Jak wiadomo, dla ekipy UAE Team Emirates sezon 2018 nie był do końca udany. Zarówno Fabio Aru, jak i Alexander Kristoff, czy ich kompani, nie jeździli na swoim najwyższym poziomie. W związku z tym szefowie postanowili dokonać kilku istotnych zmian.

Jak wiadomo, przed sezonem 2019 zespół Emiratów postanowił się dodatkowo dozbroić. Do ekipy dołączył m.in. Fernando Gaviria, który z powodzeniem może zostać najskuteczniejszym sprinterem. Największe zmiany dotyczą jednak sztabu ekipy, który został bardzo poważnie przemeblowany.

Przede wszystkim do drużyny Giuseppe Saronniego dołączyli Allan Peiper oraz Neil Stephens, którzy mają dodatkowo wzmocnić formację dyrektorów sportowych. Jednocześnie, według informacji podawanych przez włoskie media, żaden z dotychczasowych trenerów nie może być pewny swojej posady… poza Paolo Tiralongo, mocno związanego z Fabio Aru.

Jednocześnie, co chyba najciekawsze, zupełnie zmieniony ma zostać sztab medyczny. Doktorów Corsettiego, Angulecciego i Ronchiego ma zastąpić duet wcześniej pracujący w Dimension Data. Nazwiska nie zostały jednak podane.

Poprzedni artykułEugert Zhupa jednak znalazł ekipę
Następny artykułSpecialized Tarmac SL6 Disc – rower mistrzyni świata – Anny van der Breggen
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments