fot. Team Sunweb

Sergio Tu, który ostatni sezon spędził w młodzieżowej ekipie Sunweb, jest kolejnym wzmocnieniem grupy CCC Development Team. Podpisał on kontrakt na dwa lata.

Myślę, że ta zmiana wpłynie bardzo pozytywnie na moją dyspozycję i będę mógł zmniejszyć dystans do kolarzy regularnie ścigających się w Europie. Zawsze marzyłem o tym, by stać się dobrym zawodnikiem, który jest w stanie walczyć w prestiżowych imprezach. Oczywiście największym celem jest wystartować w przyszłości w Tour de France. Nie przestanę marzyć i ciężko pracować, by ten cel osiągnąć. Liczę, że w przyszłym roku będę mógł regularnie się ścigać i zdobywać doświadczenie. Początkowo mogę potrzebować trochę czasu, by wejść na poziom europejski i walczyć o czołowe lokaty, ale będę dawał z siebie wszystko i wierzę, że przełoży się to dobre wyniki. Moją silną stroną jest jazda na czas. Jestem też kolarzem, który dysponuje dużą mocą maksymalną i potrafię finiszować z mniejszej grupy. Pochodzę z Tajwanu, ale w przyszłym roku będę mieszkać w Danii

– powiedział zawodnik.

Sergio Tu to jeden z najbardziej utalentowanych kolarzy na Tajwanie. W wieku zaledwie 19 lat wygrał mistrzostwa  kraju elity w jeździe indywidualnej na czas. Rok później był 5. w Mistrzostwach Azji U23 w tej konkurencji.

W tym sezonie, w barwach Development Team Sunweb, 21-latek miał okazję ścigać się i zbierać doświadczenie w Europie, startując głównie w wyścigach jednodniowych (m.in. Brussels Classic, Rund um Koln, Antwerp Port Epic, czy też Liège – Bastogne – Liège U23).

Sergio Tu to obiecujący kolarz i liczymy, że jako zawodnik CCC Development Team w pełni wykorzysta swój potencjał. Od kilku lat jest on związany z marką Giant, czy to w Sunwebie, Team Giant – Castelli, czy Team Giant Scatto U23. Dzięki temu mógł korzystać z wiedzy i doświadczenia najlepszych ekspertów od treningu i sprzętu. Giant będzie zaopatrywał w rowery wszystkie zespoły sponsorowane przez CCC, więc przejście Sergio do CCC Development Team będzie naturalną kontynuacją tej współpracy

– dodał Piotr Wadecki.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments