Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Podczas wizyty na hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca, mieliśmy okazję poznać maszynę, na jakiej będzie się ścigać pierwsza polska ekipa World Tour – CCC Team.

W piątek, w hiszpańskiej Denii odbędzie się spotkanie dla mediów z ekipą CCC Team. Dzień przed, mogliśmy z bliska przyjrzeć się rowerowi, na którym pojadą “pomarańczowi” w sezonie 2019.

Model TCR Advanced SL będzie jednym z dwóch na którym będą ścigać się kolarze CCC Team z Gregiem van Avermaetem na czele. Rower tajwańskiego producenta przeznaczony m.in. na górskie etapy, wyposażony został w elektryczny osprzęt Shimano Dura Ace. Kolorystyka stonowana, czerń i biel to kolory dominujące. Ożywić całość mają pomarańczowe bidony i zapewne stroje, ale te zobaczymy w piątek.

Rower wyposażony został w komponenty marki Giant. Karbonowa kierownica Contact SLR waży 225 gramów przy szerokości 420mm.

Jeśli jesteśmy przy kierownicy, to na niej zamontowano komputer rowerowy GPS – Giant Neos Track. Jego zalety to duży ekran, łączność z bezprzewodowym systemem Di2 i bardzo dobra bateria – do 30 godzin pracy.

Pełna grupa najwyższej osprzętu Shimano – Dura Ace Di2 zapewnia płynną i bardzo sprawną zmianę przełożeń. 

Siodło na którym będą się ścigać kolarze CCC Team to Giant Contact SLR, charakteryzuje się ono karbonowymi prętami i wagą od 180 do 200 gramów, w zależności od szerokości.

Karbonowe koła, także Giant’a, zostały uzbrojone w szytki włoskiego producenta – Vittoria – model Corsa.

Drugim modelem, tym razem aerodynamicznym ma być Propel, na hamulcach tarczowych. Ale o nim w następnym tekście.