fot. Marek Bala / naszosie.pl

Dyrektor sportowy drużyny CCC Team Piotr Wadecki raz jeszcze potwierdził – tym razem w wywiadzie dla sport.tvp.pl – że były mistrz świata, a obecnie kolarz Sky Michał Kwiatkowski znajduje się na liście transferowych życzeń drużyny sponsorowanej przez firmę Dariusza Miłka.

Piotr Wadecki o tym, że chciałby, by w jego drużynie jeździli najlepsi polscy kolarze jak Michał Kwiatkowski czy Rafał Majka, mówił już w wywiadzie dla audycji “Wjechało na Weszło” w radiu WESZŁO FM.

Temat ten niczym bumerang powrócił po tym, jak kolarski świat obiegła wiadomość, że wraz z końcem 2019 roku koncern telewizyjny Sky przestanie sponsorować drużynę Dave’a Brailsforda. Oznacza to bowiem, że jeśli Brytyjczykom nie uda się znaleźć zastępczego partnera, Michał Kwiatkowski i spółka będą musieli szukać nowych pracodawców.

Nie ma znaczenia, czy Sky się rozpadnie czy nie. Pozyskanie Michała [Kwiatkowskiego] od samego początku było naszym priorytetem, ale wiemy, że ma jeszcze dwuletni kontrakt. Chcielibyśmy, żeby ekipa CCC była polska nie tylko z nazwy i dzięki sponsorowi, ale też poprzez liderów pochodzących z naszego kraju

– powiedział Telewizji Polskiej Piotr Wadecki.

W związku z zaistniałą sytuacją kierownictwo Team Sky ogłosiło, że jeśli nie uda się “obronić” drużyny, jej kolarze, mimo ważnych kontraktów, będą mogli szukać nowych ekip.

Przypomnijmy, że w Sky ściga się również inny Polak – Michał Gołaś, a do poprzedniego sezonu jej barwy reprezentował także Łukasz Wiśniowski, który przeszedł właśnie do CCC – wywiad o tym transferze można przeczytać tutaj.

Warto jednocześnie pamiętać, że Piotr Wadecki zapewnił, że nie prowadzono jeszcze żadnych oficjalnych rozmów z Polakami, dlatego na razie dyskusja wokół tego tematu jest bardziej kreacją mediów niż rzeczywistością.

Zarówno Michał Kwiatkowski, jak i Michał Gołaś przygotowują się obecnie do sezonu 2019 z drużyną Sky, w której będą mieli konkretne zadania do wykonania wynikające z kontraktów. Na rozwój sytuacji trzeba poczekać przynajmniej kilka miesięcy, do otwarcia okna transferowego 1 sierpnia.