fot. Tour de Suisse

Drużyny Direct Energie, Rally UHC Cycling oraz, dzięki nowym przepisom aprobowanym przez Międzynarodową Unią Kolarską (UCI), reprezentacja Szwajcarii otrzymały zaproszenia na tegoroczną edycję wyścigu Tour de Suisse. 

Dwóm wyżej wymienionym drużynom drugiej dywizji oraz reprezentacji Szwajcarii będzie towarzyszyło jak zwykle osiemnaście ekip z licencją World Tour.

Skład Szwajcarii zostanie złożony najprawdopodobniej w większości z kolarzy do lat 23 oraz z tych Helwetów, którzy nie mieli jeszcze okazji ścigać się w kolarskiej lidze mistrzów.

To dla nas bardzo wartościowe, że będziemy mogli stworzyć młodym kolarzom możliwość zobaczenia, jak wygląda ściganie na najwyższym poziomie i zmierzenia się z tym

– powiedział Danilo Hondo, selekcjoner reprezentacji Szwajcarii elity mężczyzn oraz orlików.

Opinii wygłoszonej przez Hondo wtórował David Loosli, dyrektor sportowy wyścigu Tour de Suisse:

Możemy zapewnić młodym kolarzom możliwość pokazania się w tym wyścigu, którzy nie mają kontraktu z którąś z wielkich drużyn. Jestem szczęśliwy, że będziemy mogli ich powitać na wspaniałej trasie z takimi finiszami jak przełęcz Gotthard Pass.

Przypomnijmy, że zarówno do drużyny Direct Energie, jak i do Rally UHC Cycling dołączyło po poprzednim sezonie dwóch doświadczonych i wartościowych kolarzy – odpowiednio Niki Terpstra i Svein Tuft.

Wyścig dookoła Szwajcarii potrwa od 15 do 23 czerwca, a wspomniana przełęcz Gotthard Pass znajdzie się na trasie siódmego etapu. Poprzednią edycję wygrał Richie Porte (obecnie Trek-Segafredo).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments