fot. Israel Cycling Academy

Pozyskanie, a właściwie powrót Nickiego Sørensena jako dyrektora sportowego, oraz przedłużenie kontraktów z trzema kolarzami stanowi de facto finalizację składu drużyny Pro Continental Israel Cycling Academy na sezon 2019.  

Nicki Sørensen jest byłym kolarzem. Karierę zakończył w 2014 roku w barwach drużyny Saxo Bank. W 2015 roku został w niej dyrektorem sportowym, a w 2016 objął tę samą funkcję w Israel Cycling Academy. Z izraelskim składem wziął rozbrat na dwa lata, ale od przyszłego sezonu znowu będzie doradzał kolarzom zza kierownicy samochodu drużyny.

To świetnie, że wracam do ICA. W 2016 roku doznałem wielu wspaniałych doświadczeń w tej drużynie i nigdy ich nie zapomnę. Wtedy był to mniejszy, kontynentalny skład, a teraz to większy zespół ścigający się w drugiej dywizji. Nie mogę doczekać spotkania się z kolarzami oraz ze sztabem. Bacznie śledziłem przez ostatnie dwa lata poczynania drużyny i widzę, że ciężka praca oraz zdroworozsądkowe podejście może zaowocować dobrymi występami w wyścigach rangi World Tour

– powiedział Nicki Sørensen oficjalnej stronie internetowej drużyny Israel Cycling Academy.

Przy okazji drużyna ogłosiła, że przedłużyła kontrakty z trzema kolarzami: Holendrem Dennisem Van Windenem, Nowozelandczykiem Hamishem Schreursem oraz z Czechem Danielem Turkiem, który jest jedynym zawodnikiem w składzie ICA od powstania drużyny w 2015 roku.

Cały skład liczy sobie trzydziestu kolarzy z osiemnastu krajów. Jest to o sześć więcej niż w poprzednim roku. Ekipa ma dwa główne cele na 2019 rok: otrzymanie zaproszenia do udziału w Tour de France oraz zwycięstwo w rankingu Pro Continental.

Pozyskanych zostało dziewięciu zawodników: Tom Van Aesbroeck, Matthias Brandle, Davide Cimolai, Rudy Barbier, Riccardo Minali, Alexander Cataford, Conor Dunne, Matteo Badiliatti i Clement Carisey.

Tymczasem drużyna Israel Cycling Academy w nowym składzie rozpoczęła zgrupowanie na południu Hiszpanii.

Pełny skład drużyny Israel Cycling Academy na sezon 2019: Edwin Avilla, Matteo Badilatti, Rudy Barbier, Guillaume Boivin, Mattias Brandle, Clement Carisey, Alex Cataford, Davide Cimolai, Zak Dempster, Conor Dunne, Nathan Earle, Itamar Einhorn, Awet Gebremedhin, Omer Goldstein, Roy Goldstein, Ben Hermans, Sondre Holst Enger, August Jensen, Riccardo Minali, Krists Neilands, Guy Niv, Ben Perry, Ruben Plaza, Mihkel Raim, Guy Sagiv, Kristian Sbaragli, Hamish Schreurs, Daniel Turek, Tom Van Asbroeck, Dennis Van Winden.