Fot. AG2R

Jeden z szerokiego grona faworytów do zwycięstwa w wiosennych klasykach rozpoczyna ściganie w sezonie 2019 podczas hiszpańskiego wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana.

Były mistrz Belgii nie ukrywał, że celem dla niego będą wyścigi na kostce brukowej, ale chciałbym rozpocząć sezon od mocnego uderzenia.

Dobra zima za mną i nie mogę się doczekać ścigania. To najlepszy sposób by przestać zadawać sobie pytania “w jakim miejscu jest moja forma?”. Trening nigdy nie jest taki sam jak rywalizacja na trasie.

Przez okres przygotowawczy pracowałem nad tym, by zrobić kolejny postęp. W grudniu było sporo ciężkich treningów, potem kilka dni odpoczynku i ponownie w styczniu mocna praca. W ostatnim czasie udało się znów nieco odpocząć i mogę rozpocząć ściganie “na świeżości”. Od początku roku zrobiłem już 3700 km i przyjeżdżam na ten wyścig z przekonaniem, że pojadę dobrze. Stęskniłem się za ściganiem.

W wiosennej kampanii klasyków chcę wygrać chociaż jeden i począwszy od Omloop Het Nieuwsblad nie zamierzam przegapić żadnej okazji. Każdy wyścig będzie jak mistrzostwa świata

-zapowiada Naesen.

Oprócz Belga w ekipie Ag2r znaleźli się także inni specjaliści od wyścigów jednodniowych. W Volta a la Comunitat Valenciana zobaczymy także drugiego zawodnika zeszłorocznego Paris-Roubaix, czyli Silvana Dilliera oraz Stijna Vandenbergha.

Pełen skład Ag2r na Volta a la Comunitat Valenciana: Oliver Naesen, Geoffrey Bouchard, Silvan Dillier, Clement Chevrier, Julien Duval, Stijn Vandenbergh, Alexis Gougeard