fot. Omloop Het Nieuwsblad

Tiesj Benoot i spółka pod koniec grudnia wybrali się na rozpoznanie trasy wyścigu Omloop Het Nieuwsblad, który 2 marca zainauguruje sezon wiosennych klasyków. Przypomnijmy, że organizatorzy dokonali zmian w jego trasie, o których można przeczytać tutaj.

W nagraniu zamieszczonym przez Lotto-Soudal na Twitterze dyrektor sportowy Frederick Willems podkreślił znaczenie wyścigu Omloop dla jego drużyny.

Dziś idzie nam przede wszystkim o sprawdzenie trasy, ale także sprzętu. Gdy zaczną się wyścigi trudno będzie zebrać wszystkich kolarzy. Omloop jest ważnym wyścigiem w ogóle, ale także dla nas, dla drużyny, którą sponsoruje wielu belgijskich sponsorów.

Kolarze Lotto-Soudal przejechali około 100 kilometrów trasy wyścigu Omloop Het Niewusblad, a droga powrotna wyniosła 40 kilometrów, zatem odbyli całkiem przyzwoity – jak powiedział Willems – trening wytrzymałościowy.

Przypomnijmy, że zwycięzcą ubiegłorocznej edycji wyścigu został Michael Valgren – wówczas Astana, a w tym sezonie Dimension Data. Drugi był Polak Łukasz Wiśniowski (obecnie CCC Team, a wtedy Team Sky), zaś podium uzupełnił Sep Vanmarcke (EF Education First-Drapac).