fot. Tour Colombia

Jazda indywidualna na czas na dystansie 14 kilometrów zainauguruje drugą edycję Wyścigu dookoła Kolumbii (poprzednia nazwa Colombia Oro y Paz), który potrwa od 12 do 17 lutego. Klasyfikacja generalna zostanie rozstrzygnięta podczas ostatniego odcinka, który zakończy się na szczycie Alto de Palmas na wysokości 2435 m.n.p.m.

Pierwszy etap jazdy indywidualnej na czas jest raczej płaski, ale nie bez znaczenia z pewnością pozostanie fakt, że zostanie rozegrany na wysokości prawie 1500 m.n.p.m.

Drugi etap zawiera pięć okrążeń po ulicach miasta La Ceja, a jego łączny dystans wynosi 150,5 km. Trzeci etap to natomiast w pełni kryterium uliczne – kolarze pokonają cztery “kółka” w Llanogrande (167,6 km).

Czwarty etap będzie ostatnią nadzieją dla sprinterów. Do pokonania będą 144 kilometry, a kolarze będą zarówno startować, jak i finiszować w Medellin, na stadionie Antanasio Girardot.

Podczas piątego odcinka, który zostanie rozegrany w La Union, na trasie zaplanowano cztery pagórkowate pętle, które złożą się na dystans 176,8 km.

Szósty dzień rywalizacji będzie królewskim etapem z El Retiro na szczyt podjazdu Alto de Palmas. Pierwsze pięćdziesiąt kilometrów będą stosunkowo płaskie, następnie kolarze zjadą w dolinę, z której rozpoczną finałową wspinaczkę. Alto de Palmas ma długość 13,5 kilometra, a nachylenie jest ostre do samej linii mety.

W edycji wyścigu Tour Colombia 2019 zapowiada się na gwiazdorską obsadę. Swój udział zapowiedzieli między innymi: czterokrotny zwycięzca Tour de France Chris Froome, któremu będą towarzyszyli młodzi i zdolni koledzy z drużyny – ubiegłoroczny zwycięzca Egan Bernal oraz Ivan Sosa. Ponadto wystartują Rigoberto Uran (EF Education First-Drapac), Miguel Anguel Lopez (Astana) oraz Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step).

Pełna trasa wyścigu Tour Colombia 2019:

Etap 1 – 14km ITT – Medellin – 12 lutego
Etap 2 – 150.5km – La Ceja to La Ceja – 13 lutego
Etap 3 – 167km – Llanogrande to Llanogrand – 14 lutego
Etap 4 – 144km – Medellin to Medellin – 15 lutego
Etap 5 – 176.8km – La Union to La Union – 16 lutego
Etap 6 – 173.5km – El Retiro to Alto de Palmas – 17 lutego

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments