fot. Tour of Bihor - Belotto

Choć sezon kolarski już na dobre się rozpoczął, ekipa Corendon – Circus wciąż poszukuje wzmocnień. Dziś nowym zawodnikiem ekipy został Otto Vergaerde.

Vergaerde to zawodnik znany głównie z jazdy na torze, lecz w ostatnich latach próbował także swoich sił na szosie. 24-letni kolarz ścigał się m.in. w ekipach Sport Vlaanderen – Baloise oraz Verandas Willems, lecz nie odnosił tam żadnych sukcesów. Teraz trafi do ekipy Corendon – Circus, gdzie spędzi co najmniej rok.

Jeśli chodzi o wyniki indywidualne, Vergaerde nie jest zawodnikiem, który potrafi powalczyć o swoje. Do tej pory udało mu się m.in. zająć ósme miejsce w Circiut de la Sarthe czy wygrać klasyfikację górską Tour of Bihor – Bellotto. W nowym teamie jego głównym zadaniem będzie pomoc liderom zespołu, w tym Matthieu van der Poelowi.

Poprzedni artykułHerald Sun Tour 2019: McLay tuż przed Halvorsenem
Następny artykułPierwsza trójka o rywalizacji na czasówce w San Juan
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments