James Fouché zdobył złoty medal mistrzostw Nowej Zelandii w wyścigu ze startu wspólnego. Piąte miejsce wywalczył Patrick Bevin (CCC Team).

Niespełna 160 kilometrów po rundach w Napier mieli do pokonania kolarze walczący o prymat w mistrzostwach Nowej Zelandii. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 80 kolarzy (w tym 45 orlików). Na każdym z okrążeń musieli się oni zmierzyć z kilometrowym podjazdem o średnim nachyleniu 4,9 %.

Już po starcie ostrym z peletonu zaatakowało dwunastu zawodników. Wśród nich byli między innymi: Joe Cooper, Tom Scully, Hamish Schreurs i James Fouché. Dość szybko uzyskali oni cztery minuty przewagi nad grupą, w której jechał Patrick Bevin (CCC Team).

Po pięciu rundach na czele została już tylko siódemka: Joseph Cooper i Tom Scully oraz orlicy – James Fouche, Paul Wright, Theo Gilbertson, Joel Yates i Kees Duyvesteyn. Za nimi kręciło jedenastu kolarzy, ale ich strata nadal wynosiła prawie cztery minuty.

Dość nieoczekiwanie na samotny atak zdecydował się Fouche (Team Wiggins). 20 letni zawodnik wręcz frunął po szosie i szybko odjechał od rywali. Młodzian powiększał przewagę i niezagrożony dotarł samotnie do mety. Dwa dni wcześniej zdobył złoty medal w jeździe indywidualnej na czas wśród orlików.

Drugi był Kees Duyvesteyn, a trzeci Tom Scully. Na piątym miejscu finiszował Patrick Bevin (CCC Team).