Foto: Mitchelton - Scott

Georgia Williams w Napier powtórzyła swój ubiegłoroczny sukces.

25. letnia Williams (Mitchelton-Scott) to podwójna mistrzyni Nowej Zelandii z ubiegłego sezonu. Dzisiaj w nocy (polskiego czasu) mocno przybliżyła się do powtórzenia tego osiągnięcia. Panie ścigały się na lekko pagórkowatej, wietrznej rundzie o łącznym dystansie 20 kilometrów.

Najszybciej trasę pokonała Williams, która wyprzedziła o jedenaście sekund Rushlee Buchanan i o prawie dwie minuty Holly Edmondston.

Jestem szczęśliwa, ale z drugiej strony czuję także wielką ulgę. Nie jest łatwo rok po roku zdobywać złoty medal. Mocno przeszkadzał wiatr, ale udało mu się powtórzyć ubiegłoroczny sukces. Zespół także jest zadowolony, bo fajnie będzie pokazać koszulkę mistrzyni Nowej Zelandii w Europie

– powiedziała na mecie uradowana Williams.

Wśród orliczek wygrała Jenna Merrick, druga była Georgia Christie, a trzecia Libby Arbuckle. Medalistki dzieliło zaledwie osiem sekund.

Dwie rundy (czyli łącznie 40 kilometrów) mieli natomiast do pokonania orlicy. Tytuł mistrza kraju wywalczył James Fouche. Kolejnymi medalami podzielili się Ben Hamilton i Kees Duyvesteyn.

Przypomnijmy, że wśród panów wygrał Patrick Bevin i jest to pierwsze zwycięstwo dla kolarza CCC Team w ich debiutanckim sezonie w World Tour!

Poprzedni artykułPierwsze zwycięstwo CCC! Bevin mistrzem Nowej Zelandii!
Następny artykułPatxi Vila: „Istnieje projekt Mediolan-San Remo dla Petera Sagana”
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments