHC CYCLING 18H 40′ 22” + 00H 01′ 43”
10  QUENTIN PACHER 66 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 18H 40′ 30” + 00H 01′ 51”
11  STEFF CRAS 55 TEAM KATUSHA ALPECIN 18H 40′ 32” + 00H 01′ 53”
12  JACQUES WILLEM JANSE VAN RENSBURG 83 TEAM DIMENSION DATA 18H 40′ 33” + 00H 01′ 54”
13  MATTEO FABBRO 56 TEAM KATUSHA ALPECIN 18H 40′ 39” + 00H 02′ 00”
14  MATHIAS FRANK 71 AG2R LA MONDIALE 18H 40′ 57” + 00H 02′ 18”
15  RYAN GIBBONS 82 TEAM DIMENSION DATA 18H 41′ 02” + 00H 02′ 23” B : 4”
16  OLIVER NAESEN 75 AG2R LA MONDIALE 18H 41′ 06” + 00H 02′ 27”
17  GREG VAN AVERMAET 11 CCC TEAM 18H 41′ 43” + 00H 03′ 04” B : 10”
18  IURI FILOSI 142 DELKO MARSEILLE PROVENCE 18H 41′ 57” + 00H 03′ 18”
19  BENJAMIN DECLERCQ 173 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 18H 42′ 14” + 00H 03′ 35”
20  MICHAEL SCHÄR 13 CCC TEAM 18H 43′ 59” + 00H 05′ 20” B : 5”
21  ENRICO GASPAROTTO 81 TEAM DIMENSION DATA 18H 44′ 06” + 00H 05′ 27”
22  LUKASZ WISNIOWSKI 17 CCC TEAM 18H 44′ 39” + 00H 06′ 00”
23  MIKEL ARISTI GARDOKI 161 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 18H 45′ 28” + 00H 06′ 49”
24  RETO HOLLENSTEIN 57 TEAM KATUSHA ALPECIN 18H 45′ 39” + 00H 07′ 00”
25  JHON DARWIN ATAPUMA HURTADO 42 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 18H 46′ 17” + 00H 07′ 38” B : 2”
26  FABIEN GRELLIER 105 DIRECT ENERGIE 18H 47′ 10” + 00H 08′ 31” B : 6”
27  JULIEN MORTIER 155 WALLONIE BRUXELLES 18H 47′ 31” + 00H 08′ 52” B : 1”
28  JESPER HANSEN 44 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 18H 47′ 47” + 00H 09′ 08”
29  LUIS ANGEL MATE MARDONES 46 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 18H 48′ 21” + 00H 09′ 42”
30  THOMAS DEGAND 124 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 18H 48′ 51” + 00H 10′ 12”
31  TOM-JELTE SLAGTER 86 TEAM DIMENSION DATA 18H 49′ 02” + 00H 10′ 23”
32  NIKI TERPSTRA 101 DIRECT ENERGIE 18H 49′ 37” + 00H 10′ 58”
33  PATRICK MÜLLER 65 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 18H 49′ 43” + 00H 11′ 04”
34  ENRICO BATTAGLIN 52 TEAM KATUSHA ALPECIN 18H 49′ 45” + 00H 11′ 06”
35  CLEMENT VENTURINI 77 AG2R LA MONDIALE 18H 49′ 46” + 00H 11′ 07” B : 4”
36  MAURITS LAMMERTINK 134 ROOMPOT – CHARLES 18H 50′ 53” + 00H 12′ 14”
37  HUGO HOULE 5 ASTANA PRO TEAM 18H 50′ 56” + 00H 12′ 17”
38  STIJN STEELS 136 ROOMPOT – CHARLES 18H 51′ 15” + 00H 12′ 36” B : 2”
39  JESPER ASSELMAN 132 ROOMPOT – CHARLES 18H 51′ 27” + 00H 12′ 48”
40  SONNY COLBRELLI 23 BAHRAIN – MERIDA 18H 51′ 37” + 00H 12′ 58” B : 10”
41  BAPTISTE PLANCKAERT 151 WALLONIE BRUXELLES 18H 52′ 33” + 00H 13′ 54”
42  KRISTIJAN KOREN 25 BAHRAIN – MERIDA 18H 53′ 20” + 00H 14′ 41”
43  MILAN MENTEN 174 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 18H 53′ 33” + 00H 14′ 54”
44  SILVAN DILLIER 72 AG2R LA MONDIALE 18H 53′ 52” + 00H 15′ 13”
45  ROBERT BRITTON 112 RALLY UHC CYCLING 18H 54′ 13” + 00H 15′ 34”
46  GIJS VAN HOECKE 14 CCC TEAM 18H 55′ 34” + 00H 16′ 55”
47  ALEXANDER KRISTOFF 31 UAE TEAM EMIRATES 18H 56′ 32” + 00H 17′ 53” B : 16”
48  BART DE CLERCQ 121 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 18H 57′ 03” + 00H 18′ 24”
49  IAN BOSWELL 54 TEAM KATUSHA ALPECIN 18H 57′ 03” + 00H 18′ 24” B : 6”
50  NATHAN VAN HOOYDONCK 15 CCC TEAM 18H 57′ 03” + 00H 18′ 24” B : 1”
51  DOMEN NOVAK 27 BAHRAIN – MERIDA 18H 58′ 10” + 00H 19′ 31”
52  SVEN ERIK BYSTRØM 32 UAE TEAM EMIRATES 18H 58′ 25” + 00H 19′ 46”
53  MARCO MINNAARD 126 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 18H 58′ 25” + 00H 19′ 46”
54  DAMIEN GAUDIN 104 DIRECT ENERGIE 18H 58′ 55” + 00H 20′ 16” B : 1”
55  AMAURY CAPIOT 171 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 18H 59′ 07” + 00H 20′ 28” B : 3”
56  MARCO MARCATO 35 UAE TEAM EMIRATES 18H 59′ 10” + 00H 20′ 31”
57  STIJN VANDENBERGH 76 AG2R LA MONDIALE 18H 59′ 38” + 00H 20′ 59”
58  PIETER WEENING 131 ROOMPOT – CHARLES 18H 59′ 51” + 00H 21′ 12”
59  DAVIDE BALLERINI 2 ASTANA PRO TEAM 18H 59′ 52” + 00H 21′ 13”
60  KENNETH VAN ROOY 177 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 19H 00′ 09” + 00H 21′ 30” B : 7”
61  PIM LIGTHART 106 DIRECT ENERGIE 19H 00′ 55” + 00H 22′ 16”
62  VEGARD STAKE LAENGEN 34 UAE TEAM EMIRATES 19H 00′ 56” + 00H 22′ 17”
63  ZHANDOS BIZHIGITOV 3 ASTANA PRO TEAM 19H 00′ 58” + 00H 22′ 19”
64  GUILLAUME VAN KEIRSBULCK 16 CCC TEAM 19H 01′ 03” + 00H 22′ 24”
65  MAGNUS CORT NIELSEN 6 ASTANA PRO TEAM 19H 01′ 07” + 00H 22′ 28”
66  ANDREA GAROSIO 24 BAHRAIN – MERIDA 19H 01′ 16” + 00H 22′ 37”
67  ARJEN LIVYNS 135 ROOMPOT – CHARLES 19H 01′ 32” + 00H 22′ 53” B : 1”
68  HECTOR SAEZ BENITO 162 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 19H 02′ 43” + 00H 24′ 04”
69  ANDRÉ GREIPEL 91 TEAM ARKEA – SAMSIC 19H 02′ 53” + 00H 24′ 14”
70  YUKIYA ARASHIRO 22 BAHRAIN – MERIDA 19H 03′ 10” + 00H 24′ 31”
71  ANTONIO NIBALI 26 BAHRAIN – MERIDA 19H 03′ 19” + 00H 24′ 40”
72  JÉRÉMY LEVEAU 146 DELKO MARSEILLE PROVENCE 19H 03′ 29” + 00H 24′ 50” B : 2”
73  NICCOLÒ BONIFAZIO 102 DIRECT ENERGIE 19H 03′ 31” + 00H 24′ 52”
74  LAURENT PICHON 95 TEAM ARKEA – SAMSIC 19H 05′ 11” + 00H 26′ 32”
75  ROMAIN CARDIS 103 DIRECT ENERGIE 19H 05′ 23” + 00H 26′ 44” B : 3”
76  JENTHE BIERMANS 53 TEAM KATUSHA ALPECIN 19H 05′ 49” + 00H 27′ 10”
77  JULIEN DUVAL 73 AG2R LA MONDIALE 19H 05′ 54” + 00H 27′ 15”
78  ADRIEN PETIT 107 DIRECT ENERGIE 19H 06′ 00” + 00H 27′ 21”
79  PIET ALLEGAERT 172 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 19H 06′ 12” + 00H 27′ 33” B : 4”
80  YEVGENIY GIDICH 4 ASTANA PRO TEAM 19H 07′ 31” + 00H 28′ 52”
81  ADAM DE VOS 114 RALLY UHC CYCLING 19H 07′ 50” + 00H 29′ 11”
82  BOY VAN POPPEL 137 ROOMPOT – CHARLES 19H 08′ 19” + 00H 29′ 40”
83  ARITZ BAGUES KALPARSORO 163 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 19H 08′ 36” + 00H 29′ 57” B : 2”
84  EVAN HUFFMAN 115 RALLY UHC CYCLING 19H 09′ 34” + 00H 30′ 55”
85  JAVIER MORENO BAZAN 141 DELKO MARSEILLE PROVENCE 19H 10′ 18” + 00H 31′ 39”
86  JULEN IRIZAR LASKURAIN 165 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 19H 10′ 52” + 00H 32′ 13”
87  BRYAN COQUARD 61 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 19H 11′ 13” + 00H 32′ 34” B : 6”
88  KENNY DEHAES 152 WALLONIE BRUXELLES 19H 11′ 25” + 00H 32′ 46”
89  KAMIL GRADEK 12 CCC TEAM 19H 12′ 05” + 00H 33′ 26”
90  ARTYOM ZAKHAROV 7 ASTANA PRO TEAM 19H 12′ 38” + 00H 33′ 59”
91  JULIEN MORICE 64 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 19H 13′ 02” + 00H 34′ 23”
92  NACER BOUHANNI 43 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 19H 13′ 13” + 00H 34′ 34” B : 4”
93  LUKAS SPENGLER 156 WALLONIE BRUXELLES 19H 13′ 55” + 00H 35′ 16” B : 1”
94  GEOFFREY SOUPE 47 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 19H 14′ 44” + 00H 36′ 05”
95  KEVIN REZA 67 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 19H 14′ 50” + 00H 36′ 11”
96  TYLER MAGNER 116 RALLY UHC CYCLING 19H 15′ 42” + 00H 37′ 03”
97  JÉRÔME BAUGNIES 122 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 19H 15′ 42” + 00H 37′ 03” B : 1”
98  JACO VENTER 87 TEAM DIMENSION DATA 19H 17′ 14” + 00H 38′ 35”
99  SERGIO RODRIGUEZ RECHE 166 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 19H 18′ 24” + 00H 39′ 45”
100  PIER ANDRE COTE 113 RALLY UHC CYCLING 19H 18′ 48” + 00H 40′ 09”
101  PREBEN VAN HECKE 176 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 19H 19′ 13” + 00H 40′ 34” B : 6”
102  EMIEL PLANCKAERT 175 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 19H 20′ 02” + 00H 41′ 23” B : 3”
103  BRENTON JONES 145 DELKO MARSEILLE PROVENCE 19H 20′ 12” + 00H 41′ 33”
104  CYRIL LEMOINE 45 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 19H 20′ 26” + 00H 41′ 47”
105  CLÉMENT RUSSO 96 TEAM ARKEA – SAMSIC 19H 21′ 36” + 00H 42′ 57”
106  EVALDAS SISKEVICIUS 147 DELKO MARSEILLE PROVENCE 19H 22′ 06” + 00H 43′ 27”
107  BAGDONAS GEDIMINAS 74 AG2R LA MONDIALE 19H 22′ 47” + 00H 44′ 08”
108  EMILS LIEPINS 153 WALLONIE BRUXELLES 19H 23′ 02” + 00H 44′ 23”
109  BENOIT JARRIER 94 TEAM ARKEA – SAMSIC 19H 23′ 04” + 00H 44′ 25”
110  ROBERT THOMAS WAGNER 97 TEAM ARKEA – SAMSIC 19H 24′ 49” + 00H 46′ 10”
111  LIONEL TAMINIAUX 157 WALLONIE BRUXELLES 19H 28′ 33” + 00H 49′ 54” B : 5”
112  JOHN MURPHY 117 RALLY UHC CYCLING 19H 28′ 34” + 00H 49′ 55”
113  GIACOMO NIZZOLO 84 TEAM DIMENSION DATA 19H 28′ 50” + 00H 50′ 11”
114  JOSE DANIEL VIEJO REDONDO 167 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 19H 30′ 05” + 00H 51′ 26”
115  ALEXIS GUERIN 144 DELKO MARSEILLE PROVENCE 19H 30′ 44” + 00H 52′ 05” B : 4”
116  JOHAN LE BON 63 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 19H 31′ 39” + 00H 53′ 00”
117  EDUARD-MICHAEL GROSU 143 DELKO MARSEILLE PROVENCE 19H 33′ 56” + 00H 55′ 17”
118  KRIS BOECKMANS 62 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 19H 35′ 19” + 00H 56′ 40”
119  BORIS VALLEE 127 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 19H 35′ 28” + 00H 56′ 49”